Problem z poduszkami po wymianie foteli na wersję MPS

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez JJack » 31 maja 2021, 12:33

Cześć Grupo. Zwracam się z pytaniem bo już brak mi pomysłów a może ktoś już przerabiał ten temat. Chodzi o fotele z MPS w moim BK. Fotele zamontowałem ale ze względu na to że jednak pochodzą z "Angola" i wtyczki pod siedzeniami pasują to jednak trochę się różnią rozmieszczeniem kolorowych gniazd (rozmieszczenie szarego gniazda i brak niebieskiego) chociaż żółte gniazdo (od poduszek) jest na swoim miejscu. W efekcie nie sygnalizuje "nie zapięcia" pasów zarówno u kierowcy jak i u pasażera – to można jakoś przeżyć- ale na blacie świeci się kontrolka poduszek. Całą operację wyciągania i montowania foteli robiłem na odłączonym akumulatorze. Poszedłem krok dalej i wyciągnąłem te kolorowe gniazda z zestawu wtyczki pod siedzeniem i podpiąłem żółte do żółtego, szare do szarego. Po podłączeniu akumulatora – bez zmian. Zrobiłem jeszcze jedną rzecz, zdemontowałem ze starych foteli elementy zapięcia pasów przy fotelach z napinaczami (chyba pirotechnicznymi – taka rurka z kabelkiem) i podpiąłem tylko z nich niebieską wtyczkę do niebieskiego gniazda w instalacji auta. Po podłączeniu akumulatora dalej to samo.
Założenie (wymiana) zapięć pasów z napinaczami (ze starego zestawu) nie wchodzi w grę – innej grubości otwory na śruby mocujące.
Jak to rozwiązać? Ktoś ma pomysł?
Załączniki
1OryginalKierowca.jpg
2OryginalPasazer.jpg
3Kierowca MPS.jpg
4PasazerMPS.jpg
5InstalacjaKierowca.jpg
6InstalacjaKierowca.jpg
7instalacjapasazer.jpg
8instalacjapasazer.jpg
Początkujący
 
Od: 6 paź 2019, 09:40
Posty: 8
Auto: Mazda 3 2005 1.6b

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323