Fotorelacja – montaż radia Bose w Mazda3 non-Bose, podłączenie radia z M3 z oddzielnym wyświetlaczem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez BluDreamer » 14 lip 2013, 21:46

Witajcie,

to jest moja pierwsza fotorelacja, więc proszę o wyrozumiałość i jeśli coś jest niezrozumiałe, to proszę o PW, poprawię niezrozumiałe sformułowania. Postaram się opisać tę fotorelację/poradnik w miarę przystępnie.

Z tej fotorelacji dowiecie się:

1. Jak podłączyć radio z systemu Bose w Mazda3 bez systemu Bose (samo radio, bez głośników i dodatkowego wzmacniacza i subwoofera).

Informacja dla tych, którzy chcą mieć radio Clarion, napis "Bose Sound" po włączeniu radia w Mazda3, w której nie ma głośników i wzmacniacza Bose oraz dla tych, którym po podłączeniu radia głośniki grają bardzo cicho.

2. Jak podłączyć radio z Mazda3 po FL w Mazda3 przed FL. Inaczej rzecz ujmując: jak podłączyć radio z oddzielnie podłączanym wyświetlaczem w Mazda3 gdzie w instalacji elektrycznej brakuje wtyczki do wspomnianego wyświetlacza i uruchomić opcje komputera pokładowego w Mazda3 bez komputera pokładowego.

Informacja przydatna dla tych, którzy chcą mieć w aucie radio z przyciskiem MEDIA (aktywacja wejścia AUX) oraz INFO (uaktywnienie komputera pokładowego na wyświetlaczu radia).

i najciekawsze chyba:

3. Jak podłączyć radio z Mazda3 po FL (z wyświetlaczem podłączanym oddzielnie) "na sucho", czyli bez auta.

Informacja dla tych, którzy chcą coś przy radiu "podłubać", ale nie mogą radia włączyć u siebie na biurku/warsztacie.

A więc od początku:

Ad. 1. Jak podłączyć radio z systemu Bose w Mazda3 bez systemu Bose.

Radio od systemu Bose jest (chyba, tego nie jestem pewien w 100%) tylko i wyłącznie produkcji Clarion.
Radio takie ma takie same gniazda z tyłu jak zwykłe radio , ale po podłączeniu go do instalacji car-audio w naszych Mazdach 3, głośniki grają bardzo cicho. Praktycznie ich nie słychać podczas jazdy.

Problem leży w tym, że końcówka mocy, która jest zastosowana w tym radiu, na wyjściach ma zastosowane tłumiki napięcia (które jednocześnie są transformatorami impedancji). Te tłumiki obniżają napięcie do takiej wartości, żeby wzmacniacz Bose nie był przesterowany. Stąd bardzo mały sygnał na wyjściach głośnikowych.

Żeby móc cieszyć się możliwościami radia Clarion, które de facto ma swój własny czterokanałowy wzmacniacz mocy (20 W RMS na kanał przy THD < 1 %) należy pozbyć się tych tłumików, które składają się z 3 rezystorów każdy (jeden tłumik to 3 rezystory: 1 x 82 Ohm i 2 x 39 Ohm). Rezystor 82 Ohm jest podłączony równolegle do wyjścia końcówki mocy, a pozostałe dwa rezystory 39 Ohm są podłączone szeregowo (jeden na wyjście "+", drugi na wyjście "–"). Rezystory 82 Ohm należy wylutować, a w miejsce tych 39 Ohm należy wstawić zwory.

