Czujnik zapięcia pasów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Simonkg » 6 kwi 2018, 10:39

Podobam się od pytanie jak dezaktywowac sygnalizator nie zapietych pasów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2015, 22:41
Posty: 50 (1/2)
Skąd: Mielec
Auto: Jest Mazda 6 GY 2.0 CiTD 2007r


Była Mazda 626 GW 2.0 DITD 1999r

Postprzez radzix27 » 6 kwi 2018, 13:47

Z tego co kojarzę to na drugim końcu (zamontowanym w zatrzasku pasa) szarej wtyczki jest zwykła krańcówka. U mnie jest to wymontowane i zaciśnięte "trytytką" tak jakby pas był cały czas zapięty.

Poprzedni właściciel miał fantazję ;]

Usunąłem opaskę z tego ustrojstwa i na zegarach pojawiła się kontrolka niezapiętych pasów. Po wciśnięciu guziczka kontrolka znika. Nowa opaska wskoczyła na miejsce starej i jest spokój.

Obstawiam, że wystarczyłoby na stałe złączenie dwóch pinów z szarej wtyczki i komputer otrzymywałby informację o zapiętych pasach, ale nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie elektryki.
Załączniki
20180406_133519.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2014, 08:38
Posty: 294 (21/14)
Skąd: Brzóza
Auto: Mazda 3 BK Sedan, Z6 1.6, 2004

Postprzez crush00 » 26 sty 2019, 11:53

Czasem wydaje mi się, że szukacie dziury w całym. Producent nie jest w stanie przewidzieć i dostosować projektu samochodu do upodobań wszystkich użytkowników, chyba że będzie robił auto na zamówienie.
Mi pikanie podczas manewrów jakoś strasznie nie przeszkadza, ale czasem załącza mi się sygnał podczas jazdy (wyrobiona końcówka pasa lub zużyty przycisk microswitcha) i dlatego wszedłem na ten wątek, żeby dowiedzieć się jak działa ta sygnalizacja. Tymczasem widzę tutaj niezłe zamieszanie i oburzenie tym, że producent zadbał o bezpieczeństwo użytkownika. Moim zdaniem zrobił prawidłowo.
Z drugiej strony rozumiem, że coś kogoś irytuje. Dziwi mnie szukanie wymyślnych sposobów na obejście problemu, kiedy istnieje rozwiązanie proste i mieszczące się w schowku :):

Obrazek
Początkujący
 
Od: 29 mar 2010, 11:52
Posty: 4
Skąd: Warka - Radom
Auto: Mazda 3 / 1.6 DI Turbo / 2004r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323