Mazda 3 BK – Czyszczenie lasera

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez illusion » 14 cze 2017, 21:55

Witam, mam problem z radiem w swojej mazdzie, mianowicie przy gorszej wyboistej nawierzchni lub przy autostradowej prędkości płyty się wieszają, domyślam się ze w pierwszej kolejności należy wyczyscic lasera. Mam wersje radia jeszcze z kasetą. Szukałem tutoriala w necie jak to zrobic, ale nic nie znalazłem po wpisaniu fraz "how to clean laser radio mazda 3bk" lub "how to repair mazda 3 bk radio" wyniki byly mizerne. Stad moja prośba o napisanie lub podlinkowanie do tutoriala jak taki laser wyczyścić. Szukałem również na forum, ale nic oprócz porad czyszczenia nie znalazłem.
Początkujący
 
Od: 15 lis 2014, 20:40
Posty: 8

Postprzez tradeitdamn » 20 lip 2017, 21:48

ale co ci sie wiesza? zacina sie muzyka na wybojach tak?
jezeli dzieje sie to randomowo to faktycznie laser a sama rozbiórka jest bardzo prosta.

zobacz na yt jak wycignac radio a potem masz z gorki. w telegraficznym skrócie

1. usuwasz ozdobną listwe
2. wykręcasz 4 śruby – dwie od radia, i dwie co trzymaja plastik z kratkami wentylacyjnymi
3. wyciągasz radio
4. odkręcasz 6 śrub, po 3 z każdej strony, takie czerwone
5. wysuwasz radio z obudowy z pokrętłami
6. odkręcasz górną blaszke bodajże 4 sruby, z przodu radia trzeba podważyc i blaszka schodzi
7. odkręcasz śruby trzymajace moduł cd z radiem
8. i teraz najlepsze – musisz wyciagnąć moduł ktory jest połaczony tasiemką z radiem, to proste rozpinasz wtyczke wysuwając boczne zatrzaski i wysuwasz taśmę. mozesz to zrobis od strony płyty głownej albo od strony cd ( od strony cd trzeba odkręcić blaszke, od strony cd odkleić naklejke – da sie to zrobic z obu stron wybierz łatwiejszą dla ciebie)
9. odkręcasz czujnik wsuwania płyty – taki zielony z przodu radia
9. odkręcasz górna blache od modułu cd i laser masz jak dłoni

protip: zwroc uwage na pozycje rolek od mechanizmu wysuwania płyty. ja zle złozyłem i nie chciał wysunąc płyty. ale szybko poprawilem bo na każdym kroku robiłem sporo fotek

rozkręcenie radia zajmuje jakieś 5 minut. złożenie 10 minut

gorzej jak przycina ci sie tak jak u mnie czyli w stałych miejsach niezaleznie od dziura na drodze średnio co 180 sekund. u mnie czyszczenie nie pomogło :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2010, 21:39
Posty: 303 (8/1)
Skąd: Kraków/NH

Postprzez Zbig10101 » 23 lip 2017, 12:02

Ja miałem problem z CD(z magazynkiem 6 płytek) i oddałem sprzęt do przeglądu Airbob. Kosztowało mnie to co prawda, ale działa ok.
Początkujący
 
Od: 3 mar 2016, 20:20
Posty: 29 (1/0)
Auto: Mazda 3 (BK) 2008 1.6 benzyna sedan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323