Po takiej operacji radio Clarion będzie już grać mocą, która pozwoli nam na normalnie słuchanie muzyki w aucie. Po włączeniu auta pojawi się nam napis "Bose Sound" (pomimo, że nie mamy a aucie systemu Bose ;) ) i muzyczka zacznie grać <faja> .
Niestety nie zrobiłem zdjęć podczas moich zabaw z tym radiem, ale postaram się je jutro wyciągnąć z auta i zrobić zdjęcia środka. Póki co testuje takie podłączenie radia Bose w aucie non-Bose ;)

Jest tylko jeden mały psikus. Końcówka mocy w radiu z systemu Bose, tj. TDA8593J jest sterowana po szynie I2C i wylutowanie tych tłumików nie zmienia faktu, że jest ona programowana przez mikrokontroler do pracy w trybie "Line drive", a nie w trybie "Power drive". Skutkuje to tym, że ta końcówka mocy pracuje ze wzmocnieniem 20 dB, a nie 26 dB. W rezultacie na wyjściach głośnikowych nie można osiągnąć tych 20 W/kanał, tylko 10 W/kanał (6 dB mniej ze wzmocnienia napięciowego przekłada się na obniżenie mocy wyjściowej o połowę, czyli: 20 W/2 = 10 W). Póki co nie udało mi się przeprogramować tej końcówki mocy, żeby pracowała w trybie "Power drive" (prace nad tym trwają nadal ;) ). Dla chętnych, może ktoś będzie mieć jakiś pomysł jak to obejść: http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/T/D/A/8/TDA8593J_N3.shtml

Po moich odsłuchach stwierdzam, że nie odczuwa się większej różnicy podczas normalnego słuchania muzyki w aucie (potwierdzone przez kilka osób podróżujących ze mną). Wiadomo, jeśli chciałoby się głośniejszej muzyki w aucie, to pozostaje montaż dodatkowego wzmacniacza (i ew. głośników), np systemu Bose :D.

Ad. 2. Jak podłączyć radio z oddzielnie podłączanym wyświetlaczem w Mazda3 gdzie w instalacji elektrycznej brakuje wtyczki do wyświetlacza

Jeśli mamy autko Mazda3 sprzed roku 2005, to najprawdopodobniej mamy w aucie instalację elektryczną, w której do podłączenia radia potrzebujemy wyłącznie anteny i takiego wtyku:

IMAG1991 refub.jpg
Wtyczka do radia w Mazda3.


Natomiast radia w Mazda3 po 2005 (daty określam na podstawie znanych mi przypadków), potrzebują do poprawnej pracy dwóch złącz:

tn_Obraz 002 refub.jpg
Radio Mazda3 po 2005r.


Aby podłączyć takie radio potrzebujemy drugiej wtyczki, której niestety nie mamy :( Problem należy rozwiązać w ten sposób, że złącza z tego dużego wtyku łączymy z tym małym w taki oto sposób:

D14 –> M9 (duże złącze nr 14 –> małe złącze nr 9)
D16 –> M12,
D17 –> M7,
D18 –> M8,
D22 –> M11,
D23 –> M5,
D24 –>M6.

Rysunki do pomocy:

Złącze duże.png
Złącze duże. Widok "patrząc na gniazdo".


Złącze małe wyświetlacz.png
Złącze małe. Widok "patrząc na gniazdo".


Wygląda to tak:

IMAG1992 refub.jpg
Podłączenie kabelków.


Ja to zrobiłem na początku w ten sposób, że nożykiem ściągnąłem trochę izolacji z kabli i podłączyłem się drugim kablem "na okrętkę". Po stwierdzeniu, że wszystko działa, zalutowałem wszystkie kable elegancko i do tego nałożyłem koszulki termokurczliwe. Trzeba pamiętać, że podczas takich zabaw należy odłączyć akumulator. Po zakończeniu sprawy wygląda to mniej więcej tak:

IMAG1993 refub.jpg
Dorobienie wtyku wyświetlacza.


Ten mały wtyk to "okrojona" wersja złącza Panasonic CQ-FX 4565 85 :) Pasuje idealnie.

