Poduszki pod silnikiem

Postprzez kopeciu » 24 cze 2012, 20:49

Witam forumowiczów,
Jestem posiadaczem używanej Mazdy 3 kupionej w listopadzie 2011roku w salonie jako auta demonstracyjnego. Jest to moja pierwsza Mazda. Piszę ponieważ kończy mi się gwarancja i już sam nie mam pomysłu na rozmowę z serwisem. W przyszły piątek 3 raz udam się do nich ze skrzypieniem poduszek pod silnikiem. Podejrzewam, że znowu je przesmarują lub coś równie szybkiego co odwlecze ponownie usterkę w czasie i pozwoli upłynąć gwarancji. Czy ktoś może doświadczył podobnych problemów i poradził sobie z serwisem, czy może szybki kurs negocjacji lub podobny powinienem zrobić?
A może jest to powszechna usterka i najlepiej machnąć ręką i wymienić na jakieś inne poduszki, innego producenta? Jeżeli tak, to również proszę o radę i szacowany koszt.
Dodam, że wymieniono mi również półośkę na gwarancji miesiąc temu. Ktoś miał podobny problem? A może już tak będzie cały czas?

Dziękuję za wszelką pomoc i opinie.
Początkujący
 
Od: 24 cze 2012, 20:31
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Auto: Mazda 3, 2.0 MZR, 2009 r.

Postprzez ZOOMik » 29 cze 2012, 23:44

Witaj,
U mnie ani problem z poduszkami ani z półośką nie wystąpił i nic mi nie wiadomo, aby były to powszechne usterki. Skoro ASO do którego jeździsz nie może uporać się z problemem to może zamiast "walczyć z nimi" spróbuj odwiedzić inne, być może im się uda zidentyfikować i wyeliminować skrzypienie – to chyba jedyne sensowne wyjście, myślę że warto spróbować
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez kopeciu » 24 paź 2012, 21:59

Witam,
Poduszka pod skrzynią wymieniona na gwarancji.
Teraz kończyła się gwarancja. Zaczęły skrzypieć inne poduszki chyba:)
W dodatku silnik zaczął mieć problem z odpalaniem gdy jest rozgrzany i zostawiony na co najmniej 20 minut, jakiś pomysł ktoś może ma? Filtr paliwa?
Pozdrawiam

PS Tak się zastanawiam, przeszukałem fora w UK pod kątem moich usterek.Ni znalazłem nic. Ani półoś ani poduszki. Biorąc pod uwagę fakt, że u mnie te usterki wystąpiły po zmianie ASO w związku z zakupem auta od pierwszego właściciela i wystąpiły po pierwszym przeglądzie wykonanym w nowym ASO (olejowy przegląd) w dodatku na 6 miesięcy przed końcem gwarancji, to może należy poszukać innego ASO? A może opisać tą historię Maździe w Japonii? Co sądzicie?
Początkujący
 
Od: 24 cze 2012, 20:31
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Auto: Mazda 3, 2.0 MZR, 2009 r.

Postprzez VHD » 25 paź 2012, 23:17

W dodatku silnik zaczął mieć problem z odpalaniem gdy jest rozgrzany i zostawiony na co najmniej 20 minut, jakiś pomysł ktoś może ma? Filtr paliwa?

U mnie było podobnie. Ostatecznie wyczyszczono EGR – można to zrobić samemu.

Jak brzmiało to skrzypienie poduszki? Jakie dokładnie są objawy?
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2009, 22:26
Posty: 38 (1/0)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BL 2.0 HB 2009

Postprzez kopeciu » 26 paź 2012, 22:59

Witam,
przy szybszym i "nierównym" puszczeniu sprzęgła lub gwałtownym wciśnięciu gazu na niskim biegu skrzypi pod silnikiem. Służbowy Citroen tak nie trzeszczał po 150 tyś. I z pewnością nie chorował na półośkę:) A jeździłem ja, nie żona; ostrożnie i delikatnie bo szkoda. Chyba, że tu jest pies pogrzebany. Za delikatnie jeżdżone??:)
Odnośnie problemów z zapalaniem, postanowiłem się umówić w salonie, w którym auto zostało zakupione. Mają sprawdzić całą historię moich ostatnich przygód. Będzie mnie to kosztowało przejazd przez pół Polski ale warto dla tego auta i Marki. Zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej i będę mógł spokojnie harować na 6...kiedyś:)

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 24 cze 2012, 20:31
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Auto: Mazda 3, 2.0 MZR, 2009 r.

