Dziwne odgłosy tylnej półki, klapy. Mazda 3 BK

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez flash » 15 lip 2016, 12:48

Witam. Posiadam mazde 3 bk z 2004 roku w hatchbacku. Problem jest tego typu że podczas jazdy nawet na nie wielką nierówność lub uskok pojawia się z tyłu po prawej stronie dochodzący odgłos jakby puknięcia stłumionego czy jakby odkształcającego się elementu (czasem głośniej niekiedy ciszej). Do tej pory wymieniłem całe zawieszenie przód tył oprócz z tyłu gum stabilizatora. Zdjąłem tylną półkę nawet opuściłem tylne siedzenia i przejechałem się po różnych nierównościach i efektu nie dało. Profilaktycznie owinąłem na tylnej półce bolce taśmą parcianą by wyeliminować nieporządne dźwięki ale to też nic nie dało. Z tyłu rozebrałem plastiki z klapy i odpowiednio wygłuszyłem i są sztywne i o nic nie ocierają. Jestem bez radny nie wiem co mam robić. Na pewno to jakaś mała pierdoła ale jaka drażniąca.
flash
 

Postprzez Light56 » 15 lip 2016, 17:16

U mnie występuję ten sam problem, całe zawieszenie z tyłu wymienione sprawdzony bagażnik i nic nadal jest te dziwne głuche pukanie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2014, 09:05
Posty: 26
Skąd: ????
Auto: Mazda 3 BK 2.0 150km Silnik LF Sedan

Mazda 323f BJ 1.6 98km
Silnik ZM

Postprzez pawcio1017 » 15 lip 2016, 22:06

Klamry od pasów bezpieczeństwa na tylnym słupku macie wsadzone w te nacięcia w plastiku obok tylnej półki? One potrafią stukać jak są nie używane i nie siedzą na swoich miejscach.
Obrazek
Przedstawiciel Warmii i Mazur
 
Od: 21 kwi 2011, 12:31
Posty: 3867 (82/119)
Skąd: TORUŃ/BYDGOSZCZ/OSTRÓDA
Auto: jest:
Mazda MX-5 NC 2.5,
Mazda 3 BP,
była:
Mazda MX-5 NC 1.8,
Mazda 3BK,
Mazda 323f BA,
Mazda 323 BG,

Postprzez Cajtek » 17 lip 2016, 00:35

Gdzieś kiedyś o tym na forum pisałem :

"Od jakiegoś czasu denerwowało mnie dziwne stukanie z tyłu auta, tak na ucho dobiegają gdzieś z bagażnika od strony pasażera...
Nie mogłem dość do tego co to, wiec zabrałem się za rozkręcenie wszystkiego z tyłu... :-D
W końcu znalazłem co to, zaczepy "magnetyczne" przy tylnej półce ;–)
W życiu bym na to nie wpadł. Fotorelacji niestety nie robiłem, ale trzeba odkręcić te plastiki po bokach w bagażniku na których leży półka i sprawdzić czy zatrzaski od spodu tych zaczepów magnetycznych nie są wypięte... :-P "

;–)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2013, 21:41
Posty: 182 (1/3)
Skąd: Chrzanów
Auto: Mazda 3 (BK 2008 HB), 1.6 Benzyna.

Postprzez flash » 1 sie 2016, 20:55

Pasy z tyłu po wczepiałem. Półkę doszczętnie wygłuszyłem siedzenia nie piszczą, koło zapasowe na maksa dokręcone. Jedynie musze zrobić myk żeby wszystko wyjąć z bagażnika wraz z lewarkiem i przejechać się z otwartą klapą po lesie. Bo nic nie stuka jak jeździ się dziurach tylko pojawiają się dziwne dźwięki jak są gładkie uskoki np. w lesie czy jak się skręca w prawo nawet jak się gwałtownie rusza to też to słychać idzie dostać fioła <glupek2> . Liczę na to że wystarczy wyregulować zamek na tylnej klapie, albo górne mocowania amorów.
flash
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323