Wymiana eksploatacyjna – olej, olej przekładniowy, pasek alt.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez kfakoo » 19 lis 2018, 21:05

Hej wszystkim, jestem nowy, choć wiem o was od ponad 10 lat, jak pracowałem z kumplem co miał 323.
Wybaczcie za błędy i pls bądźcie wyrozumiali, jak było to proszę wskażcie gdzie, bo nie mogłem znaleźć.

Przede mną pierwsza wymiana eksploatacyjna, auto mam od kwietnia 2018. Przejechałem już prawie 20000km i czas na wymianę oleju, bo w niej nie ubywa a dochodzi tego oleju. Przy okazji pasek do alternatora najpierw piszczał, a teraz rano jak mrozy przyszły to startuje trochę jak wyeksploatowany wolkswagen transit po przejechaniu 500k km do Niemiec w tą i z powrotem.

Chcę wymienić olej, pasek do alternatora i okazyjnie olej skrzyni biegów. Najbradziej zależy mi na dobrym oleju przekładniowym.
– Olej przekładniowy znalazłem, że ma być 75W90, polecacie jakiegoś producenta
– Olej wcześniej lałem (poprzedni właścicel też) Dexelia DPF 5W-30 – odradzacie, polecacie?
– Nie wiem jaki pasek
Wiem, że dwa od dołu mogą nie być w tym temacie, ale napisałem wszstko w jednym wątku,

Pomożecie? Dzięki z góry.

[edit]
pierwsza wymiana oleju nie była eksploatacyjna tylko ze względu na wymianę turbiny która pier....eła po tygodniu od zakupu, poprzedni właściciel przyznał, że nigdy jej nie wymieniał. Swoją drogą mega gość, bardzo dbał o auto.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lis 2018, 19:21
Posty: 1
Auto: Mazda 3 Mk1 BK 2.0 Diesel 143KM (2008)

Postprzez KrzyzakMitsu » 19 lis 2018, 21:50

jako przekładniowy polecam MT Redline 50 lub BG Synchroshift II – ciężko je kupić w PL, ale spróbować można
w mojej benzynie akurat winnym potwornego hałasu nie był pasek, lecz rolka napinająca – co prawda zmieniłem oba te przedmioty, ale rolka w rękach była wyczuwalnie zużyta
Forumowicz
 
Od: 1 paź 2018, 18:44
Posty: 456 (17/14)
Auto: Mazda 5, Galant E32 i EA5, Leon 5F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323