Mazda 3 BK 2.0 06r – problem z poziomowaniem ksenonów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Maroslav » 10 gru 2020, 02:01

Witam wszystkich, to mój 1 post więc mam nadzieję że nie zostanę zjedzony ale do meritum. ;)
Mam problem z poziomowaniem ksenonów w mojej mazdzie, po włączenia świateł widać że poziomowanie jest więc wszystkie silniczki działają, natomiast same światła ustawiają się stanowczo za nisko. Sprawdzałem razem z obciążonym bagażnikiem i snop światła ustawia się na jednym poziomie na samym początku bez względu na obciążenie. Jak pojechałem do jednego z większych warsztatów, który zajmuje się japońskimi samochodami, żeby sprawdzili co może być przyczyną, to dowiedziałem się że "czujnik się przetarł" i "nie chce się ruszyć". Za sam nowy czujnik zaśpiewali 2.2k zł, za robotę już nie pamiętam ale chyba było do 100zł
Teraz moje pytanie:
1. Czy można gdzieś dostać ten czujnik taniej?
2. Czy czujniki z innych modeli będą pasować? (czytałem że podobno z rx8 pasuje)
3. Czy można go jakoś zregenerować, bądź wymienić jego część? (nie widziałem go jeszcze na oczy ale wiem że składa się z 2 elementów?)
4. Gdzie i jak sprawdzić numer seryjny tego elementu, żebym mógł porównać sobie np. do innego używanego czy pasuje?
Początkujący
 
Od: 10 gru 2020, 01:36
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BK 2.0 PB 06r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323