Uchwyt do telefonu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Major0013 » 26 lut 2012, 20:18

Mam telefon Samsung Galaxy Nexus I9250.
Telefonu używam jako nawigacja, chciałbym go więc zamocować w jakimś wygodnym miejscu.

Zastanawiam się nad zakupem uchwytu do telefonu.

Chciałbym go umieścić do kratki nawiewu pasażera.

Znalazłem taki uchwyt: http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-do-kratki-samsung-nexus-prime-i2166612567.html


Obrazek


Myślicie, że taki uchwyt będzie pasował? Jakich Wy używacie? Od razu mówię (piszę:P): nie chce mocować uchwytu do szyby, nie podoba mi się takie rozwiązanie.

Używacie jakiś uchwytów? Czy trzymacie telefon tam gdzie ja w tej chwili (przy skrzyni biegów)

Pzdr.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 22:06
Posty: 134 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3bl Crystal White Pearl


Postprzez Seraf » 27 lut 2012, 10:55

ja galaxy S trzymam obok skrzyni biegów sygnał GPS łapie dobrze i na głośniku też mogę się dogadać ale na trasy mam uchwyt na szybę żeby nie odwracać za bardzo wzroku od drogi.
Obrazek
Obrazek
aka "bez sensu"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2009, 00:28
Posty: 3537 (2/15)
Skąd: Białystok
Auto: rower miejski :D

Postprzez arjot » 27 lut 2012, 14:46

Ja polecam coś, co nazywa się Dash Genie.
Połączenie uchwytu przessawkowego z taką gumą co to do której się wsio klei.
Mam to już ponad rok, raz na dwa miechy się przemywa chusteczką z wodą i działa świetnie. Przykładasz telefon i klei. Ani razu mi nie odpadł (telefon xperia x10, więc mały nie jest) Działał też z htc hd2 i też było ok. Tanie rozwiązanie, w dodatku czyste i proste. Widzisz telefon z nawigacją włączoną, widzisz kto dzwoni.. A jak nie używasz to odpinasz przyssawkę.
W Polsce nie widziałem, kupowałem u nich:
http://www.mobilefun.co.uk/dash-genie-i ... p23796.htm
a tak wygląda na żywca:
Obrazek
moim zdaniem nexus spokojnie by w tym siedział.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez bieski » 27 lut 2012, 15:12

arjot napisał(a):Ja polecam coś, co nazywa się Dash Genie.


Fajne to. Na amazon.co.uk do kupienia za 4 funty. Niestety wysyłka droższa od uchwytu :D
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Major0013 » 27 lut 2012, 15:54

arjot napisał(a):Ja polecam coś, co nazywa się Dash Genie.


Faktycznie, wygląda to ciekawie.
Szkoda, że nie mogę tego zlokalizować w PL..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 22:06
Posty: 134 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3bl Crystal White Pearl

Postprzez bieski » 27 lut 2012, 16:00

DonMajorro napisał(a):Szkoda, że nie mogę tego zlokalizować w PL..

Robimy zamówienie grupowe ? :D
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez arjot » 27 lut 2012, 16:16

Też się męczyłem z kosztami przesyłki ale stwierdziłem, że całościowa cena (czyli ok 50zł) to nie jest wygórowana kwota za taki gadżecik. Zwłaszcza, że nie jest pod konkretny model telefonu, więc nie trzeba będzie wyrzucać po kupnie nowego.
Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że telefon powinien mieć równy tył i nie może być zbyt gruby. I raczej korzystanie w poziomie z telefonu odpada. Jeśli chcecie, mogę wrzucić kilka zdjęć poglądowych jak to u mnie działa. Zainteresowanych z wawy zapraszam na spota, jeżdżę z tym caly czas.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez Major0013 » 27 lut 2012, 16:18

bieski napisał(a):Robimy zamówienie grupowe ?


W sumie czemu nie?

Na ebay znalazłem za kilka funtów, jest tam kilka wersji, ceny też różnie, ale czym różni się samo urządzenie to nie wiem...

