Odpalanie silnika Z6 po 2-3 m-cach postoju

Postprzez marfa » 29 lip 2019, 09:13

Cześć.
Zabrałem się za gruntowny remont podwozia, jednak zakres prac przekroczył mocno moje założenia.
Mazda stoi na przednich kołach i dwóch kobyłkach z tyłu, ma zdemontowany wydech i bak. Silnik nieodpalany już od ponad miesiąca, a żeby było ciekawiej, złamałem tydzień temu nogę, więc postoi jeszcze ze dwa conajmniej...

Mam kilka pytań:

1) co sądzicie o tym, żeby odpiąć cewki i pokręcić chwilę rozrusznikiem, żeby olej wrócił na górę silnika zanim go odpalę na dłużej? Gdzieś na jakimś forum ktoś radził tak zrobić i odczekać parę godzin, żeby olej rozpuścił ewentualne świeże nagary i wypełnił mikrorowki w tulejach.

2) praktycznie w każdym temacie na innych forach, dotyczącym tego problemu przewijają sie sugestie, żeby zmienić olej i filtry. Czy to faktycznie potrzebne lub jak określić, czy jest taka potrzeba? Wolałbym uniknąć ponownej wymiany, bo już zmieniałem niedługo przed postawieniem auta na kobyłkach, a wlałem oryginalny olej Mazda 5w30!

3) benzyna zlana do plastikowego kanistra.. podobno może byc kisiel.. Ktos potwierdzi? Zaraz sam sprawdzę, ale ciekaw jestem Waszych doświadczeń.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 11 maja 2019, 10:58
Posty: 28 (0/1)
Auto: Mazda 3 BL sedan
1,6l; 105 KM; benz.
rok 2009

Postprzez yama » 9 sie 2019, 14:38

Mam inne auto stoi po 6 miesięcy w roku wyjmuję tylko akumulator.
Odpalam i rozgrzewam chwilkę auto powiedzmy 2-3 min po czym delikatnie na drogę jak złapie temp roboczą to trasa małą tak z 50 km aby rozgrzać porządnie silnik odparowuję ew woda i benzyna z oleju w zależności od stanu silnika/
Co ma się zestarzeć olej benzyna / no może na syberi/
co się ma zepsuć ???? Ew tarcie przez parę sekund będzie większe bo spłynął olej do miski
Jak bardzo chcesz to obróć parę razy wałem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2007, 19:14
Posty: 570 (1/7)
Skąd: Rzeszow
Auto: mazda 3 1.6 BK/Eclipse 4g63(T awd)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323