Delikatne wciśniecie hamulca = dźwięk "chlipania"

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez lavakin » 24 lis 2018, 03:05

Witam,
Dzisiaj usłyszałem dziwny dźwięk przy delikatnym wciśnięciu pedału hamulca. Tak jakby pies pił wodę, takie "chlipanie" ciężko mi ten dźwięk opisać. Podczas jazdy nie ma żadnych hałasów,stuków itp. Przy hamowaniu nie ma żadnych drgań ani kierownica nie ściąga na boki. Przy większej prędkości częstotliwość tego dźwięku się zwiększa. Ogolenie ten dziwek tylko słychać przy muśnięciu hamulca. Przy głębszym wciśnięciu wszystko jest ok. Parę dni temu wymieniałem razem z kolega górne łożyska amortyzatorów w mojej mazdzie. Nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego, raczej nie sadze ale wolałem poinformować. Się teraz głowie co może być przyczyną. Byłbym wdzięczny za pomoc.
Początkujący
 
Od: 24 lis 2018, 02:55
Posty: 1
Auto: Mazda 3 2006

Postprzez Szymmon83 » 24 lis 2018, 20:18

Jak naciskasz hamulec to bardziej bym szukał przyczyny orzy klockach i tarczach . U mnie znowu jest takie dziwne szuranie

Dopisano 24 lis 2018, 19:23:

Jak naciskasz hamulec to bardziej bym szukał przyczyny orzy klockach i tarczach . U mnie znowu jest takie dziwne szuranie

Dopisano 24 lis 2018, 20:06:

Jak naciskasz hamulec to bardziej bym szukał przyczyny orzy klockach i tarczach . U mnie znowu jest takie dziwne szuranie
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2017, 18:38
Posty: 42 (0/1)
Auto: BK 1.6 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323