Moc Mazdy 1.6 benzyna

Postprzez Lejdi Korba » 21 maja 2019, 14:57

Witam
Jeden z moich pierwszych postów na forum, ale postanowiłam zapytać, co mi szkodzi.
Mam od pół roku Mazdę 3 silnik benzyna 1.6 moc 105 KM. Wcześniej jeździłam np. dieslem czy benzyną, ta sama pojemność, praktycznie ta sama moc (110 KM), chociaż diesel miał turbo.
Czy też macie problemy np. z wyprzedzaniem? nie umie się zebrać, jedna osoba w aucie bez bagażów, a ona męczy się jakby miała wyzionąć ducha. Jak wcisnę pedał gazu do dna, to reaguje... bardzo delikatnie odczuwalnym podciągiem i ... jak lokomotywa...
Najpierw – powoli – jak żółw – ociężale,
Ruszyła – maszyna – po szynach – ospale,
Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem,
I kręci się, kręci się koło za kołem, ...
Jak już się rozpędzi (co trwa masę czas) to osiągnie te 160 km/h, ale sam fakt zbierania sie na trasie jest mówiąc delikatnie... żenujący.
Ja rozumiem, że ona nie ma turbo, że to nie jest mocny silnik (najsłabszy w swojej klasie Mazd), ale naprawdę? to tak zawsze wygląda, że żeby przyspieszyć muszę zrzucić na 4 i do tego i tak to trwa? Mówią, że diesel się długo zbiera. No w porównaniu z moim poprzednim dieslem... to nie ma porównania.
Ja nie muszę latać nad asfaltem, wystarczy że jadę. Ale JADĘ. A nie się toczę...
Czy jeśli to już faktycznie tak jest i według Was nie jest to wina jakiegoś błędu, czegoś do wymiany, to:
czy ja mogę jakoś ten silnik wzmocnić? Czy istnieje coś takiego jak założenie Turbo do tego co mam? Czy jednak tylko ewentualna wymiana silnika.
Pytałam o jakieś chipy itp, ale mi powiedziano: max dołożymy 10 KM, a to nie wystarczy, kosztuje ok. 800 zł, więc na 10 KM to ja się nie piszę.
I rozumiem, że turbo i bez turbo to jest różnica i liczyłam się z nią. Ale miałam na dzieję, że po prostej to jednak jak człowiek wyprzedzę... myliłam się. Musze mieć 2 km pustej drogi żeby się rozpędzić. Podobnie było na autostradzie w Niemczech: sporo delikatnych górek, wzniesień. Musiałam redukować do 3! Mało się nie popłakałam, jak na światłach bez problemu wyprzedził ze startu mnie dostawczak, wcale nie pierwszej nowości....
Doradźcie coś.
Ola
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2019, 10:42
Posty: 2 (4/0)
Auto: Mazda 3 BL 2012 1.6 105KM Z6-VE

Postprzez G&G » 21 maja 2019, 16:42

Cześć,
Ja akurat jeżdżę dieslem zmasowanym wiec zamiast 105KM mam 130 KM z Mazdy 6 GG jak dobrze pamiętam, lecz mój kolega ma to Samo co ty i zaproponowałem aby go tez zmalował z Mazda 6 chyba z tym samym modelem co ja i ma również 130 KM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2018, 14:57
Posty: 38 (0/1)
Skąd: Koszalin
Auto: Mazda 3 BL 1.6 Diesel
Rok: 2009
Kolor: Black

Postprzez hornetti » 21 maja 2019, 19:44

Ten samochód niezbyt nadaje na trasy przy prędkościach powyżej 130 km/h – silnik ma już wtedy ponad 3.5k rpm, co już nie jest takie ekonomiczne. Ot taki zwykły samochód do miasta i średnich tras. Problemów z przyspieszaniem nie zauważyłem. Skrzynia jest mocno popieprzona, ale... sam silnik robi robotę od 3.5k rpm – tak do 3k to faktycznie tej mocy jest niewiele.
Do naszych krajówek taka moc jest wystarczająca i nigdy mocy mi nie brakowało.

Może po prostu weź ten samochód do mechanika i podłącz pod komputer – może gdzieś jest problem?
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2016, 21:25
Posty: 33 (0/1)
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR 09'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323