Mazda3 (BK) – Nasze wrażenia i opinie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Adam_Wrocek » 6 wrz 2009, 09:46

Witam,

Jestem nowym forumowiczem, który właśnie przymierza się do kupna mazdy 3.
Chodzi mo dokładnie o sedana 1.6.
Proszę o porady na co powinieniem zwrócić uwagę przy kupnie tego autka, czy motor 1.6 benzyna jest dobrym wyborem.
Chciałbym się także dowiedzić czy w 2006r. był jakiś lifting, interesuje mnie rocznika 2005 – 2006.

Pozdrawiam,
Adam

Łączę z istniejącym tematem
Adam_Wrocek
 

Postprzez radzi89 » 6 wrz 2009, 10:37

Jest temat poswiecony temu autku.

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=13751

Osoboscie polecam silnik 2,0 . Jest duzo dynamiczniejszy, a roznica w spalaniu niewielka.
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez wikik » 13 wrz 2009, 21:14

Oglądam Mazdy 3 (1,6 diesel hatchback) w celu zakupienia jednej i nasunęło mi się kilka uwag.
Większość z nich miała problem z podłoga. Nawet pod ręką uginała znacznie się wykładzina zarówno z przodu jak i tyłu. Tak jakby podłoga była z gąbki. Nie udało mi się uchylić wykładziny, żeby ją zobaczyć pod spodem. Nie wiem czy to jest typowe i co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
Druga sprawa to wiązka pod siedzeniem. Czy ona ma być taka widoczna? Jak się pochylę to widzę kable i konektor (chyba 8-10 drożny)? Do czego służy ta część wiązki? Ewidentnie jest podłączona do fotela od spodu (zarówno fotel kierowcy jak i pasażera). Z tego co wiem regulacja fotela w odcinku lędźwiowym odbywa się mechanicznie a nie elektrycznie.
Dlaczego na klapie bagażnika w hatchbacku po lewej stronie jest napis Mazda 3 zawsze a po prawej stronie tylko czasami jest napis MZ-CD? Czy obecność tego napisu coś znaczy?
Czy w całej historii produkcji Mazdy 3 BK producent wszystkich szyb był ten sam? Wydaje mi się, że był to Saint-Gobain. Może ktoś to potwierdzić?
Czy są jeszcze rzeczy, które sprzedawca, świadomie lub nie będzie chciał ukryć a, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka?
Jak na razie wszystko co oglądałem to odrzuciłem z powodów technicznych a nie cenowych.
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2009, 17:12
Posty: 36
Auto: Mazda 3 BK 1,6 MZ-CD 2004

Postprzez Tomek6 » 13 wrz 2009, 21:21

wikik napisał(a):Dlaczego na klapie bagażnika w hatchbacku po lewej stronie jest napis Mazda 3 zawsze a po prawej stronie tylko czasami jest napis MZ-CD? Czy obecność tego napisu coś znaczy?


MZ-CD to oznaczenie silnika diesla.

Widywałeś trójki w dieslu bez "MZ-CD" na klapie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez CezaR83 » 13 wrz 2009, 21:32

wikik napisał(a):Większość z nich miała problem z podłoga.

Nie widze problemu po roku.
wikik napisał(a):Druga sprawa to wiązka pod siedzeniem. Czy ona ma być taka widoczna?

Pod siedzeniem pasażera z przodu mam subwoofer od BOSE Audio wiec to od niego mam te wiązki, a pod moim kierowcy, hmmm nic nie wystaje,
pozostałe wiązki są od poduszek powietrznych oraz systemu ogrzewania foteli w moim przypadku :|
wikik napisał(a):Dlaczego na klapie bagażnika w hatchbacku po lewej stronie jest napis Mazda 3 zawsze a po prawej stronie tylko czasami jest napis MZ-CD? Czy obecność tego napisu coś znaczy?

