Falowanie obrotów i samoruszanie samochodu

Postprzez jacus86 » 3 lut 2023, 20:46

Witam serdecznie

Jestem świeżo po zakupie samochodu i już totalnie dziwny problem. Jak jest silnik zimny nie zdarzyło mi się ani razu a jak jest bardzo gorący wyłącznie po dłuższej trasie już dobre kilka razy. Zaraz po zjeździe z ekspresówki i bardzo powolnym czołganiu się do świateł po kilku minutach obroty zaczynają falować delikatnie między 550 a 800 gdzieś. Przez to dosyć trudno ruszyć bo słabnie przy delikatnym ruszaniu i nagle przy kolejnym zatrzymaniu się i wciśnięciu sprzęgła oraz hamulca cały czas mając na 1 biegu chce sam ruszyć jak tylko puszczam hamulec cały czas przy wciśniętym sprzęgle! Samochód ciągnie do przodu, nie można wrzucić na luz jakby był bieg zablokowany. W końcu się wkurze i wyłączam silnik. Odpalam jeszcze raz i wszystko normalnie, biegi odblokowane a obroty trzyma tak jak powinno. Dzisiaj podjechałem do sklepu przy powrocie do domu i gdy chciałem zaparkować tyłem to już obroty zaczęły skakać i ledwo co udało się wsteczny wrzucić. Jak zawsze gdy faluja obroty ciężko zmienić bieg i wyczuwa się lekkie slabnięcie. Wycofałem a obroty szaleją, szybko przeskoczyłem na benzynę żeby zobaczyć czy będzie lepiej ale skakały jeszcze bardziej! Przygazowalem trochę ale nic nie pomogło, silnik dlawil się jeszcze gorzej więc wróciłem na LPG ale po paeu sekundach zgasł. Po powrocie ze sklepu wszystko wróciło do normy!

Słyszał może ktoś kiedyś o takich jajach?? A może przerabial taki problem??

Pozdrawiam serdecznie
Jacek
Początkujący
 
Od: 3 lut 2023, 19:38
Posty: 1
Auto: Mazda 3 1.6 MZR 105KM 2012r hatchback

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323