Podświetlenie zegarów – nie zawsze świeci M3 BK I

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Rymeq » 20 lis 2022, 16:34

Dzień dobry,

Szukam już od jakiegoś czasu informacji o podświetleniu zegarów w mojej M3 BK 2004 (przedlift) ale nie znalazłem kilku odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Ogólnie mam taki problem, że czasem podświetlenie zegarów mi się nie włącza.
Myślałem że to potencjometr od regulacji podświetlenia i go wymieniłem, ale nie pomogło.

Pytanie więc brzmi czy miał ktoś już taki przypadek a jak tak to jak się do tego zabrać żeby to naprawić?

Chyba że można po prostu upić cały zestaw zegarów jako moduł i go wymienić? Pytanie przy tym brzmi czy to tam jest trzymana informacja o przebiegu (podejżewamm że nie) i można to bez problemu wymioenić, bo to tylko "wyświetlacz"?

Jesli znacie jakieś jeszcze wątki na forum, tego dotyvczące to dajcie znać.

Bo niestety w nocy jeżdżenie bez podświetlonych zegarów to trochę niebezpieczne jest jak na mój gust.

Edycja posta:
Niestety wyszukiwarka forum nic nie znajdowała, dopioero przez google mi wynalacło post w tym temacie:
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 4&start=60

Pierwsze rozwiązania działające pojawiają się na 4 stronie, choć wcześniej już jakieś próby rozwiązania są i po części są skuteczne (wymiana skrzynki modułu komfortu).

przepraszam za zamieszanie, jesli post zostanie to niech kieruje w prawidłowe miejsce, jeśli zostanie usunięty tro też dobrze
Początkujący
 
Od: 16 paź 2017, 18:40
Posty: 11 (4/1)
Auto: Mazda 3 I 2004 TDiesel 1.6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323