Bluetooth

Postprzez Grek » 8 sie 2020, 09:31

Witajcie

Mam pytanie do właścicieli 3-ki BL.
Mój szwagier zakupił takową, rocznik 2009 z silnikiem Z6 i wczoraj poprosił mnie o sparowanie telefonu z samochodem.
Auto ma na kierownicy przyciski "talk", "odbierz" i "zakończ" ale nie reaguje na ich przyciśnięcie.
W menu radia nie widzę też "BT Setup". Czy to oznacza że nie ma wbudowanego modułu bluetooth?
Podobnie rzecz ma się z AUX, gniazdo jest ale nie reaguje na klawisz na desce rozdzielczej.
Nie jestem specjalistą od 3-ki ale trochę dziwne wydaje mi się że producent montuje na kierownicy przyciski które nie działają i nie są wykorzystane.


Można jakoś sprawdzić opcję wyposażenia po VIN?
Jeśli to wersja bez BT to jest jakiś tutorial dołożenia i uruchomienia fabrycznego modułu?

Dzięki za odpowiedź

Grek
Początkujący
 
Od: 13 sie 2004, 12:43
Posty: 16
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: 626GE FP HB '95

Postprzez MerlinNS » 8 sie 2020, 15:57

Co do AUX – przycisk reaguje dopiero po podłączeniu urządzenia do gniazda.
Jeśli chodzi o bluetooth – może ktoś wymienił kierownicę na taką z przyciskami stąd problem?
Początkujący
 
Od: 29 sie 2019, 15:24
Posty: 9 (1/0)
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR Z6 2010

Postprzez Grek » 17 sie 2020, 07:09

Ok, zagadka wyjaśniona.

Zdemontowałem schowek i nie widać modułu bluetooth.
Podobnie po zdemontowaniu lampki oświetlenia wnętrza, mikrofonu brak.
Tak więc MerlinNS miał rację, kierownica musiała być wymieniona.

W związku z tym pojawia się kolejne pytanie, czy wiązka elektryczna do wersji bez bluetooth jest uboższa?
Nie widzę nigdzie wtyczek wiszących w okolicy modułu czy mikrofonu.
Jeśli chciałbym zamontować oryginalny zestaw to pozostaje wymiana wiązki lub dokładanie kabli?

Pozdrawiam
Grek
Początkujący
 
Od: 13 sie 2004, 12:43
Posty: 16
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: 626GE FP HB '95

Postprzez Marica » 21 lip 2021, 21:08

Odgrzebuje temat, by osoby czytające nie sugerowały się opisem. Moduł bluetooth zlokalizowany jest nie pod schowkiem ale w okolicach głośnika tj. z prawej strony zegarów. Tam też znajduje się mikrofon.
Dojście do modułu jest dość trudne.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 lut 2014, 08:56
Posty: 12
Auto: Mazda3 BL Exclusiv+ Z6 2010 1.6 MZR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323