Ta przeróbka działa zarówno w radiach Bose jak i non-Bose. Przy próbie podłączenia tego wyświetlacza posiłkowałem się angielskim forum jak i własnymi pomysłami (śledzenie ścieżek, rozkręcanie wyświetlacza, sprawdzanie różnych ścieżek na ekranie oscyloskopu, podłączanie się w układ radia i samego wyświetlacza). Rezultat jest taki, że wszystko działa elegancko <faja> czyli mamy opcję komputera pokładowego w autach, które go nie mają oraz możemy uruchomić wejście AUX :D

Dla osób, które się zdecydują na taki zabieg: nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z takich przeróbek. Takie rozwiązanie działa u mnie i z moim radiem. Przed wykonaniem takiej przeróbki proszę się zwrócić do kogoś zaufanego, najlepiej jakiegoś elektronika-fachowca-"magika". Nie wiem czy są gdzieś na rynku wtórnym egzemplarze radia, w których taka przeróbka nie zadziała, bądź coś popsuje. Ja przed dokonaniem takiej przeróbki posprawdzałem wszystko kilka razy, więc mam pewność, że takie zabawy są bezpieczne.

Jeśli ktoś chciałby abym mu pomógł z taką przeróbką, proszę pisać na PW.

Ad.3. Jak podłączyć radio z Mazda3 po FL (z wyświetlaczem podłączanym oddzielnie) "na sucho", czyli bez auta.

Podłączenie radia z Mazda3 z oddzielnie podłączanym wyświetlaczem "na sucho" sprowadza się do tego, że należy pomiędzy piny nr 7 i nr 8 małego złącza wlutować rezystor 120 Ohm. Wynika to ze specyfikacji transmisji danych po szynie CAN (którą mamy w autach). Dla poprawnej transmisji i pracy CAN potrzebne jest obciążenie pomiędzy urządzeniami wysyłającymi/odbierającymi komunikaty CAN. Bez tego rezystora, podłączając radio "na sucho" wyświetlacz będzie jedynie podświetlony i nic nie będzie pokazywać (chyba oprócz tylko godziny). Oczywiście ten rezystor należy usunąć gdy podłącza się takie radio do auta (!).

Mam nadzieje, że komuś swoją pracą pomogłem :) Jeśli Fan Mazdy życzyłby sobie, abym taką przeróbkę wykonał u niego w aucie to proszę o info na PW.

Pozdrawiam <faja>

W planach:
– nowy sposób podłączenia wejścia AUX w radiu od Mazda3 (wejście AUX będzie grać głośniej o 6 dB, czyli dwa razy głośniej!),
– instalacja subwoofera i wzmacniacza Bose w Mazda3 bez systemu Bose,
– pomiary charakterystyki częstotliwościowej profesjonalną aparaturą w Mazda3 z różnymi wersjami nagłośnienia,
– zmiany głośników, przeróbki wzmacniaczy, etc.

<faja>
Ostatnio edytowano 18 lip 2013, 20:59 przez BluDreamer, łącznie edytowano 1 raz
Inżynier akustyki. Projektant akustyki wnętrz, kolumn, zestawow glosnikowych i systemów pomiarowych. http://www.sonic-lab.pl. Pomogę przy problemach z dźwiękiem (home hi-fi, pomiary dzwieku, home theatre i car-audio). Fan Mazdy. Bo Mazda to fajna jazda :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2013, 12:17
Posty: 45 (0/4)
Skąd: Wrocław :)
Auto: Mazda3 2013 1.6 105 KM Z6
Mazda3 2005 1.6 105 KM Z6

Postprzez Marcin » 17 lip 2013, 21:10

Kolega zasunał taką dawkę wiedzy i pomocnych informacji ze forumowiczów aż zatkało i nikt sie nie odzywa :)
Nie jest to akurat dla mnie materiał ,jednak gratuluję wytrwałości,wiedzy i chęci podzielenia się tym na naszym skromnym forum. Takich uzytkowników to aż miło goscic w szeregach :)
Dziękujemy i brnij dalej człowieku w takie fotorelacje bo to skarbnica wiedzy użytkowej ;)
Pozdr.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2007, 02:18
Posty: 1649 (22/36)
Skąd: Śrem
Auto: Toyota Prius 2010