Postprzez ZOOMik » 28 paź 2012, 13:42

kopeciu napisał(a):A jeździłem ja, nie żona; ostrożnie i delikatnie bo szkoda. Chyba, że tu jest pies pogrzebany. Za delikatnie jeżdżone??:)

Żartujesz?

kopeciu napisał(a):Jestem posiadaczem używanej Mazdy 3 kupionej w listopadzie 2011roku w salonie jako auta demonstracyjnego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez kopeciu » 28 paź 2012, 21:02

ZOOMik napisał(a):
kopeciu napisał(a):A jeździłem ja, nie żona; ostrożnie i delikatnie bo szkoda. Chyba, że tu jest pies pogrzebany. Za delikatnie jeżdżone??:)

Żartujesz?

kopeciu napisał(a):Jestem posiadaczem używanej Mazdy 3 kupionej w listopadzie 2011roku w salonie jako auta demonstracyjnego.

Nie żartuję. Wyjaśnię może zacytowane zdanie. Citroenem jeździłem ja, jako służbowym autem; szybko, agresywnie i..nic mu nie było. Żona jeździ naszą trójką ostrożnie ponieważ szkoda jej samochodu i paliwka:) Robi trasy do 130km dziennie.

Jeśli chodzi o drugi cytat to nie wiem o co chodzi.

Dopisano 28 paź 2012, 21:09:

kopeciu napisał(a):
ZOOMik napisał(a):
kopeciu napisał(a):A jeździłem ja, nie żona; ostrożnie i delikatnie bo szkoda. Chyba, że tu jest pies pogrzebany. Za delikatnie jeżdżone??:)

Żartujesz?

kopeciu napisał(a):Jestem posiadaczem używanej Mazdy 3 kupionej w listopadzie 2011roku w salonie jako auta demonstracyjnego.

Nie żartuję. Wyjaśnię może zacytowane zdanie. Citroenem jeździłem ja, jako służbowym autem; szybko, agresywnie i..nic mu nie było. Żona jeździ naszą trójką ostrożnie ponieważ szkoda jej samochodu i paliwka:) Robi trasy do 130km dziennie.

Jeśli chodzi o drugi cytat to nie wiem o co chodzi.


No dobra, żartuję:)
Początkujący
 
Od: 24 cze 2012, 20:31
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Auto: Mazda 3, 2.0 MZR, 2009 r.

Postprzez ZOOMik » 31 paź 2012, 23:02

kopeciu napisał(a):Nie żartuję. Wyjaśnię może zacytowane zdanie. Citroenem jeździłem ja, jako służbowym autem; szybko, agresywnie i..nic mu nie było. Żona jeździ naszą trójką ostrożnie ponieważ szkoda jej samochodu i paliwka:) Robi trasy do 130km dziennie.

Jeśli chodzi o drugi cytat to nie wiem o co chodzi.

Ok. w takim razie rozwiążę ten „rebus” ;)
„Żartujesz?” odnosiło się do sugestii w postaci pytania Szanownego Kolegi, że być może to delikatne traktowanie zaszkodziło Maździe :) Jeśli bawić się w "detektywa" to już prędzej kłopoty jakie masz z autem wiązałbym z faktem, że nabyłeś „demo car”, do czego nawiązywał drugi cytat.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez kopeciu » 10 lis 2012, 23:46

Witam,
jestem po wizycie w "nowym" ASO. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą przy następnej wizycie, która ma trwać cały dzień i służyć weryfikacji dokonanych wcześniej napraw w "starym " ASO, również u mnie może się otrzeć o sąd. Chyba, że się nie potwierdzi:) Pozdrawiam.

Dopisano 10 lis 2012, 23:44:

I to nie był Demo Car.
Tak sobie myślę, że chyba mam tego dość.
Dam znać co i jak.
Pozdrawiam

Dopisano 11 lis 2012, 09:27:

Może jeszcze wyjaśnię ten Demo Car.
Tak brzmiało ogłoszenie. Jednak właścicielem była prywatna osoba. Auto, o ile mi wiadomo, nie jeździło jako Demo. Natomiast wisiało na stronie Salonu Mazdy. Właściciel kupował 6 a w sprzedaży 3 serwisowanej i doglądanej właśnie w tym salonie pomagał diler. Mój błąd w pierwszym wpisie, nie sprecyzowałem formy zakupu.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 24 cze 2012, 20:31
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Auto: Mazda 3, 2.0 MZR, 2009 r.

