jak dobrze zagospodarować przestrzeń bagażnika z wózkiem dziecięcym

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez lukaszm » 19 maja 2016, 11:35

Cześć, chciałbym zapytać doświadczonych ojców posiadających trójkę w wersji hatchback jak sobie radziliście z pakowaniem bagaży i wózka dziecięcego (gondola)?
Włożyłem dziś do bagażnika sam stelaż i zastawiam się gdzie tu gondole upchnąć nie wspominając o całej reszcie rzeczy typu walizka itd :)
Oczywistym jest, że jeżdżąc po mieście nie jest to problemem ale już wyjazd gdzieś dalej przyprawia o ból głowy z pakowaniem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2008, 21:04
Posty: 1902 (6/4)
Skąd: Siemianowice Śląskie
Auto: Hyundai i40 2.0 2014 kombi
VW Polo 6N 1.0 1999
eks: Mazda3 BK Active 1.6 MZR Z6 2005
eks: Fiat Seicento Young 0.9 1999

Postprzez Jimmx » 21 maja 2016, 23:30

To Ci powiem... niezłe wyzwanie :–) ... ja mam jedno dziecię i jak pakowaliśmy dzisiaj stelaż wózka to trzeba było złożyć siedzenia tylne :–) Także nie wiem gdzie by miała siedzieć trójka dzieciorów :–)
Raczej nie do zrobienia żeby upchnąć stelaż + gondolę bez składania siedzeń... chyba że faktycznie masz jakiś mały gabaryt wózka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2016, 12:22
Posty: 77 (4/2)
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 3 (BK) MZR 1.6 /Z6/ 77 kW/105 KM

Postprzez lukaszm » 22 maja 2016, 09:14

tylną kanapę zajmuję ja albo małżonka więc składanie siedzenia to średnie rozwiązanie. Fajnie wiedzieć, że nie ja jeden mam z tym problem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2008, 21:04
Posty: 1902 (6/4)
Skąd: Siemianowice Śląskie
Auto: Hyundai i40 2.0 2014 kombi
VW Polo 6N 1.0 1999
eks: Mazda3 BK Active 1.6 MZR Z6 2005
eks: Fiat Seicento Young 0.9 1999

Postprzez bambam89 » 22 maja 2016, 12:22

Ja jak wozilem gondole to jechala z przodu zemna hehh <lol> a w bagazniku stelaz i 2 torby bo wiecej nieweszlo:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2013, 21:21
Posty: 309 (0/3)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 Bk Aero, Top Sport 2.0 157hp

Postprzez pokar » 1 cze 2016, 22:29

Mamy wózek Bebetto Luca S-line no i oczywiście M3 BK. Jeden z większych, ale się przyzwoicie składa i do tego można wypiąć łatwo koła, co pomaga.
Nasze sposoby:
1. pakowanie do plecaków i kilku mniejszych toreb, upychanie nimi wolnych przestrzeni. Konkretna lista potrzebnych rzeczy. Potem rezygnujemy z 25% i bierzemy nieco więcej kasy. Zazwyczaj jedziemy w cywilizowane rejony i zawsze można na miejscu uzupełnić braki.
2. walizka do gondoli – wszystkie przestrzenie wykorzystane.
3. wysuwam półkę z zaczepów, bo brakuje mi 2-3 cm po wysokości. Po zamknięciu klapy pólka ładnie kładzie się na zapchanym bagażniku i tylko troszkę "pieje".
W aucie: ja za kółkiem, prawie dorosła córka z przodu, żona z młodszym w foteliku z tyłu i full komfort :)
Miłego urlopu!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2013, 20:51
Posty: 85 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BK Y6 2006r. przedlift

Postprzez SiN4don » 6 cze 2016, 12:29

lukaszm napisał(a):tylną kanapę zajmuję ja albo małżonka więc składanie siedzenia to średnie rozwiązanie. Fajnie wiedzieć, że nie ja jeden mam z tym problem :)


Mnie tez to dotknęło :D Ostatnio wkładam stelaż do bagażnika i... zonk, gondola nie wejdzie ;)
Też się zastanawiam jak będą wyglądąć dłuższe wyjazdy ;)
Będzie kombi <rotfl>

pokar napisał(a):Mamy wózek Bebetto Luca S-line no i oczywiście M3 BK. Jeden z większych, ale się przyzwoicie składa i do tego można wypiąć łatwo koła, co pomaga.
Nasze sposoby:
1. pakowanie do plecaków i kilku mniejszych toreb, upychanie nimi wolnych przestrzeni. Konkretna lista potrzebnych rzeczy. Potem rezygnujemy z 25% i bierzemy nieco więcej kasy. Zazwyczaj jedziemy w cywilizowane rejony i zawsze można na miejscu uzupełnić braki.
2. walizka do gondoli – wszystkie przestrzenie wykorzystane.
3. wysuwam półkę z zaczepów, bo brakuje mi 2-3 cm po wysokości. Po zamknięciu klapy pólka ładnie kładzie się na zapchanym bagażniku i tylko troszkę "pieje".
W aucie: ja za kółkiem, prawie dorosła córka z przodu, żona z młodszym w foteliku z tyłu i full komfort :)
Miłego urlopu!


Dzięki za relację <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 kwi 2011, 09:32
Posty: 429 (1/1)
Skąd: Wlkp
Auto: Mazda 3 BK Y6 '04 Hatchback
Golf MK 7,5 1.4TSI '18

Postprzez Michał Leśniak » 7 cze 2016, 09:52

odkąd mam dzieci, wywaliłem plastikowa półkę między matą materiałowa a kołem zapasowym, bagażnik jest wtedy głębszy,u mnie wóżek i gondola maxi cosi wchodziła do bagażnika przy zdjętej tylniej półce odzielającej bagażnik od tylniej szyby, tak więc nie jest żle, nawet przy dwójce dzieci, dalsze wyjazdy do chorwacji to polecam box....żona ma zawsze większą fantazję, ile rzeczy można wziąść ;–)
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2012, 12:08
Posty: 46
Skąd: Kraków
Auto: mazda 3 1,6 benz 2004

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323