Woda w samochodzie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tamburyn » 23 paź 2014, 08:07

Cześć,
zakładam nowy temat, bo te które znalazłem na forum dotyczą trochę innego problemu. Nie będzie to od strony lampy bo woda jest wyżej.
Otóż wczoraj po opadach deszczu zauważyłem wodę w bagażniku. Leje się/kapie z lewej strony z kratki wentylacji. Myślałem, że jest nieszczelność przy siłowniku klapy, ale tam wszystko ok. Wody było więcej niż jakby to był delikatny przeciek (myślę, że z pół szklanki się wylało).
Problem nigdy wcześniej nie występował, nawet przy masakrycznie potężnych opadach, a wczoraj zaledwie lekko padało.
Po otwarciu schowka na podnośnik zauważyłem, że lekko mokry był napinacz pasa i krople wody na blasze tam w środku.
Osuszyłem teren, wypchałem ręcznikami papierowymi i czekam co dzisiaj.

Ktoś z Was się może spotkał z podobnymi rzeczami? <oczy>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2011, 18:57
Posty: 205 (0/3)
Auto: Mazda 3 BK 2.0 TOP 2006

Postprzez R.A.F.+ » 7 lis 2014, 20:14

Witam
Mam podobny problem. Od około roku czasu zbiera się woda w bagażniku. Na początku w kole zapasowym, następnie także w zakolu gdzie umieszczony jest podnośnik. Już 3 razy zdejmowałem zderzak, uszczelniałem miejsce wejścia zderzaka w blachy pasa tylnego (oryginalnie jest tam taka czarna uszczelka której u mnie nie było z powodu demontażu i malowania zderzaka) i nic. Cieknie dalej. Chyba najbardziej po jeździe w deszczu. Oglądałem blachy po zdjęciu zderzaka i tylko w 2 miejscach jest połączenie, które uszczelniłem silikonem. Uszczelki bagażnika są OK, ponieważ woda cieknie spod blach-widać miejsce płynięcia wody. Mycie karcherem zazwyczaj nie powoduje przeciekania.
tamburyn – jak rozwiązałeś problem to daj znać, ja już wyczerpałem pomysły.
Załączniki
bagażnik.jpg
na czarno miejsce gdzie lcie i gromadzi się woda
Początkujący
 
Od: 15 mar 2011, 12:05
Posty: 5
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 3 z 2005Hatchback
1,6 MZ-CD, Active

Postprzez tamburyn » 7 lis 2014, 22:35

U mnie to wygląda trochę inaczej, bo cieknie nad kołem lewym (tył).
Woda się wylała przez kratkę nawiewu i obryzgany był napinacz pasa środkowego.
Wykręciłem siłownik- wszystko ok.
Lałem wodę w "reling"– brak przecieków.
Wstrzykiwałem wodę nad szybą (tym małym trójkątem)– sucho w środku.
Przychodzi mi do głowy jedynie to, że cieknie pod antenę, aczkolwiek stojąc na prostym chyba zaciekałoby w obie strony, a po prawej jest sucho. No i to chyba najbardziej logiczne, bo gdyby woda się lała po blachach, to przez kratkę nawiewu by nie kapało raczej.

Czekam na deszcz chociaż szczerze mówiąc mam nadzieję, że to układ wypluł wilgoć (gdzieś tutaj na forum ktoś napisał takie zdanie, że jak jest wilgoć w instalacji nawiewu to czasem lubi wypluć trochę wody przez któryś otwór).
Albo będę stał z wężem jutro i będę sikał na dach samochodu ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2011, 18:57
Posty: 205 (0/3)
Auto: Mazda 3 BK 2.0 TOP 2006

Postprzez tamburyn » 20 lis 2014, 10:51

Dzisiaj cały dzień lało i ani kropla wody się w aucie nie pojawiła (cały czas jeżdżę z nadkolem wypchanym ręcznikami papierowymi <glupek2> ). Z kratki nawiewu też nic nie kapie.

Możliwe, że układ nawiewu wybryzgał tą wodę?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2011, 18:57
Posty: 205 (0/3)
Auto: Mazda 3 BK 2.0 TOP 2006

Postprzez mprzemek » 25 paź 2020, 18:21

R.A.F. jak rozwiązałeś problem ja mam taki sam w sedanie. Uszczelniłem lampy silikonem i nic. Później ujawniłem dwie dziurki w gumowym wężu w którym biegnie wiązka elektryczna z bagażnika do pokrywy bagażnika (sedan). Nie wiem czy to to bo jeszcze nie sprawdziłem po uszczelnieniu. A tu jeszcze jakiś chory zbieg okoliczności dywanik pod nogami kierowcy też mokry <glupek2> . Co to może być bo raczej z bagażnikiem nie ma nic wspólnego. Sprawdziłem odpływy w drzwiach ora odpływ z rynienki pod wycieraczkami i jest ok. Miał ktoś taki przypadek? Jak tam woda się znalazła <co?> Proszę o info
Początkujący
 
Od: 20 sie 2020, 17:07
Posty: 2 (0/1)
Auto: Mazda 3 BK 1,6 benz 2004

Postprzez yama » 27 paź 2020, 18:16

sprawdź lewą zasłonkę boczka czy masz wodę na podłodze tam gdzie masz trójkąt w HB
gościu miał dziurę w odpowietrzeniu taka klapka co teorytycznie się w 1 stronę otwiera i przez tylny zderzak zassysało mu wodę do środka przez szparę w materiałowym nadkolu
MAZDA &M....ITSUBISHI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2007, 19:14
Posty: 570 (1/7)
Skąd: Rzeszow
Auto: mazda 3 1.6 BK/Eclipse 4g63(T awd)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323