Kontrolka Otwartych Drzwi – Różne problemy i pytania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez marecki3 » 13 sty 2017, 08:37

Pozostaje tylko jeden problem. W Mazdach nie ma oddzielnego włącznika (jak na zdjęciu), jest zintegrowany z zamkiem drzwi. Trzeba zamek wyjmować żeby się do tego dobrać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2012, 19:17
Posty: 128 (0/7)
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 3 BK (HB), 1.6Pb, 2006

Postprzez AXe_MeXx » 13 sty 2017, 15:53

No tak nie wiedziałem, że o ten "dinks" chodzi jak najbadziej mam go u siebie, na pewno przy mrozach bede musiał z tym pokombinować, bo wczoraj mróz zelżał i problem zniknął. Dzięki <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2013, 18:37
Posty: 191 (4/4)
Skąd: GKW
Auto: Była: Mazda 323f Ba 1.5 benz 1997r.
Są: Mazda Premacy 2003r., 1.8 benz + lpg
Mazda 5 2008r., 2.0
benz + lpg

Postprzez betibo86 » 19 sty 2017, 14:03

marecki3 a możesz mi powiedzieć jak rozkręcić zamek, czy to trzeba drzwi rozbierać? Jestem kobietą więc muszę dopytać.
Tak jak w wątku mam problem z niegasnącą kontrolką drzwi i przez to nie mogę zamykać auta :( nie wiem już co mam sprawdzać. Na początku pomogło trzaśniecie klapą bagażnika ale drugiego dnia już nie chciało to pomóc. A lampka załączyła się w momencie jak wsiadł do mnie pasażer :(
betibo86
 

Postprzez newuser1 » 25 mar 2017, 15:54

Witam,dzisiaj montowałem radio i po tej operacji nie moge zamknąć drzwi od kierowcy ani pilotem ani kluczykiem,cały czas świeci kontrolka otwatych drzwi i zamek odbija..pozostałe drzwi moge zamknąć ręcznie.Po odłączeniu akumulatora zamknołem drzwi kluczykiem bez problemu..miał ktoś taki problem?
Ok,już opanowane
Początkujący
 
Od: 16 mar 2017, 10:36
Posty: 5 (1/0)
Auto: Mazda 3 BK 2008 ROK

Postprzez jorge4 » 1 lip 2017, 22:34

Potwierdzam wersje baastek-a. Aby wszystko wróciło do normy zarówno z kontrolką niezamkniętych drzwi, jak i z zamkiem centralnym, należy wypiąć a następnie wpiąć cienką wtyczkę na dolnej części (2 od lewej w kolorze brązowym), przy włączonym zapłonie (mają się świecić wszystkie kontrolki). W opisie baastek-a brakowało trochę informacji, więc zajęło mi trochę czasu aż trafiłem w końcu na właściwą wtyczkę <jupi>
jorge4
 

Postprzez mazdomir » 12 sie 2018, 22:48

Również dziękuję baastek-owi. 5 minut roboty i wszystko wróciło do normy. <jupi>
Początkujący
 
Od: 12 sie 2018, 22:46
Posty: 2

Postprzez Aju » 16 cze 2021, 21:35

baastek napisał(a):A grzebałes w skrzynce po kostkach pod schowkiem??mialem ten sam problem ,stalo sie to po wymianie filtra kabinowego. po dlugich mekach i wpinaniach kostek nie pomagalo.komputer tez nie kasowal bledu kontrolki otwartych drzwi ani centralnego zamka.postanowilem jeszcze raz zerknac na ta skrzynke i jak sie okazalo trzeba wypiac jedna(ta waska kostke)ale kiedy kluczyk jest przekrecony i swieca kontrolki.wowczas slychac taki "pstryk"w drzwiach jakby sie kodowaly:)i po problemie:) wszystko wrocilo do normy.ASO chcialo 400 zl za naprawe!!!....



Dokładnie mam taki sam problem, odpinalem cały ten panel z bezpiecznikami i po złożeniu lampka drzwi ciągle się świeci. Nie działa odpiecie wtyczki przy przekreconej stacje. Po odpieciu gaśnie ale po wpieciu wtyczki się zapala. Nie działa też zamknięcie wszystkich drzwi w drzwiach kierowcy.

Gdzie coś przegapiłem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2008, 18:18
Posty: 150 (1/0)
Skąd: Głogów
Auto: 323 F BA (KF) 2.0i V6 24V '97

Postprzez Rymeq » 20 sie 2023, 18:30

Może troszkę podsumuję bo sam walczyłem z tematem dziś i warto by zebrać wszystko w jednym miejscu.

Najczęściej w Mazdzie 3 problem nie gasnącej ikony z brakiem zamkniętych drzwi co również powoduje brak możliwości zamknięcia auta (auto wykrywa niedomknięte drzwi i dlatego nie chce się zamknąć).

Auto zazwyczaj wtedy nie zamyka się ani z kluczyka ani z pilota ani z zamka centralnego od wewnątrz.

Najczęściej ten problem występuje po wymianie filtra kabinowego, który wymaga wyjęcia skrzynki bezpieczników znajdującej się nad nogami pasażera pod schowkiem w konsoli przedniej auta.

Jak napisał baastek wystarczy na załączonym zasilaniu (świecą się ikony na zegarach, ale nie odpalamy jeszcze auta) wyjmujemy wąską wtyczkę pod skrzynką bezpieczników w kolorze brązowym i wkładamy znów na miejsce.

Ja zostałem zaskoczony jeszcze jedną niespodzianką o której nikt nie pisał. Zamknięcie wtyczki przed włożeniem należy maksymalnie odchylić. do końca, ponieważ jeśli będzie pod kontem prostym do wtyczki zapnie się ona na bliższy ząbek i nadal niektóre piny mogą nie stykać i dalej będzie problem ze świecącą ikoną.

Drugi temat to czujniki w samych drzwiach, ale to już oddzielny temat, którego nie miałem szczęścia/nieszczęścia sam przerabiać ;)
Początkujący
 
Od: 16 paź 2017, 18:40
Posty: 11 (4/1)
Auto: Mazda 3 I 2004 TDiesel 1.6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323