Mazda3 – wymiana radia

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez marcolo2307 » 6 sie 2019, 20:53

Cześć,
Podobnych tematów była masa, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.

W Maździe BK 2004 bez liftu chcę wymienić radio, ale jednocześnie muszę zachować ekran ze względu na klimatyzację.

https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 8&t=158728
Jeśli dobrze zrozumiałem Ad. 2 z tego tematu, to mogę przelutować piny głównej złączki, aby utworzyć złącze wyświetlacza, a następnie wymienić mój oryginalny na wersję po lifcie.
To powinno sprawić, że nie będę posiadać komputera, ale zachowam zegar, radio i klimę.

Czy jeśli wcześniej użyję jakiegoś splittera, tak aby mieć 2x oryginalną wtyczkę, to jest możliwość podpięcia jednej do powyższej konfiguracji, a drugiej do wyjętej płytki ze starego radia, tak aby zachować komputer? Ma to szansę działać, nie będzie zwarcia? Bardzo słabo znam się na elektronice.
Początkujący
 
Od: 6 sie 2019, 20:39
Posty: 3
Auto: Mazda 3 BK 2004, Diesel 1.6

Postprzez expell » 6 sie 2019, 21:22

Spora część stacji na Androidzie już ma możliwość przełączania opcji komputera przyciskiem na kierownicy więc w pierwszej kolejności zweryfikował bym czy radio które chcesz kupić na pewno jej nie posiada i dopiero wtedy kombinował :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2015, 16:38
Posty: 329 (7/4)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 2.0 BK 2005

Postprzez marcolo2307 » 6 sie 2019, 21:48

Nie posiada, jest zaznaczone, że w modelach przed liftem wyświetlacz nie działa. Poza tym, Mazda ma to o tyle specyficzne, że tylko fabryczne radio (i jakaś duużo droższa alternatywa) potrafi zdekodować komputer ;/
Kierownicą powinienem być w stanie przełączyć opcje, ale najpierw muszę je podłączyć.
Początkujący
 
Od: 6 sie 2019, 20:39
Posty: 3
Auto: Mazda 3 BK 2004, Diesel 1.6

Postprzez maciej03 » 3 paź 2019, 00:08

Podepnę się pod temat. W mojej Mazdzie 2008 rok, padł prawdopodobnie laser i zastanawiam się nad kilkoma opcjami.
Rozglądałem się za takim samym jak moje czyli wersja z Bose, 6CD i MP3, ale praktycznie takich nie ma.
Czy jak na przednim panelu nie ma MP3 to tylko czyta CD-Audio?
Xcarlink odpada, brak obsługi podfolderów i z opinii na forum widzę, że potrafi się zawieszać i stwarzać problemy.
Stacja z dużym ekranem również odpada, wolę fizyczne przyciski.
Może standardowe Radio 1DIN z funkcją sterowania z kierownicy + przejściówka RCA?
Ewentualnie naprawa mojego radia, o ile ktoś się tym w ogóle zajmuje.
Początkujący
 
Od: 12 lip 2014, 11:34
Posty: 11
Auto: Mazda 3 BK 2.0 PB+LPG 2008 Hatchback

Postprzez some1 » 9 paź 2019, 20:06

Radio od Mazdy bez Bose nie zadziała bez przeróbek. Wersja Bose ma osobny wzmacniacz, więc sygnał z radia wychodzi bez wzmocnienia (line-out).
Alternatywą dla xcarlinka może być moduł bluetooth plus muzyka z telefonu, ale nie testowałem takiej kombinacji.

Jeśli chcesz stację z dużymi fizycznymi przyciskami, to takie coś działa plug&play: https://www.eonon.com/Android-Car-GPS/V ... r-DVD.html

Był tu na forum ktoś, kto serwisuje te radia, więc może i sprawę lasera by ogarnął.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2010, 17:47
Posty: 679 (0/20)
Skąd: Pruszków
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF TOP '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323