Olej do skrzyni – Mazda 3 BK MPS

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Morfik » 28 sie 2018, 18:03

Hej,

Czy jesteście mi w stanie podpowiedzieć, ile oleju wchodzi do skrzyni w 3 MPS BK? Z tego co znalazłem w różnych zakamarkach, powinno być ok. 2,5l (w BL pisało, że 2,85l), natomiast nie jestem pewien, czy faktycznie dobre informacje znalazłem.
Drugie pytanie laika – czy mechanizm różnicowy ma swoje osobne miejsce do uzupełniania, czy jest to wszystko zintegrowane w jednej obudowie i wymieniając olej w skrzyni, nie potrzebuję już niczego specjalnie robić pod szperę?

Dopytuję, ponieważ po ostatniej wymianie oleju, po rozgrzaniu i przy skręcaniu, trzeszczy szpera niemiłosiernie.. Fakt, że zanim poczytałem o dobrych olejach do MPSów, to został wlany Ravenol, ale z drugiej strony mechanik twierdził, że ważne żeby był 75W90, a producent nie ma znaczenia..

Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 lis 2017, 19:29
Posty: 5
Skąd: Wroc
Auto: Mazda 3 MPS, 2.3l turbo, 2008 / ZZB

Postprzez Marcis » 28 sie 2018, 20:11

Producent nie ma znaczenia? A jakość? Myślisz, że olej Orlen Platinum , VALVOLINE to, to samo? No nie. Mechanizm różnicowy jest razem, wlewa się, pewnie aż do momentu pokazania się w korku wlewowym. Kiedyś w Alfie zluzowała mi się opaska od układu wspomagania, wyciek olej i wyła pompa. Skręciłem opaskę, wlałem olej i szlak mnie trafił. Pompa wyje. Myślałem, że już wymiana mnie czeka, bo się zatarła. Brat zapytał, co wlałem, a ja mowie, że nie wiem, byle co kupiłem na stacji. Kazał mi spuścić i dał mi swój, jakiś dobry bo wymieniał w skrzyni w automacie i jak ręką odjął, parametry te same, a jakość ma ogromne znaczenie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2012, 10:48
Posty: 935 (4/18)
Skąd: Łomża
Auto: Mazda 3 GTA 2005 2.0 16V 150KM
Alfa Romeo SW 156 2003 2.0 166KM
Była Mazda 323F BA Red Classic
1.5 16V 1998r.

Postprzez marc120 » 14 wrz 2022, 20:22

Dzień dobry,
chciałem się podpiąć pod ten stary wątek i zapytać, jakiego producenta polecacie olej do skrzyni, czy musi być jakiś specjalnie przeznaczony do szpery?
Początkujący
 
Od: 15 kwi 2012, 14:05
Posty: 24
Skąd: Lubelskie
Auto: mazda 626 comprex ,1994

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323