Postprzez godel1 » 22 lip 2013, 12:05

Witam, gratuluje tych wszystkich osiągnięć. Chciałbym się podpytać kolegi odnośnie zamontowania wejścia AUX dość sporo rozglądałem się po forum i wszyscy piszą o możliwości podłączenia ale z tych wpisów wynika że wszyscy mają gniazda Aux z wyprowadzeniem 3 kabelków a ja posiadam gniazda AUX z mazdy 6 (2008-2010, takie montowane oryginalnie) z 5 kabelkami. Dodam jeszcze że chciałbym takie gniazdo zamontować w 6 mps. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 18 mar 2012, 20:49
Posty: 10
Auto: 6 mps 06. (FL) 2.3 l Turbo

Postprzez dzux » 22 lip 2013, 22:15

kawał dobrej roboty :D
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2011, 22:38
Posty: 706 (1/8)
Skąd: lubuskie
Auto: BYŁA Mazda 3 2005 sedan 1.6 JEST Mazda 5 2006r 2.0 benzyna :)

Postprzez aingeru » 22 lip 2013, 22:31

Witam,

Czy wszystkie radia z systemy bose po włączeniu pokazują napis BOSE SYSTEM?
Pytam, bo moja Mazda ma Bose, ale po włączeniu taki napis się nie pojawia.. Czy może jest to kwestia jakiegoś przeprogramowania?
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2012, 22:48
Posty: 65 (1/1)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BK 1.6 CD-MZ

Postprzez widmo82 » 22 lip 2013, 23:20

Plus za chęci, ale... może warto zacząć fotorelacje od samego opisu jak wyciągnąć stare radio?:)
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

PostTen post został usunięty przez BluDreamer 22 lip 2013, 23:58.

Postprzez BluDreamer » 23 lip 2013, 00:58

Dziękuję za dobre słowa :)

Tak jak pisałem, dokonałem małej modyfikacji jeśli chodzi o wejście AUX. Wrażenie po zmianie podłączenia jest takie, że wejście AUX jest głośniejsze i nie ma szumów na tym wejściu (które i tak są w sumie pomijalne w przypadku podłączenia wejścia na "trzy kabelki" ;) ).

A więc tak, do wyjaśnienia nowego sposobu podłączenia wejścia AUX w radiach Clarion pod fabryczne złącze zmieniarki (i chyba Sanyo też, nie wiem, nie sprawdzałem) potrzebny będzie rysunek:

Gniazdo do zmieniarki - radio Clarion - opis złącz.jpg
Gniazdo zmieniarki – radio Clarion. Widok "patrząc na gniazdo".


Aby aktywować opcję AUX należy oczywiście połączyć kabelkiem złącza nr 2 (na płytce radia ta nóżka jest opisana jako "AUX_CNT") i nr 8, czyli tak jak w "starym sposobie".

Nowy sposób polega na podłączeniu kanału lewego + pod złącze nr 6, prawego + pod nr 7, a pod złącze nr 14 i 15 masę kanału lewego i prawego (w tej sytuacji jest to masa źródła dźwięku). Złącze nr 5 stanowi ekran kabelka, w którym znajdują się 4 przewody (kanał lewy +, kanał prawy +, kanał lewy – = kanał prawy –). Trochę to zagmatwane może się wydawać, ale pomocą służy rysunek:

rysunek - zlącze aux.jpg
Nowy sposób podłączenia wejścia AUX w radiach Clarion.


Przepraszam, że takie duże te zdjęcia, wgrywałem małe, a mimo to wyszły jakieś powiększone :P

Jak widać z rysunku, powinniśmy mieć do dyspozycji kabelek, w którym są tak na prawdę trzy żyły w ekranie (oplocie). Złącza nr 14 i 15 są połączone, więc odpada nam jedna żyła z kabelka. Ważne jest, żeby ekran naszego kabelka nie był podłączony do źródła dźwięku (mp3, telefon, tablet, itp.) tylko do złącza nr 5, co widać z rysunku. Jeśli ten ekran będzie podłączony przy źródle dźwięku do jego masy to podczas np. ładowania telefonu mogą pojawić się zakłócenia z silnika, rozrusznika, itd., a chcemy przecież mieć czysty dźwięk w naszych Mazdach <faja>

Trochę wyjaśnienia.

