Lusterko wew. fotochromatyczne – jak zainstalować?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez danfilm » 20 lis 2008, 23:43

Witam.
– Czy jest możliwa wymiana zwykłego (fabrycznego) lusterka wewnętrznego na fotochromatyczne w M3 Active? Czy któraś wersja wyposażeniowa M3 posiada takowe fabrycznie – jaka może być cena takiego lusterka?
– Czy konieczne są przeróbki mechaniczne i/lub elektryczne?
– Ew. czy próbował ktoś (i jakimi nakładami) zamontować fotochroma z innego modelu Madzi?
Ostatnio edytowano 23 lis 2008, 19:03 przez danfilm, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 21:58
Posty: 26
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-G 150 KM 6MT Hikari 2020
było: Mazda3 1,6 HB Active 2008

Postprzez voytecku » 20 lis 2008, 23:56

danfilm napisał(a):Czy jest możliwa wymiana zwykłego (fabrycznego) lusterka wewnętrznego na fotochromatyczne w M3 Active?

Jesli ma takie samo mocowanie i istnieje mozliwosc latwego podlaczenia zasilania, to wymiana jest mozliwa.

danfilm napisał(a):Czy konieczne są przeróbki mechaniczne i/lub elektryczne?

Aby wszystko poszlo gladko lusterko musi/powinno pasowac do tego samego mocowania. Zeby dzialalo, musisz podlaczyc zasilanie.

danfilm napisał(a):Ew. czy próbował ktoś (i jakimi nakładami) zamontować fotochroma z innego modelu Madzi?

Ja zamontowalem niefabryczne lusterko u siebie, ma ladne eliptyczne ksztalty i jeszcze kilka dodatkowych bajerow, ale niestety nie mialem okazji podlaczyc zasilania.

Pozdrawiam,
voytecku,.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez cult1 » 21 lis 2008, 09:05

W USA są na ebay'u takie lusterka. Koszt różny w zależności od bajerów przy lusterku. Samo ściemniające sie (auto-diming) są najtańsze. Kolejne zawierając Homelink, kompas, wskaźnik temp. zewnętrznej itp.
Z mocowaniem nie ma problemu bo się orientowałem. Jest ono standardowe i nie potrzeba żadnych przejściówek. Tak czy siak najtańsze z wysyłką i tak sądzę wyjdzie około $100.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2008, 22:16
Posty: 304 (0/2)
Skąd: Kielce

Postprzez chriss » 23 lis 2008, 11:48

Rzeczywiście, jest możliwość zakupu takich lusterek w USA, natomiast koszty wysyłki jednego lusterka są nierealne...

Może gdyby znalazło się kilka osób chętnych do zakupu, zrobilibyśmy zamówienie grupowe ?

Natomiast z zasilaniem, nie powinno być problemu, skoro jest tam, wyświetlacz informujący o niezapiętych pasach.
Motto: Nie gadaj z idiotą, bo ściągnie cię na swój poziom i pokona doświadczeniem...
Auto: M3 czerwona.na.czarnym
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2008, 20:15
Posty: 34 (1/1)
Skąd: Pomorskie
Auto: Jest3 BM 1.5 100KM MT HB SkyGo MR'15
Była 3 BM 2.0 120KM MT HB SkyEnergy MR'15
Była: 3 BK 2.0 150KM MT HB Kintaro MR'08

Postprzez danfilm » 23 lis 2008, 19:00

cult1 napisał(a):W USA są na ebay'u takie lusterka.

Dzięki za info!

cult1 napisał(a):Z mocowaniem nie ma problemu bo się orientowałem. Jest ono standardowe i nie potrzeba żadnych przejściówek.

Miałeś tu na myśli jakiś konkretny model/producenta, czy po prostu jest jeden standard i "wszyscy" się go trzymają :| ?

chriss napisał(a):Natomiast z zasilaniem, nie powinno być problemu, skoro jest tam, wyświetlacz informujący o niezapiętych pasach.

Czy podłączenie fotochroma to kwestia samego zasilania? Jeśli tak, to czy jest w tym miejscu wymagane napięcie, czy trzeba będzie dociągnąć przewód?

