Nie działająca szyba

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Quarianis » 31 sie 2020, 19:09

Po przeczytaniu wszystkich wątków z niedziałającymi szybami dalej nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Może akurat ktoś będzie miał jakieś pomysły.

Problem wygląda następująco , dziś rano szyby działały wszystko ok ale po zamknięciu samochodu z pilota i ponownym odpaleniu działała tylko szyba kierowcy pozostałe szyby nie działają ani z panelu od kierowcy ani ze swoich przełączników . Po odpeciu aku i zaprogramowaniu szyb wszystko jest ok do momentu zamknięcia z pilota po otwarciu znów 0 reakcji na wszystkich 3 pozostałych szybach. Zauważyłem że jeśli wyjmie się kostkę włącznika szyby (testowałem od kierowcy jak i pasażera z przodu) to szyby znów działają bez konieczności programowania. Przeczyściłem styki w przełącznikach szyb i potraktowałem je kontaktem. Kontaktem też potraktowałem wszystkie kostki podpięte do bezpieczników pod schowkiem jaki wszystkie przekaźniki pod maską. Efekt po zamknięciu z pilota dalej działa tylko szyba kierowcy. Jakieś pomysły na to co można jeszcze z tym zrobić ?

Edit. Szyba przestaje działać nawet zamykając samochód kluczykiem nie z pilota.
Edit2. Po przekręceniu kluczyka na ACC na panelu przy kierowcy podświetla się tylko guzik do opuszczania szyby kierowcy reszta się nie podświetla , na pozostałych drzwiami też się nie świecą , po przełączeniu na ON wszystkie przełączniki od strony kierowcy się podświetlają na reszcie drzwi dalej ciemno.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2019, 12:42
Posty: 5
Auto: Mazda 3 BK sedan
1.6 benzyna+gaz
Rok 2005
Winning blue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323