Schemat kabli kostki drzwi Ambient light / El wire podłączenie do istalacji

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Palm » 7 lut 2021, 20:47

Drodzy,

Próbuje podłączyć pasek ledowy ambientem z przetwornica (konwerterem) pod tylne drzwi. Rozebrałem tylny boczek drzwi natomiast nie mogę znaleźć kabla pod który mógłbym się podpiąć.
Sprawdzałem próbowaniem dwie kostki widoczne na zdjęciu, ale tylko w w jednej z nich jest prąd + (czerwony przewód) a w jednym kolorowym jest bardzo bardzo niskie napięcie (próbnik ledwo się świeci – podejrzewam, że być może podświetla ledwo widocznie diody do podświetlenia otwierania elektrycznych szyb).
Niestety czerwony przewód plus w sposób ciągły pobiera prąd (zamknąłem nawet pilotem auto na 3h z podpiętym świecącym próbnikiem i po 3h dalej paliła się żarówka w próbniku – tak więc odpada podpięcie na stałe do niego – może to od centralnego zamka?). Kabel czarny od masy oczywiście znalazłem i się do niego lub części karoserii podpinam prawidłowo.
W pozostałych przewodach nie ma prądu nawet przy odpalonym silniku i włączonych światłach. Nie spina mi się z przewodami jeden fakt, że przy wyłączonym zapłonie szyby naturalnie nie opuszczę a przy włączonym już tak – czyli prąd musi dochodzić kilkoma kablami na raz?).
Czy ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej do Mazdy 3 bk 2004 r. 1999cm 150KM lub jest mi w stanie pomóc pod co powinienem się podpiąć lub gdzie popełniam błąd?
Załączniki
IMG_20210207_193449.jpg
Początkujący
 
Od: 30 paź 2018, 07:28
Posty: 14 (0/1)
Auto: Mazda 3 bk 2004 r
1999cm
150KM
Benzyna & LPG

Postprzez PitrekT » 8 lut 2021, 23:53

W drzwiach tylnych nie znajdziesz przewodów, które by mogły sterować podświetleniem nóg.
Lepiej jest podpiąć się pod lampkę wnętrza lub ewentualnie przy BCM-ie.
Temat poruszany był m.in. w tych wątkach:
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 4&t=130362
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... e+n%C3%B3g
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 6&t=131744
Co do schematów to mogę pomóc ale dla M3 polifta
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2010, 17:58
Posty: 180 (17/2)
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez Palm » 13 lut 2021, 14:48

Bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy. Przeczytałem wszystkie trzy linki – natomiast one dotyczą podświetlenia nóg(jako podświetlenie powitalne które później gaśnie lub działa z paląca się podsufitką)l a ja chciałbym zamontować pasek El wire ambient który by świecił na stałe podczas jazdy dopiero po zapaleniu stacyjki lub włączeniu świateł. Przesyłam zdjęcie z paskiem podpiętym pod oświetlenie schowka(czyli włącza się dopiero po odpaleniu świateł).
Musi być w drzwiach jakiś prąd, który po przekręceniu stacyjki tam dochodzi, ale ja go nie mogę nie wiedzieć czemu znaleźć (przecież sterowanie szyb działa po przekręceniu stacyjki a bez kluczyka już nie).
Nawet się zastanawiałem czy się nie podpiąć pod kable głośnika???

A poproszę o te schematy do M3 polifta to może mi się przyda i coś wymyślę.
Załączniki
IMG_20210207_184821.jpg
Początkujący
 
Od: 30 paź 2018, 07:28
Posty: 14 (0/1)
Auto: Mazda 3 bk 2004 r
1999cm
150KM
Benzyna & LPG

Postprzez PitrekT » 14 lut 2021, 11:04

W przypadku takiej funkcjonalności podświetlenia, rzeczywiście podłączenie pod lampkę nie byłby dobrym rozwiązaniem. W takim przypadku można podłączyć się między innymi pod kabel odpowiadający za podświetlenie przycisków, gdzie napięcie pojawia się wraz z włączeniem świateł.
Poniżej link to schematów dla M3 FL:
https://procarmanuals.com/pdf-online-ma ... g-diagram/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2010, 17:58
Posty: 180 (17/2)
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez Palm » 5 mar 2021, 08:30

Problem rozwiązany: podłączyłem się pod biały kabel głośnika(są dwa i w obydwu jest plus) i pod czarny kabel w kostce(masa). W drzwiach kierowcy natomiast pod zielony kabelek od sterowania szyb(też nie znalazłem pinu, który regulując podświetleniem pod deską rozdzielczą by mi pokazywał zmianę intensywności żarówki miernika).
PS Re: Nie ma tam/nie działa podłączenie pod podświetlenie przycisku sterowania szybą (miernik ledwo zapala lampkę a po podłączeniu konektora ze światłowodem nie podswietla się -za niskie napięcie/moc etc.).
Załączniki
IMG_20210303_174646.jpg
IMG_20210303_174707.jpg
Początkujący
 
Od: 30 paź 2018, 07:28
Posty: 14 (0/1)
Auto: Mazda 3 bk 2004 r
1999cm
150KM
Benzyna & LPG

Postprzez Palm » 30 maja 2021, 09:16

Konektorki bardzo mocno piszczą (podpięte pod głośniki) i dalej szukam schematu kabli, żeby plus podebrać z dwóch kabli (w końcu musi być tam prąd choćby sterujący opuszczaniem szyby po przekręceniu zapłonu. Ktoś ma jakiś pomysł?
Początkujący
 
Od: 30 paź 2018, 07:28
Posty: 14 (0/1)
Auto: Mazda 3 bk 2004 r
1999cm
150KM
Benzyna & LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323