Problem z elektryka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez dmn2111 » 27 cze 2023, 21:32

Witam, problem pewnie znany wszystkim ale u mnie to chyba jest ewenement bo nie działa nic oprócz świateł mijania tylko z przodu, hamulec i stop.

Otóż podczas głupiej wymiany filtra kabinowego odłączyłem wszystkie kostki z bezpieczników , po ponownym ich podpięciu nie działają szyby, wycieraczki światła postojowe, kierunkowskazy i podświetlanie zegarów. Resetowałem komputer, kostki odpinałem wpinałem bez efektu. Czy to rzeczywiście tak jak wyczytałem jest do wymiany tylko przekaźnik czy to jakas grubsza sprawa bo tylu usterek u nikogo na tym forum nie spotkałem. Jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość.
Początkujący
 
Od: 27 cze 2023, 11:21
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BK 1.6 2005

Postprzez Rymeq » 20 sie 2023, 16:17

Cześć,

Pewnie już po temacie ale się wypowiem na przyszłość dla innych.

Na początek sprawdził bym podpięcie kostek do skrzynki szczególnie tych małych.
niestety da się je wpiąć kiedy dźwignia zabezpieczająca jest w pozycji prostopadłej do kostki i wtedy wchodzą płycej i można mieć problemy.

Wiem bo sam się kiedyś na to złapałem i pociłem przez kilka godzin dlaczego mi coś nie działa.
Początkujący
 
Od: 16 paź 2017, 19:40
Posty: 11 (4/1)
Auto: Mazda 3 I 2004 TDiesel 1.6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323