Strona 1 z 1

problem z otwieraniem przedniej szyby kierowcy

PostNapisane: 23 lip 2013, 22:15
przez piotr246
Witam, mam problem z otwieraniem szyby kierowcy. Dzieje sie to tylko wtedy gdy stoi dlugo na sloncu nastepnego dnia wszystko dziala. Inne szyby dzialaja bezblednie. Co robic, wizyta u elektryka, czy moze samemu mozna usunac ta usterke. <co?> POZDRO.

Łączę z Mazda 3 PROBLEM Z SZYBĄ KIEROWCY.

Re: problem z otwieraniem przedniej szyby kierowcy

PostNapisane: 26 lip 2013, 17:51
przez VPM
rozbierz wszystko sprawdź styki w kostkach

Mazda 3 PROBLEM Z SZYBĄ KIEROWCY

PostNapisane: 17 sie 2013, 21:43
przez danieln80
Witam wszystkich Kolegów na forum,

Tydzień temu kupiłem sobie Mazdę 3 (1.6 diesel, 2007 r.) :) Autko jak najbardziej zajefajne... tylko mam mały problem (tak myślę, że mały) z NIE OTWIERAJĄCĄ SIĘ SZYBĄ KIEROWCY, która przestała od tak działać. Poza tym wszystkie pozostałe działają prawidłowo. Dodam, że szyba kierowcy działała i przestała działać od tak. Jak próbuje się wciskać i pociągać przycisk szyby kierowcy słychać charakterystyczne pstryknięcia ale szyba ani drgnie.

Proszę Was kolegów o pomoc w tym temacie. Czy to kwestia jakiegoś zaprogramowania szyby? Jak to się robi?


Pozdrawiam
D.

Łączę z Mazda 3 PROBLEM Z SZYBĄ KIEROWCY.

PostNapisane: 17 sie 2013, 21:46
przez Papi
jak slychać silniczek to może coś z prowadnicą jak dla mnie ściągaj bocz ek i się dowiesz :)

Re: Mazda 3 PROBLEM Z SZYBĄ KIEROWCY

PostNapisane: 18 sie 2013, 08:11
przez danieln80
no tak, tylko nie wiem ja się do tego zabrać. nigdy takiego boczku nie ściągałem. nie chcę nic uszkodzić przy demontażu. może jakieś wskazówki jak ściągnąć boczek??? i może ktoś jeszcze się spotkał z niedziałającą szybą kierowcy (pozostałe działają)? proszę jeszcze o pomoc.

Re: Mazda 3 PROBLEM Z SZYBĄ KIEROWCY

PostNapisane: 18 sie 2013, 08:45
przez smile
Jak nie chcesz zepsuć to się nie zabieraj sam...
Co do samej szyby, czujniki położeń krańcowych działają?
Może szyba się "przykleiła" do uszczelki, trzeba ją na siłę ( ale z wyczuciem... ) otworzyć zanim spalisz silnik... :)

PostNapisane: 18 sie 2013, 15:12
przez danieln80
a jak sprawdzić czy działają czujniki położeń krańcowych???

Dopisano 18 sie 2013, 19:44:

aha Koledzy chyba wiek kiedy się zepsuła moja szyba... tzn. wszystko działało ale ostatnio jak jechałem bawiłem się klawiszami od szyby tzn podciągałem do góry i tak sobie cykało... od taka zabawę sobie wymyśliłem w korku :( teraz tylko sobie cyka a szyba stoi w bezruchu... czy się zaklinowała czy coś? miał ktoś taki przypadek?

PostNapisane: 19 sie 2013, 10:44
przez danieln80
witam,

kolego mam pytanie co do tej szyby kierowcy? znalazłeś przyczynę? chyba mam ten sam problem... myślałem, że coś popsułem ale może to wina słońca? proszę o odpowiedź jeżeli możesz :)


pozdrawiam serdecznie
kolega

PostNapisane: 20 sie 2013, 17:28
przez Marcis
jeśli szyba jest zamknięta a ty dalej naciskasz klawisz żeby się zamknęła to elektrycznie jest odłączana żebyś nie spalił silnika. Po kilku minutach powinna działać. Odłącz akumulator i wciśnij pedał hamulca na 20 sekund, podłącz, sprawdź zaprogramuj szyby.

Re: problem z otwieraniem przedniej szyby kierowcy

PostNapisane: 23 sie 2013, 11:25
przez piotr246
czesc kolego. nie znalazlem przyczyny nastepnego zaczela otwierac sie bez problemow , jak narazie dziala dobrze pozdro.