Deska rozdzielcza – brak podświetlenia ( zegary, pokrętła klimy, )

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Deniskml » 9 wrz 2018, 21:58

Witam was,

jak w temacie, cala deska rozdzielcza nagle przestala byc podswietlona , gdy tylko w nocy wlączam swiatla
w srodku jest niesamowicie ciemno , jedynie co sie swieci to wyswietlacz z radia, a takze wskaznik
ile mam przejechane km. Lampki odpowiadajace za zegary ( obrotomierz, predkosciomierz itd ) a takze , pokretla od AirCondition nie dzialaja...
pierwsze co zrobilem to sprawdzilem wszystkie bezpieczniki ( te male od 5a do 20a )
sprawdzilem bezpieczniki ( obok kierowcy tuz przy nodze a takze pod maska ) nie przypominam sobie by byly jeszcze jakies inne odpowiadajace za w/w problem ) , bezpieczniki są wporządku...
i teraz kompletnie nie wiem co moglo byc przyczyna awarii i jak to naprawic..

czy ktos z was mial podobny porblem? jak rozwiazac ten problem ?

z Gory dziekuje za pomoc..
Początkujący
 
Od: 9 wrz 2018, 21:49
Posty: 1
Auto: Mazda 3 1.6 d 2005 rok

Postprzez siwus90 » 12 wrz 2018, 22:42

Kolego problem stary, uderz pod schowkiem pasażera i zaświeci – do przelutowania przekaźniki itp w skrzynce bezpieczników. Następnym razem użyj szukajki bo co najmniej 3 tematy są o tym.
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2011, 15:39
Posty: 60 (6/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3 BK Z6, 2003

Postprzez szpynda » 3 lut 2019, 17:38

A ja mam taki problem po wymianie plastików wewnątrz auta: zegary świecą, radyjo i wyświetlacz działa, przełącznik do rozjaśniania działa tylko nie działa podświetlenie regulacji nawiewów oraz samo pokrętło do rozjaśniania i regulacji świateł. Po włączeniu świateł wyświetlacz przygasa.
Jaki cholerny bezpiecznik/przekaźnik szlag trafił i gdzie go szukać? Szukajka działa jak chce ale najczęściej Mazdę 6 wynajduje ;)
Zapalniczka i schowek nie świecą ale tak "zawsze" było i tym się nie martwię. Za 3tyg przegląd i przez to podświetlenie autko nie przejdzie :/

Please HELP!
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2005, 07:35
Posty: 127 (10/4)
Skąd: Malbork
Auto: MX6'92 2,5l 24V KL;323F'97 1,5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323