Utrata mocy na rozgrzanym silniku Mazda 3 BL 1.6 benzyna Z6 2009r

Postprzez marcin_1983 » 29 maja 2017, 22:02

Witajcie,

Kupiłem niedawno Mazdę 3 rocznik 2009. Na początku świecił mi się check engine. Okazało się, że był to problem ze zbyt uboga mieszanką. Elektryk wymienił uszczelkę pod kolektorem dolotowym i problem zniknął (znaczy kontrolka już nie świeci). Do auta założyłem nową instalację gazową. Obecnie mam nowy problem i nie za bardzo wiem jak sobie z nim poradzić. Objawia się to następująco:

Na zimnym silniku wszystko jest w porządku. Auto jest mocne i jeździ się super.
Kiedy silnik się rozgrzeje (po ok 2 -25 min jazdy) jazda staje się niekomfortowa. Auto słabnie. Zachowuje się tak jakby zdjąć nogę z gazu. Przy dociśnięciu nie reaguje. Mpc jest ogólnie mała. Przy startowaniu czuć, że jest słabszy – szarpie. Problemy pojawiają się zarówno na gazie jak i na benzynie z tym, że częściej na gazie – co chyba jest akurat zrozumiałe. Dodatkowo wydaje mi się, że częściej występuje to przy włączonej klimatyzacji.

Obecnie zrobiłem już następujące rzeczy:
– wymieniłem filtry + olej (przy zakupie 2 tysiące km temu)
– wymieniłem świece przed założeniem gazu
– mechanik przeczyścił przepływomierz
– zakupiłem 2 używane cewki. Wymieniłem najpierw jedną parę a potem drugą. Nie pomogło.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki co można z tym zrobić. Auto ma 91 tysięcy przebiegu i nie jest sprowadzane – przebieg raczej pewny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2017, 20:52
Posty: 5

Postprzez marcin_1983 » 4 lip 2017, 21:19

Witam ponownie,

Koleżanki i koledzy. Czy na tym forum żyje jakiś mechanik pasjonat :( ?
Sprawa jazdy została naprawiona przez wymianę przepływomierz na nowy, odczyszczenie złączy elektrycznych oraz odpięcie i podładowanie akumulatora.

Pozostaje sprawa szarpanie przy startowaniu. Potrafi ktoś pomóc? Może ktoś podjął by się tego wyzwania oczywiście odpłatnie (mieszkam na północ od Krakowa – 10 km )?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2017, 20:52
Posty: 5

Postprzez tomeq83 » 5 lip 2017, 09:56

Co do szarpania przy startowaniu to TTTM viewtopic.php?f=477&t=99857

No chyba że u Ciebie za bardzo szarpie i za każdym razem bez względu jak się przyłożysz. To wtedy faktycznie coś może być nie tak.
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2012, 18:39
Posty: 350 (4/16)
Auto: 1.Mazda 3 BL 2010 1.6 105km MZR Exclusive 90th Anniversary Blue Mica
2. Mazda 3 BN 2017 2.0 120KM Skypassion Safety Soul Red

Postprzez marcin_1983 » 6 lip 2017, 22:49

Hm. Jakby to powiedzieć. Takie dziwne startowanie nie jest zbyt przyjemne. Zawsze staram się ruszać lekko bo wiozę siebie i innych ludzi a nie ziemniaki ;–). Wystartować jak człowiek uda się tak pewnie co drugi raz. Jak zdążę dodać ciyt więcej gazu zanim sprzęgło zacznie chwytać to jest w miaręok. Btw sprzęgło zaskakuje bardzo nisko jak dla mnie. Jakie są możliwe przyczyny takiego szarpania?

W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

P.s. jakie powinny być prawidłowe obroty na biegu jałowym? U mnie jest to ok 700 rpm albo nawet mniej. Zastanawiam się czy nie powinny być wyższe. Silnik pracuje równo.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2017, 20:52
Posty: 5

Postprzez tomeq83 » 7 lip 2017, 10:20

Obroty masz ok. Poprostu sprzęgło w BL takie jest i nic nie poradzisz (to największa wada tego auta). Jak pojeździsz to dojdziesz do wprawy. Przez to auto przy ruszaniu pod wzniesienie lub przy cofaniu lubi zgasnąć. Większa ilość pasażerów/ciężaru pogłębia ten problem. Pocieszające jest to,że im więcej pojeździsz tym lepiej to opanujesz, a można prawie do perfekcji :)
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2012, 18:39
Posty: 350 (4/16)
Auto: 1.Mazda 3 BL 2010 1.6 105km MZR Exclusive 90th Anniversary Blue Mica
2. Mazda 3 BN 2017 2.0 120KM Skypassion Safety Soul Red

Postprzez marcin_1983 » 7 lip 2017, 23:28

Ok.

Dzięki. Postaram się zatem przyzwyczaić :). Jakby coś się zmieniło albo w jakiś sposób uda mi się poprawić działanie to opiszę to w tym wątku.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2017, 20:52
Posty: 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323