Taki sposób podłączenia wywodzi się z transmisji symetrycznej audio, która pozwala m.in. na bardzo dobre odseparowanie się od źródeł zakłóceń, wzrost SNR oraz na transmisję sygnału audio na duże odległości, nawet kilkadziesiąt metrów. Tutaj trochę teorii: http://ep.com.pl/files/3786.pdf :)

Także odpowiadając koledze godel1: masz już odpowiedź jak można podłączyć wejście AUX pod radio Clarion (od systemu Bose) za pomocą kabelka z 5-ciu (a tak na prawdę wystarczy 4-ech) przewodów (3 żyły + ekran).

U mnie wygląda to mniej więcej tak:

IMAG2079 refub.jpg
Gniazdo Jack – nowy sposób podłączenia AUX.


Ja to zrobiłem za pomocą dwóch kabli (2 żyły w ekranie). Wtedy jeden kabel (2 żyły + ekran) służy do podłączenia kanału prawego, a drugi kabel do kanału lewego. Ekrany tych dwóch kabli podłączone są pod złącze nr 5. Na zdjęciu poniżej ten czerwony przewód to +12V po stacyjce (będzie służyć do włączania wzmacniacza Bose) <faja>

IMAG2091 refub.jpg
Podłączenie – gniazdo AUX – tył radia.


Odpowiadając koledze aingeru: wydaje mi się, że każde radio od systemu Bose powinno wyświetlać po włączeniu napis "Bose sound". Jeśli masz komplet głośników Bose, dodatkowy wzmacniacz i subwoofer i wszystko to działa jak należy to myślę, że nie ma się czym przejmować :)
Jeśli chodzi o przeprogramowanie tego radyjka, to nie podejmowałem takich prób, gdyż nie spotkałem się z taką sytuacją.

Natomiast jeśli chodzi o sposób wyciągnięcia starego radia, to nie chciałem tego opisywać, gdyż już kilkakrotnie ta sprawa była poruszana na forum i mój post byłby zbyt długi ;)

Jeśli coś jest niezrozumiałe to proszę pisać na PW – postaram się poprawić mój post.

Dalsze plany:
– montaż systemu Bose (wzmacniacz, subwoofer i kabelki zrobione i gotowe do montażu),
– mały tuning audio (głośniki, wygłuszenie, strojenie i pomiary charakterystyk).

Pozdrawiam :)
Inżynier akustyki. Projektant akustyki wnętrz, kolumn, zestawow glosnikowych i systemów pomiarowych. http://www.sonic-lab.pl. Pomogę przy problemach z dźwiękiem (home hi-fi, pomiary dzwieku, home theatre i car-audio). Fan Mazdy. Bo Mazda to fajna jazda :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2013, 12:17
Posty: 45 (0/4)
Skąd: Wrocław :)
Auto: Mazda3 2013 1.6 105 KM Z6
Mazda3 2005 1.6 105 KM Z6

PostTen post został usunięty przez aingeru 23 lip 2013, 17:52.

Postprzez VPM » 23 lip 2013, 21:48

a co można zrobić z takim radiem http://ertasvc.ru/tovar/349.htm może wiesz albo jak przerobić kanał AM na AUX
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez BluDreamer » 23 lip 2013, 22:29

Jeśli nie działa zwarcie pinu "e" lub "f" do masy i podanie sygnału na piny "a", "b" i "c", to trzeba by sprawdzić czy tam jest pojedynczy dekoder z FM i AM, czy dwa oddzielne. Jeśli dwa oddzielne, to można oszukać radio w ten sposób, że po włączeniu AM będzie podawany sygnał z zewnętrznego źródła i w ten sposób będziesz mieć opcję AUX :) Oczywiście proponuję takie zabawy przeprowadzać "na sucho", czyli bez auta ;)
Inżynier akustyki. Projektant akustyki wnętrz, kolumn, zestawow glosnikowych i systemów pomiarowych. http://www.sonic-lab.pl. Pomogę przy problemach z dźwiękiem (home hi-fi, pomiary dzwieku, home theatre i car-audio). Fan Mazdy. Bo Mazda to fajna jazda :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2013, 12:17
Posty: 45 (0/4)
Skąd: Wrocław :)
Auto: Mazda3 2013 1.6 105 KM Z6
Mazda3 2005 1.6 105 KM Z6