A jak zdjąć fabryczne lusterko i jak się dostać do tej obudowy wyświetlacza nie zapiętych pasów – żeby czegoś nie urwać? Może ktoś to opisać?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 21:58
Posty: 26
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-G 150 KM 6MT Hikari 2020
było: Mazda3 1,6 HB Active 2008

Postprzez cult1 » 23 lis 2008, 20:00

Firma znana na całym świecie w produkcji lusterek to Gentex.
Posiadają w sprzedaży tak jak pisałem kilka modeli lusterek.
Ja u siebie nie mam żadnych czujników deszczu itp więc mam standardowe mocowanie (już sprawdzałem). Wg opisów z eBay'a to Wedge Mount i nie potrzeba a moim przypadku żadnych przejściówek. Nie wiem jak to wygląda gdy macie np. czujnik deszczu czy wyświetlacz informujący o niezapiętych pasach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2008, 22:16
Posty: 304 (0/2)
Skąd: Kielce

Postprzez chriss » 23 lis 2008, 20:58

A jak zdjąć fabryczne lusterko i jak się dostać do tej obudowy wyświetlacza nie zapiętych pasów – żeby czegoś nie urwać? Może ktoś to opisać?


http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=63580


Czy podłączenie fotochroma to kwestia samego zasilania? Jeśli tak, to czy jest w tym miejscu wymagane napięcie, czy trzeba będzie dociągnąć przewód?


Tak, to właściwie kwestia tylko zasilania, bo sam czujnik jest umieszczony bezpośrednio w obudowie lusterka. Nie wiem jak w innych wersjach M3, ale u mnie jest kostka, do której podłączane jest zasilanie lusterka.
Motto: Nie gadaj z idiotą, bo ściągnie cię na swój poziom i pokona doświadczeniem...
Auto: M3 czerwona.na.czarnym
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2008, 20:15
Posty: 34 (1/1)
Skąd: Pomorskie
Auto: Jest3 BM 1.5 100KM MT HB SkyGo MR'15
Była 3 BM 2.0 120KM MT HB SkyEnergy MR'15
Była: 3 BK 2.0 150KM MT HB Kintaro MR'08

Postprzez danfilm » 25 lis 2008, 18:56

chriss – dzięki za link powyżej – przeoczyłem ten wątek na forum. <glupek2>

cult1 napisał(a):Ja u siebie nie mam żadnych czujników deszczu itp więc mam standardowe mocowanie (już sprawdzałem). Wg opisów z eBay'a to Wedge Mount i nie potrzeba a moim przypadku żadnych przejściówek.

A konkretnie, który rodzaj mocowania masz u siebie??

Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 21:58
Posty: 26
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-G 150 KM 6MT Hikari 2020
było: Mazda3 1,6 HB Active 2008

Postprzez cult1 » 25 lis 2008, 22:28

ten na drugiej fotografii z lusterkiem zawierającym homelink.
PS. jakby ktoś był zainteresowany to mam urządzenie Homelink przywiezione z USA (montowane w podsufitkę lub w inne dowolne miejsce) :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2008, 22:16
Posty: 304 (0/2)
Skąd: Kielce

Postprzez danfilm » 25 lis 2008, 23:24

U mnie jest mocowanie pokazane na pierwszej fot. (wersja europejska Madzi).
Rodzi się więc pytanie czy sam zaczep w obu rozwiązaniach jest taki sam? Ktoś to może zgłębił ????

BTW. Na ebaY'u Gentex podaje, że ich lusterka wymagają przejściówki do niektórych Mazd. Jednak na pytanie czy adapter będzie potrzebny do M3 z rynku europejskiego otrzymałem odpowiedź, że nie wiedzą jaki tam jest typ mocowania i nie potrafią mi odpowiedzieć... :|

Oj, ciężki to temat.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 21:58
Posty: 26
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-G 150 KM 6MT Hikari 2020
było: Mazda3 1,6 HB Active 2008

Postprzez cult1 » 26 lis 2008, 08:47

Ja mam wersję europejską ale nie mam czujnika deszczu ani takiego wyświetlacza przy lusterku.
Zdemontowałem lusterko i wynika, ze u mnie jest to standardowy wedge mount.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2008, 22:16
Posty: 304 (0/2)
Skąd: Kielce

Postprzez danfilm » 2 gru 2008, 23:29

Oto jak wygląda mocowanie lusterka po zdemontowaniu obudowy wyświetlacza nie zapiętych pasów:

Obrazek
Jak widać pałąk lusterka jest jakby przedłużony o grubość wspomnianej obudowy wyświetlacza pasów.
Nie udało mi się odczepić samego lusterka od mocowania na szybie – bałem się by czegoś nie urwać – tak więc nie wiem czy jest to mocowanie Wedge Mount. Ciekawe czy Gentex w tym przypadku będzie pasował? I czy pałąk nie będzie za krótki?

cult1 – czy byłbyś uprzejmy zrobić fotkę u siebie od strony pałąka lusterka?? Z góry serdeczne dzięki.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 21:58
Posty: 26
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-G 150 KM 6MT Hikari 2020
było: Mazda3 1,6 HB Active 2008

Postprzez danfilm » 26 kwi 2009, 23:25

Wie ktoś jak bezinwazyjnie odczepić lusterko od szyby (typ lusterka jak w powyższym poście)? Trzeba coś nacisnąć, podważyć? Czy wystarczy tylko pociągnąć (w jakim kierunku) a magiczny zatrzask powinien sam puścić?
I jeszcze jedno naiwne pytanie (ale jestem laikiem) – gdzie w sposób najłatwiejszy i poprawny podłączyć przewody od lusterka fotochromatycznego (masa, zasilanie po stacyjce, sygnał włączenia wstecznego biegu)? Chodzi mi o opis lub zdjęcia/rysunki miejsc najłatwiej dostępnych, tzn. takich żeby nie trzeba było rozbierać połowy samochodu.

