Krótkie nakrętki w miejsce długich (różne alufelgi)

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez przemhb » 1 lis 2018, 21:45

Mam dwa komplety alufelg do mojej Mazdy 3 BK 2004. Oryginalne alufelgi z oponami letnimi i drugi komplet alufelg z oponami zimowymi. Jutro będę wymieniał letnie na zimowe, lecz niestety zapomniałem nakrętek od zimowych alufelg. Wymianę będę przeprowadzał jakieś 140 km od domu, a jestem już poza domem, więc nie będę po nie wracał. "Zimowe" nakrętki były dłuższe od "letnich".
Sprawdziłem już kiedyś, że w drugą stronę pasują, tj. nakrętki od zimowych pasują do letnich, choć wystają trochę.

Zastanawiam się, czy krótsze nakrętki od letnich alufelg będą pasować do zimowych?
Moje obawy budzą dwie rzeczy:
– czy letnie nakrętki nie będą miały zbyt krótkiego gwintu, przez co potrzebne okazałyby się podkładki?
– czy klucz da radę wkręcić nakrętki, które będą wchodzić głęboko w otwory w felgach?
Chciałbym się upewnić, bo jeśli jest ryzyko, że coś będzie nie grać, to muszę zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie, dłuższe nakrętki.

Będę wdzięczny za pomoc.
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2012, 21:08
Posty: 37
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 sedan 2.0 BM 2016

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323