<lol> Nie widziałem Nigdy oznaczenia silnika na Klapie w HB jedyne fabryczne oznaczenie po prawej stronie klapy na zewnątrz w HB co widziałem to w wersji MPS napis MPS i wersji za oceanu MAZDASPEED, daj fote tego MZ-CD, bo śmiać mi sie chce myśląc ze ktos sobie to nakleił na klapę :D:D:D

wikik napisał(a):Czy w całej historii produkcji Mazdy 3 BK producent wszystkich szyb był ten sam? Wydaje mi się, że był to Saint-Gobain. Może ktoś to potwierdzić?

Czy w całej Historii to nie wiem, w mojej tak jest :P

Tomek6 napisał(a):Widywałeś trójki w dieslu bez "MZ-CD" na klapie?

TAK, ja mam taką! :P
Ostatnio edytowano 14 wrz 2009, 01:39 przez CezaR83, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2097 (46/9)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez wikik » 13 wrz 2009, 21:50

Tomek6 napisał(a):MZ-CD to oznaczenie silnika diesla.


Napis wiem co znaczy. Nie wiem tylko dlaczego większość Mazd jakie oglądałem nie miała tego napisu.


Tomek6 napisał(a):Widywałeś trójki w dieslu bez "MZ-CD" na klapie?


http://otomoto.pl/mazda-3-1-6-citd-disel-C9784810.html
tutaj jest np. taka bez napisu.


CezaR83 napisał(a):daj fote tego MZ-CD, bo śmiać mi sie chce myśląc ze ktos sobie to nakleił na klapę


a tutaj wersja z napisem
http://otomoto.pl/mazda-3-C9889451.html
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2009, 17:12
Posty: 36
Auto: Mazda 3 BK 1,6 MZ-CD 2004

Postprzez CezaR83 » 13 wrz 2009, 22:05

wikik napisał(a):a tutaj wersja z napisem
http://otomoto.pl/mazda-3-C9889451.html

oo qwa LOL – przecież od razu widać ze to nie fabryczna naklejka :D:D:D i NIGDY TAKICH Mazda nie naklejała, ktos sobie nakleil pfff jak dla mnie porażka ! :|

przeglądałem oferty M3 właśnie, widze ze niektórzy mają cos ponaklejane, ale to nie sa fabryczne naklejki i symbole :P chyba ze jakieś pojedyncze egzemplarze były wypuszczane na innych rynkach, ale wątpię. :|
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2097 (46/9)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez wojtek85 » 20 wrz 2009, 20:42

panowie jaka jest pojemnosc baku w m3 1,6 citd
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2009, 23:59
Posty: 137 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 1,6 CiTD 2005r

Postprzez CezaR83 » 20 wrz 2009, 23:11

55L wg instrukcji
Poza tym poszukałbyś w tematach i byś znalazł o tym wątek:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=46477
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2097 (46/9)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez savage » 1 paź 2009, 13:41

czyli co Cie najbardziej denerwuje w Twojej mazdzie..Mnie np to, ze bagażnik otwiera sie z klucza, czyli musze wyłączyć silnik,wyciagnąć kluczyk ze stacyjki zeby do niego sie dostać !
Druga rzecz, to brak regulacji częstotliwośći pracy wycieraczek ( no chyba, ze ktos ma ten wariant :/) Pozdrawiam Wszystkich :)
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2008, 00:00
Posty: 29
Skąd: kraków / warszawa
Auto: mazda 3 2.0 BK USA

Postprzez newuser » 1 paź 2009, 13:50

nie masz wajchy po lewej stronie od kierowcy w podłodze żeby otworzyć bagażnik ? :| nie wiem o jakiej częstotliwości pracy wycieraczek piszesz ale jeszce się nie spotkałem z autem żeby nie miała, albo źle Cię zrozumiałem :]
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 01:08
Posty: 167 (0/2)
Auto: mazda 3S 2,3 2006

Postprzez kocio » 1 paź 2009, 13:56

Chodzi o brak wielostopniowej regulacji prędkości wycieraczek – też mnie to wkurza. Bagażnik otwieram z guzika (sedan) za to każdy mi to może zrobić np na światłach o ile nie zamknę centralnego. Rozwiązanie u Ciebie Savage mi się bardziej podoba.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2007, 09:45
Posty: 123 (0/1)
Skąd: Pogórze Śląskie
Auto: Mazda 3 BL, 2009