Czy taka ingerencja nie spowoduje utraty gwarancji na auto?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 21:58
Posty: 26
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-G 150 KM 6MT Hikari 2020
było: Mazda3 1,6 HB Active 2008

Postprzez cult1 » 27 kwi 2009, 08:03

Zdjęcie gdzieś jakieś mam jak to demontowałem. Jak naprawie głównego kompa i nie zapomnę to Ci wyśle bo aktualnie nie mam dostępu do tamtych danych.
Każda ingerencja w układ elektryczny samemu spowoduje utratę gwarancji więc lipa ...no chyba, ze nie zauważą :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2008, 22:16
Posty: 304 (0/2)
Skąd: Kielce

Postprzez dsxc » 12 lut 2010, 23:07

Witam,
Muszę wymienić lusterko w Madzi 323f mam już nowe, chciałbym ominąć klejenie, więc chciałbym zdjąć lusterko używając magicznego zatrzasku. Czy ktoś już to robił i może podzielić się jakimiś uwagami? W manula pokazują, że trzeba włożyć śrubokręt, moje wszystkie płaskie nie mieszczą się tam a precyzyjno nie będę wpychał, bo go połamie. Jutro wybiorę się kupić dopasowany śrubokręt, maksymalna szerokość ok. 3,5mmm

Obrazek Obrazek

Obrazek
Powiększ miniaturki
dsxc
 

Postprzez CezaR83 » 13 lut 2010, 17:07

Mmmm fajny temat :) Dzieki za odkopanie.
Jakbyście ustalili czy ten Produkt z USA pasuje do wersji z czujnikiem deszczu/kontrolkami pasów, to ja bym sie pisał na zamówienie takiego lusterka w wersji basic – bez wodotrysków :)
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 16:47
Posty: 2095 (46/9)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez jerrry » 13 lut 2010, 17:37

Witam.
Jakieś pół roku temu też zastanawiałem się nad takim lusterkiem.
Pamiętam że pytałem w Auto Centrum w Rzeszowie to cena lusterka wynosiła coś ok 300-400zł (o ile dobrze pamiętam)
Nie pytajcie które z tych dwóch mocowań bo nie dopytywałem szczegółów.
Jeśli byłyby zbiorowe zakupy w korzystnej cenie to może też bym się dołączył <oczy>
MOJA MAZDA
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=332&t=111631
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2008, 12:25
Posty: 237 (2/0)
Skąd: Biłgoraj
Auto: była Mazda 3 sedan 2.0 USA AT o8'
jest Avensis T27

Postprzez dsxc » 14 lut 2010, 16:50

Odpowiem na swoje pytanie, aby zdjąć lusterko z szyby wystarczy wcisnąć w otwór wkrętak który nie będzie grubszy niż 3,5mm i lustereczko samo wyskakuje.
dsxc
 

Postprzez szumki44 » 18 paź 2011, 18:58

temat sprzed kilku lat ale konkretna odpowiedz jest taka ze :
Zamontowanie lusterka fotochromatycznego to pikus :) 3 kable, z czego 2 ciagniemy od lampki wnetrza a trzeci od wstecznego biegu z czujnika ze skrzyni badz z zarowki :)
co do mocowania to kupujemy kontowniczek szlifierke robimy adapter i bez problemu albo ucinamy stare mocowanie cyk spawareczka i po sprawie ladnie wszystko dopasowujemy :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2011, 14:21
Posty: 1286 (0/1)
Skąd: Ustka
Auto: Mazda Mx-6 2.5
Mazda 626 2,5
Pontiac Firebird Trans Am
Crysler 300m

Postprzez digidy » 29 paź 2011, 18:19

ciekawy temat bo tez jestem zainteresowany takim lustereczkiem często jeżdżę w nocy i oślepianie przez inne pojazdy jadące z tyłu daje się we znaki, ciekawe czy od focusa II takie lusterko by nie pasowało bo kolega ma właśnie taki bajer w focusie II jak wiemy trójka ma dużo wspólnego z focusem więc może ten gadżet też :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2011, 19:50
Posty: 283 (0/7)
Skąd: śląskie
Auto: Mazda 3 1.6CiTD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323