Postprzez ZOOMik » 11 lis 2012, 14:05

kopeciu napisał(a):Dam znać co i jak.

W takim razie czekamy na informacje.

kopeciu napisał(a):W przyszły piątek 3 raz udam się do nich ze skrzypieniem poduszek pod silnikiem. Podejrzewam, że znowu je przesmarują lub coś równie szybkiego co odwlecze ponownie usterkę w czasie i pozwoli upłynąć gwarancji. Czy ktoś może doświadczył podobnych problemów

radzi89 napisał(a):U nas do wymiany zaciski hamulcowe. Jeden juz wyl wymieniony teraz czas na drugi. |Doszla jeszcze poduszka silnika i lampa przednia , ktora sie rozszczelnila.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez bandi20 » 6 lis 2013, 15:13

Witam serdecznie. Sprawa dotyczy Mazdy 3 2.0 2010 DiSi
Od jakiegoś czasu coraz częściej słychać skrzypienie z przodu auta. Mechanik twierdzi że to któraś z poduszek pod silnikiem. Dzwoniłem dziś do aso w lublinie i koszt to 170/500/800 netto... Pytanie czy są jakieś zamienniki na rynku? Bo jakoś nie mogę znaleźć?


wymieniona poduszka pod silnikiem od strony skrzyni biegów.. skrzypienie ustało.. :)

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 1 mar 2015, 13:23 przez bandi20, łącznie edytowano 2 razy
Początkujący
 
Od: 5 maja 2013, 10:56
Posty: 22
Skąd: kraśnik / warszawa
Auto: mazda 3, 2010r. 2.0 DISI Excl+ :)

Postprzez Wincam » 29 wrz 2014, 11:22

Czy cos się wyjaśniło już w tym temacie?
Szykuję się do zakupu Mazdy 3 2.0 i czytam wszystkie możliwe opinie :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2008, 16:44
Posty: 131 (1/2)
Skąd: Sierpnica
Auto: Mazda CX-5 2.0 AWD 165KM 2022r

Postprzez sirSpooky » 1 paź 2014, 08:14

Wymieniałem ostatnio poduszkę (bbm439070c), nie skupiałem się na wyszukiwaniu zamienników tylko oryginału, ale podczas poszukiwań nie natrafiłem na żaden zamiennik.

W ASO poduszkę zaoferowali za (740 zł brutto), w internecie 700 zł.

Co ciekawe ta sama część na stronie sklepu w USA kosztuje 105 USD...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 cze 2013, 09:28
Posty: 16 (0/1)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mazda 3 BL HB 2010 2.0 151 KM

Postprzez KMBak » 1 paź 2014, 08:50

Niestety w USA wszystko jest tańsze jeśli chodzi o motoryzację... <nie>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez lublinianin » 16 sty 2016, 18:53

Dzisiaj wymieniłem w ASO Matsuoka Lublin poduszkę lewą silnika.

Objawy które miałem: skrzypienie przy zmianie biegów i przy odpalaniu silnika – cholernie irytujące. Co ciekawe po ok 15-20 minutach jazdy objawy ustawały , a przy temp. zewnt. ponad +10 C w zasadzie ich nie było.

Diagnoza usterki w ASO Matsuoka Lublin + sprawdzenie wszystkich płynów i świec: koszt 89 zł brutto.
Ponieważ zdecydowałem się na zamówienie oryginału u nich i wymianę, to odliczono mi koszt diagnozy przy wymianie. ( koszt wymiany 120 zł ).
Ważne: ASO trafnie zdiagnozowało przyczynę skrzypienia.

Koszt poduszki oryginał: 768 zł. brutto

Poniżej zdjęcie skrzypiącego ustrojstwa i ciekawostka: wg mechanika skrzypiała guma, którą można wyjąć z całego elementu ( była wyraźnie obtarta ). Szkoda, że Mazda nie sprzedaje tylko tej gumy , pewnie byłoby taniej niż cały element.
Załączniki
Mazda_1.jpg
Mazda_2.jpg
Początkujący
 
Od: 6 sty 2016, 11:27
Posty: 13 (2/0)
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 3 BL HB 2009 2.0 151KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323