Postprzez osochozi » 24 lip 2013, 14:28

a czy znasz sposób na aux w radiu z M3 sprzed 2005r (przyciski Tape/MD)? dokładnie ten model 14789909 http://ertasvc.ru/tovar/343.htm
Początkujący
 
Od: 4 mar 2013, 12:03
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 1.6 ben/LPG '05r. sedan

Postprzez BluDreamer » 24 lip 2013, 15:14

Temat był już poruszany na forum. Obawiam się, że bez XCarLinka się nie obejdzie :) żeby wykorzystać gniazdo od kasety trzeba mieć mikrokontroler, który wyśle odpowiednią komendę po szynie I2C i wtedy radio przełączy się na odbiór sygnału z "kasety". Możesz jeszcze próbować zwierając piny nr "b" i nr "h". Jeśli po podaniu sygnału na piny "f" i "g" (sposób na "trzy kabelki") i wciśnięciu TAPE/MD nic nie zadziała to zamawiasz XCarLinka <faja> Ja próbowałem tak ze swoim starym radyjkiem (przycisk SET, CLOCK, TAPE/MD) i takie zabiegi na nic się zdały.
Inżynier akustyki. Projektant akustyki wnętrz, kolumn, zestawow glosnikowych i systemów pomiarowych. http://www.sonic-lab.pl. Pomogę przy problemach z dźwiękiem (home hi-fi, pomiary dzwieku, home theatre i car-audio). Fan Mazdy. Bo Mazda to fajna jazda :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2013, 12:17
Posty: 45 (0/4)
Skąd: Wrocław :)
Auto: Mazda3 2013 1.6 105 KM Z6
Mazda3 2005 1.6 105 KM Z6

Postprzez bjorm » 3 maja 2014, 15:15

niestety muszę zapytać bo w mazdzie 6 roznice pomiedzy bose a nie-bose są znikome i niewarte zachodu z wymianą itp, czy w 3 jest inaczej i jest to warte wymiany? nie wiem czy pytanie na miejscu skoro wymieniałeś tylko radio. no właśnie, po co wymieniać same radio? :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2011, 10:05
Posty: 315 (1/2)
Skąd: WLKP/LUB
Auto: S40 || R-DES. || 2.0D || '04
Mazda 3 || 1.6 || Y6 || '04
MX-5 || 1.6 || '03 krótko.

Postprzez BluDreamer » 3 maja 2014, 18:21

Wymiana ma sens jesli chcesz miec lepsze audio w aucie. Oprocz wymiany radia dodalem wzmacniacz, subwoofer i mam teraz opcje AUX oraz informacje z komputera pokladowego. Wczesniej mialem tylko samo radio, wiec po tych operacjach jest cos wiecej w kokpicie niz tylko FM ;–)

Oczywiscie jesli wystarcza komus zwykle radio, to luz :–)

Roznica miedzy Bose a nie-Bose jest :–)

A po co wymieniac radio – wszystko jest napisane :–)

Pozdrawiam.
Inżynier akustyki. Projektant akustyki wnętrz, kolumn, zestawow glosnikowych i systemów pomiarowych. http://www.sonic-lab.pl. Pomogę przy problemach z dźwiękiem (home hi-fi, pomiary dzwieku, home theatre i car-audio). Fan Mazdy. Bo Mazda to fajna jazda :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2013, 12:17
Posty: 45 (0/4)
Skąd: Wrocław :)
Auto: Mazda3 2013 1.6 105 KM Z6
Mazda3 2005 1.6 105 KM Z6