Postprzez RobertPi » 1 paź 2009, 14:24

W hatchbacku bagażnik otwiera się klamką więc też każdy na światłach moze go otworzyć.
Regulacja prędkości pracy wycieraczek była chyba tylko w najwyższych wersja ( Top, Active+ ).
Ja jej też nie mam.
Denerwuje mnie natomiast umiejscowienie wyświetlacza komputera. Zasłania mi go kierownica i musze przechylać głowe oby sprawdzić wskazania. Drugi temat to rura nawiewu tylnych siedzeń prowadzona pod wykładziną pod nogami kierowcy z prawej strony. Akurat tu opieram nogę. A trzecia sprawa to brak niezależnej regulacji wysokości z przodu i z tyłu fotela kierowcy.
RP


Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2008, 21:12
Posty: 1085 (14/38)
Skąd: Kraków
Auto: M3BM1,5b 2013SkyMotion
były
Hi10 1,2b 2009-140kkm
M3BK1,6b 2006-256kkm
323BH1,5b 1998-135kkm
323BF1,3b 1989-189kkm
616 1,6b 1975-280kkm

Postprzez vqsoft » 1 paź 2009, 18:36

k-adam73 napisał(a):
vqsoft napisał(a):Witam wszystkich. Od dawna obserwuje 3ki i muszę przyznać ze bardzo mi się podobają.
Z racji ze przymierzam sie do zmiany mojej n16tki na coś młodszego postanowiłem sie tutaj poradzić.
Szukam mazdzi 3 z lat 05 – 06 w dobrym wyposażeniu. Chciałbym również aby silniczek byl taki w miarę. Głownie chodzi mi o moment obrotowy – sprawa wygląda tak ze bardzo często jestem zmuszony ciągnąc ponad 300kg quada na przyczepie. W związku z tym samochodzik musi dawac rade – a przede wszystkim sie nie męczyć.
Z tego co widzę silnik 1.4l nie grzeszy mocą ~86KM to trochę mało
diesel 1.6 ma cos kolo 110KM i to może dało by juz rade. Jednak tutaj mam pytanko – jak sprawują się te diesle ? jakie jest spalanie jaka żywotność silnika itp
czy ta pojemność 1.6 l to trochę nie przymało na diesle ? tym bardziej ze ma on 110 KM ?
jakie sa wasze opinie?


Moc zawsze mogłaby być większa :P . Mam M3 z dieselkiem 110KM – ładnie śmiga i radości z jazdy mam duuuuuużo. Silnik ten nie jest konstrukcją „forowską”, ale z PSA. Pod różnymi znaczkami (tdci, dci, hdi itp.) jest montowany w różnych autach. Jest to na tyle udane konstrukcja, że Mazda ten silnik zaadaptowała do siebie. Wg „zaprzyjaźnionego” mechanika z ASO Peugeot’a, Mazda zmieniła osprzęt dzięki czemu, w porównaniu z „bliźniakami”, zyskała na niezawodności. Trzeba trzymać się terminów przeglądów, nie nalewać byle czego do baku oraz turbince (szczególnie studzenie), a samochód odwdzięczy się niezawodnością. (o dieselach świetnie napisał xANDyhttp://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=65171)
Jeśli często ciągniesz 300 kg na przyczepce, to moim zdaniem, baczniej powinieneś zwrócić uwagę na tylne zawieszenie… W M3 to oczywiście osławione świetne niezależne, wielowahaczowe tylne zawieszenie (stosowane m.in. w Volvo i Focus’ach). Komfort extra, ale częste trasy z przyczepką (szczególnie na polskich drogach) mogą zmniejszyć trwałość zawieszenia. Zaznaczam, że nie jeżdżę non-stop „doczepkami” (co najwyżej sezonowo, w okresie letnim), ale z doświadczenia wiem, że przyczepkę lepiej dowiesić pod sztywne tylne zawieszenie.
Jeśli hak jest fabryczny, to w przypadku M3 jest on zdejmowany.
Pozdr.


