Programowanie pilota CZ Mazda 3 BK (2005)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez gr3mlin » 8 kwi 2014, 19:13

Witam!

Od jakiegos czasu walcze z programowaniem pilota do mojej Madzi. Straciłem już sporo pieniedzy na roznych elektrykow, magikow, dorabiaczy kluczy itp...

Sprawa wyglada nastepujaco: po zakupie Madzi jeden pilot dzialal, drugi w ogole nie reagowal. Mialem pilny wyjazd przez co Madzia tydzien byla w ogole nie ruszana, po powrocie oba piloty przestaly reagowac.

Oczywiscie czytalem milion tematow zwiazanych z programowaniem pilotow do Mazdy, sluchalem wielu opinii magikow z mojego miasta i do tej pory ( czyli ponad 2 tygodnie ) nadal nic, co powoduje ze jestem zmuszony otwierac Madzie kluczykiem ( czyli sam modul CZ dziala!) i nie mryga do mnie swoimi kierunkami :(

>>>>>>>>>>>>>>TAK WYGLĄDAJA MOJE PILOTY <<<<<<<<<<<<<<<<

Teraz dawka informacji co dzialo sie z pilotami :

wymienione jakies switche, baterie – wytestowane na jakims czujniczku oba dzialaja. ( bylem przy tym widzialem jak reaguja. )

Zastosowana metoda programowania:

– niezbędne są wszystkie piloty
– wyjąć kluczyk z zapłonu
– zamknąć wszystkie drzwi
– otworzyć drzwi kierowcy
– następujące czynności powtórzyć w ciągu 24 sekund:
* kluczyk w wyłączniku zapłonu obrócić 3 razy w położenie ON i następnie ponownie w położenie LOCK
* wyciągnąć kluczyk ( TU JEST BLAD NIE WYCIAGAJCIE KLUCZYKA!! )
* trzykrotnie nacisnąć wyłącznik oświetlenia wewnętrznego w drzwiach kierowcy (jest tu nieścisłość w przypadku mojej M3 bo nie mam takiego wyłącznika w drzwiach tylko pod sufitem na środku, mimo to otwieram-zamykam drzwi 3x i procedura odbywa sie prawidłowo)
* drzwi powinny się zablokować i odblokować
* jeśli tak nie jest odczekać 40 sekund i powtórzyć proces od czynności "otwieranie drzwi kierowcy"
– dwukrotnie nacisnąć przycisk zablokowania lub odblokowania na każdym z pilotów
– każdorazowo po użyciu pilota drzwi muszą się zablokować i odblokować, (<--- TO U MNIE NIE DZIALA!
– jeżeli nie wykonać czynności:
* jednokrotnie nacisnąć wyłącznik lampki oświetlenia w drzwiach kierowcy ( w moim przypadku zamknac drzwi badz wyjac kluczyk ze stacyjki )
* drzwi muszą się zablokować i odblokować dwukrotnie
* powtórzyć proces od czynności "otwieranie drzwi kierowcy" ( próbowałem ze 100x i nadal nic... )

Ratunku forumowicze, jestem w stanie nawet podjechac gdzies na terenie wielkopolski zeby to zwalczyc :O

Dodam, ze przejrzalem cale forum i jest procedura ogolna programowania pilota, ktora nie sprawdza sie w mojej M3 dlatego zalozylem nowy temat, ktory mam nadzieje pozwoli wszystkim posiadaczom M3 uporac sie z takim problemem jak moj w przyszlosci.


Pozdrawiam! gr3mlin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2014, 18:56
Posty: 89 (2/1)
Skąd: Konin
Auto: MAZDA 3 BK 2005r 1.6 105KM BENZ + LPG

Postprzez artorb » 12 paź 2018, 18:32

U mnie zadziałało ale w ten sposób:
otwieramy drzwi kierowcy
wkładamy kluczyk i trzykrotnie przekręcamy zapłon i cofamy do pozycji pierwsze a nie lock
potem 3 razy zamykamy i otwieramy drzwi
i dalej procedura przebiega jak poniżej
Początkujący
 
Od: 13 kwi 2015, 11:40
Posty: 5
Auto: 3 BK Y6 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323