Postprzez rafal198301 » 18 maja 2014, 11:22

Witajcie mam takie pytanko gdyż wczoraj coś namieszałem i chyba uszkodziłem wyświetlacz i panel radia ale mniejsza z tym mam Madzie 2005r 1,4 benzynka chodzi mi czy jak kupie takie radyjko http://allegro.pl/mazda-3-2003-08r-radi ... 23310.html czyli jak zdążyłem już doczytać po FL a auto jest przed FL i nie mam dodatkowej wtyczki którą podpina się do wyświetlacza radia to czy bez niej będą wyświetlane informacje z radia i informacje o ustawieniu climatronica, czy muszę kupić radio Takie jak miałem czyli panel podłączony był do radia proszę o pomoc z góry dzięki
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 mar 2014, 16:55
Posty: 5
Skąd: Lewin Kłodzki
Auto: Mazda 3 2005rok 1.4 benzyna ZJ 5 drzwi
BK/14J/2
JMZBK14J251239.....

Postprzez BluDreamer » 18 maja 2014, 11:36

Masz chłopie dwie opcje. Wszystko napisane co i jak powyżej. Jeśli nie masz drugiej wtyczki, to albo kupujesz radio, które wyświetlacz ma podłączany pod samo radio, albo kupujesz radio, które ma wyświetlacz podłączany oddzielnie i dorabiasz sobie na własną rękę wtyczkę do wyświetlacza. Powodzenia i pozdrawiam :)
Inżynier akustyki. Projektant akustyki wnętrz, kolumn, zestawow glosnikowych i systemów pomiarowych. http://www.sonic-lab.pl. Pomogę przy problemach z dźwiękiem (home hi-fi, pomiary dzwieku, home theatre i car-audio). Fan Mazdy. Bo Mazda to fajna jazda :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2013, 12:17
Posty: 45 (0/4)
Skąd: Wrocław :)
Auto: Mazda3 2013 1.6 105 KM Z6
Mazda3 2005 1.6 105 KM Z6

Postprzez airbob » 19 maja 2014, 00:18

Jest jeszcze trzecia opcja, jeśli nie zależy nam na zmianach. Zobaczyć co się stało i może naprawić. Nie zawsze zakup następnego radia załatwia sprawę a nieraz daje początek kolejnym problemom.
Takie jest moje zdanie.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Dugass » 21 lip 2014, 08:58

Witam, zgodnie z fenomenalnym opisem podjąłem próbę wymiany radia przed FL na po FL z przyciskiem MEDIA, żeby cieszyć się wyjściem AUX.

Wszystko cudnie polutowane, zaizolowane, odpalam! Wyświetlacz działa, radio też, sprawdzam CD- zero reakcji, sprawdzam AUX- zero reakcji.

Radio kupiłem używane, stąd pytanie, wciśnięto mi uszkodzone radio czy coś źle podłączyłem?
Początkujący
 
Od: 8 lut 2014, 22:34
Posty: 4 (1/0)
Skąd: Błonie k. Warszawy
Auto: Mazda3 BK 2.0 2004r

Postprzez BluDreamer » 21 lip 2014, 09:19

A sprawdzales czy to radio dziala w Mazdzie 3 po FL? Jesli radio jest sprawne i jesli dobrze je podlaczyles to CD musi dzialac, Aux tez :) powodzenia :) Ps. Zaktualizuj konto, bo nie wiadomo skad jestes. Jeslu z okolic Wroclawia to daj znac, pomozemy ;) pozdrawiam.
Inżynier akustyki. Projektant akustyki wnętrz, kolumn, zestawow glosnikowych i systemów pomiarowych. http://www.sonic-lab.pl. Pomogę przy problemach z dźwiękiem (home hi-fi, pomiary dzwieku, home theatre i car-audio). Fan Mazdy. Bo Mazda to fajna jazda :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2013, 12:17
Posty: 45 (0/4)
Skąd: Wrocław :)
Auto: Mazda3 2013 1.6 105 KM Z6
Mazda3 2005 1.6 105 KM Z6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323