Kilka pytań – silnik i nie tylko

Postprzez Piechox » 12 maja 2020, 21:59

Witam.

Mam parę pytań.

To normalne że po odkręceniu korka oleju czuje takie takie delikatne pufanie oraz że od czasu do czasu kapnie olejem? Boje się że są to przedmuchy na skrzyni korbowej.

Dzisiaj zauważyłem że mam troche wody pod dywanikiem kierowcy wiecie na tym skóropodobnym czymś. Macie pomysł skąd może się tam dostawać?

Podczas skrętu kołami na postoju na żwirze słychać takie jak by skrzypienie wspomagania co ciekawe jak zrobie to w garażu na betonie to tego nie ma .

Jak zdemontować tylne amortyzatory, mam do wymiany odboje z osłonami (strasznie stukają)?

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Początkujący
 
Od: 30 kwi 2020, 22:42
Posty: 14
Auto: Mazda 3 II BL 2.0 MZI DiSI

Postprzez Artanis02 » 31 lip 2021, 16:31

W czasie pracy silnika spod korka zawsze może coś chlapnąć, zaraz pod nim pracują elementy w oleju :)

Co do wody to musiałbyś drzeć dywan i sprawdzić podłogę, ewentualnie uszczelki drzwi, szyb, szyberdachu (jeśli masz). Woda może się tam też po prostu kondensować z powodu różnicy temperatur, ale to raczej w zimie i jeśli nie ma gdzie odparować. Wysusz porządnie i "jeździć obserwować". Mi się zbiera w bagażniku.

Wspomaganie jest elektrohydrauliczne, a więc jest pompa z płynem, może na danej nawierzchni musi ciężej pracować? Nasłuchuj czy idzie to z pompy – dźwięk tzw. "whining noise" jest raczej normalny, szczególnie jeśli kierownicę dociągniesz do końca i będziesz na siłę trzymał – niezdrowe dla pompy. Ewentualnie wymień płyn wspomagania. Ale może to też był całkiem inny element, niezwiązany ze wspomaganiem. Jakiś drążek, łącznik, sprężyna.

Amortyzatory z tyłu wymieniałem po zakupie po tym jak się wylały, ale nie robiłem tego osobiście. Pomimo tego, jak jadę w 5 osób to i tak przy dobiciu stukają. Jeśli chcesz instrukcje wymiany to poniżej link:
https://www.youtube.com/watch?v=J5EU-xU1toU

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sty 2017, 13:23
Posty: 113 (4/4)
Auto: Mazda3 BL 2009 2.0 151KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323