dzięki za odpowiedz

pisząc częste wyjazdy mam na myśli wyprawy sezonowe- powiedzmy 3 -4 trasy po 600km w wakacje i małe przejażdżki po kilkanaście KM ( serwis itp)
myślę że zawieszenie nie ucierpi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2009, 19:11
Posty: 779 (0/1)
Skąd: Wawa
Auto: była srebrna M3 1.6 CITD Y6 2004
jest Ix35 & i20

Postprzez hornet1982 » 1 paź 2009, 20:11

Mam wersję JOY z 2008 z wykończeniem Piano Black. Plastikowa listwa ozdobna koło komputera skrzypi i trzeszczy na wybojach. Japończycy nie przewidzieli polskich dróg:D
Brak regulacji prędkości wycieraczek (są tylko trzy predefiniowane przełożenia) faktycznie było zaskoczeniem
Wyciszenie jest tragiczne
A poza tym, autko bomba!
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2009, 19:46
Posty: 15
Skąd: Łódź

Postprzez Myjk » 2 paź 2009, 08:50

savage, proszę o zapoznanie się z tematem:

Witaj na forum MazdaSpeed | FAQ i Regulamin
Praktyczny poradnik dla nowych Forumowiczów i nie tylko.

Ponadto jest podwieszony wątek z opiniami nt modelu, proszę się tam przenieść.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Globy » 2 paź 2009, 11:49

Doklejam do Opnii o BK.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez DeadlY » 3 paź 2009, 19:44

RobertPi napisał(a):Regulacja prędkości pracy wycieraczek była chyba tylko w najwyższych wersja ( Top, Active+ ).

Moze i byla ale nie jest powiedziane ze dziala .....
WINNING BLUE MICA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 11:35
Posty: 552
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 3 BK LF było....

Postprzez MAKI » 5 paź 2009, 12:22

Witam

Zdecydowany bylem jeszcze niedawno kupic Mazde 3, no i jestem ze tak powiem troszke rozczarowany po przeczytaniu wiekszosci postów w tym dziale.
Od 5 lat jestem posiadaczem Mazdy 626 GF (1997 – zrobilem nia 120kkm) wiec jak sami rozumiecie wybor byl jeszcze niedawno oczywisty.
Samochodzik sprawowal sie bezawaryjne zgodnie z tym co mozna o tej marce przeczytac nie zawiodl mnie ani razu – jednak nic za darmo regularny serwis i drogie czesci. I to wlasnie mnie powoli mnie zaczyna zniechęcac co do Mazdy (np. za wymiane kompletnego tylnego zawieszania z robocizna musialem wydac prawie 2tys wydaje mi ze jak na 12 letnie auto to bardzo duzo).
Piszecie ze jakosc wykonania niektórych elementów jest srednia, niektore zuzywaja sie juz po roku uzytkowania (dywaniki), niezbyt wydajna klimatyzacja, duzy poziom głośnosci w wnętrzu pojazdu, mogłbym tak jeszcze wyliczać...i mysle ze do to przelalo czare goryczy.
Mazda 3 zawsze mi sie podobala jednak chyba przesiade sie na samochod innej marki – a moje priorytety na dzis to na pewno w miare sensowne ceny czesci i serwisu, wiekszy komfort pdróżowania, bardziej trwale materialy.
Macie jakies pomysły na inne auto niz madza – jakies doswiadczenia z innymi markami samochdów ktore dobrze wspominacie – poradzcie cos. Serdeczne dzieki za pomoc
Użytkownicy wszystkich Mazd łączcie się
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 lis 2004, 18:08
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 – 1.6 benz – 2006

Postprzez Globy » 5 paź 2009, 13:36

Jeśli ktoś ma ochotę, MMP robi promocję na akcesoria fabryczne do 3 (alusy, nakładki i takie tam):

=> http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=83277
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323