Przygaszone podświetlenie konsoli centralnej po wymianie żarówek

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Szymanek1337 » 9 paź 2020, 07:29

Dzień dobry,

Mam problem z podświetleniem wnętrza w mojej Mazdzie 3 BK rocznik 2005, sedan, diesel 1.6.
To, że co jakiś czas lubiło przygasnąć podświetlenie wewnątrz oraz jednocześnie tylne światła stawiam na drugim miejscu, ponieważ ten problem występował odkąd kupiłem samochód, czyli już prawie od dwóch lat. Nie zmieniałem modułu komfortu, ale oddałem go do przelutowania zimnych lutów, co przyniosło delikatny efekt w postaci rzadszej konieczności puknięcia w moduł, ale problem nie zniknął.

Nowy problem pojawił się jak wczoraj postanowiłem zmienić przepalone żarówki w panelu klimatyzacji, popielniczce i zapalniczce oraz w regulatorze jasności owego podświetlenia.
Po wymianie okazało się, że zegary podświetlają normalnie, a cały panel środkowy czyli radio, klimatyzacja, popielniczka, zapalniczka jak i przyciski po lewej stronie – regulacja wysokości świateł itd. oraz przyciski na kierownicy już nie.

Dzisiaj rano jak jechałem do pracy zauważyłem, że te elementy są przyciemnione praktycznie w 95%, ponieważ wyświetlacz radia świeci delikatnie. Żeby tego było mało częściej zaczęły też wyłączać się światła tylne oraz wnętrze sugerując, że problem leży w module komfortu – standardowo po puknięciu wszystko wraca do "normy" na chwilę, to znaczy zegary zapalają się normalnie, tylne światła również, ale środek dalej jest wygaszony/przyciemniony.

Sprawdziłem bezpiecznik 31 odpowiadający za podświetlenie wnętrza – jest sprawny.
Nie mam żarówki w schowku, ponieważ gniazdo zostało wyrwane i lekko stopione przez poprzedniego właściciela, a gdy chciałem dołożyć żarówkę, to robiło się zwarcie.
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. :)
Początkujący
 
Od: 8 paź 2020, 18:01
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BK 2005r. Sedan, 1.6 diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323