1. http://www.ebay.pl/itm/Dash-Genie-Phone ... 20c133e70d
2. http://www.ebay.pl/itm/Dash-Genie-In-Ca ... 20c1339c6e
3. http://www.ebay.pl/itm/Dash-Genie-Phone ... 2eba9e085b
4. http://www.ebay.pl/itm/DASH-WINDOW-MOUN ... 336e187ea3


arjot napisał(a):Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że telefon powinien mieć równy tył i nie może być zbyt gruby. I raczej korzystanie w poziomie z telefonu odpada. Jeśli chcecie, mogę wrzucić kilka zdjęć poglądowych jak to u mnie działa.


U mnie w Nexusie, klapka z tyłuy jest taka chropowata, ale prosta, myślisz że będzie się trzymało?
Wrzuć kilka fotek, jak to u Ciebie wygląda jak możesz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 22:06
Posty: 134 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3bl Crystal White Pearl

Postprzez arjot » 27 lut 2012, 16:26

Z tego co widzę, to to z pierwszego linka to jest zdaje się wersja 2, czyli trzymacz jest na kulce (masz mozliwość rotowania podkładki we wszystkich płaszczyznach). W pozostałych trzech tylko regulacja w pionie. Tyle, że to są zdjęcia.
To z piewrszego linka różni się od mojego ze sklepu, który Wam podeslałem, kolorem podkladki trzymającej (niebieska). Czy to robi różnicę – nie wiem.

DonMajorro napisał(a):U mnie w Nexusie, klapka z tyłuy jest taka chropowata, ale prosta, myślisz że będzie się trzymało?
Wrzuć kilka fotek, jak to u Ciebie wygląda jak możesz.


Moim zdaniem nie powinno być problemu, tak jak gecko trzyma chropowate rzeczy tak i to przytrzyma.
Na 100% nie jestem jednak w stanie stwierdzić. Moja xperia jest gładka. Z tego co znalazłem na tej stronce wśród "customer reviews" to działa z nexusem bez problemu.
Postaram się wrzucić zbliżenia uchwytu z telefonem itd wieczorem lub jutro rano.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez bieski » 27 lut 2012, 17:25

Po krotkich przemysleniach w drodze z pracy stwierdzilem ze troche brakować mi moze poziomej orientacji. Ciekawe czy jest wersja z obrotem :)

Arjot rzuć okiem czy bedzie trzymac jak polozysz telefon na boczku :)
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Major0013 » 27 lut 2012, 17:43

bieski napisał(a):Po krotkich przemysleniach w drodze z pracy stwierdzilem ze troche brakować mi moze poziomej orientacji. Ciekawe czy jest wersja z obrotem :)

Arjot rzuć okiem czy bedzie trzymac jak polozysz telefon na boczku :)


Też chciałbym żeby była możliwość rotacji ekranu. Wygodniej będzie się jeździło (nawigacja)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 22:06
Posty: 134 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3bl Crystal White Pearl

Postprzez arjot » 27 lut 2012, 17:50

Jest wersja z obrotem, mam ją nawet. Pivot działa we wszystkich kierunkach. Problem w tym, że gdy przekręci się telefon razem z podstawką, to ciężar telefonu nie opiera się na tej małej półeczce. I samo przyssanie telefonu nie wystarcza, spada łajza. może to być kwestia mojego telefonu, który jest dość ciężki... ale mam wątpliwości, czy coś lżejszego dłużej by się utrzymało.
Można umieścić telefon poziomo w uchwycie (tak, aby bok opierał się na półeczce) , tylko musi być wystarczająco szeroki, żeby plecami złapał przylepiec.
U mnie navi działa dobrze w pionie, więc trzymam w pionie. Jeżdżę do przodu a nie na boki :)
Teoretycznie może być kłopot w momencie podłączenia ładowarki (naprężenie kabla odgina telefon od warstwy klejącej). Ja z tym sobie poradziłem w ten sposób, że owinąłem kabel ładowarki wokół "bazy" holdera i końcówka ładująca nie ciągnie.
Pamiętajcie o tym, że jest to urządzenie w miarę niedrogie i uniwersalne. I jako takie musi być kompromisem. U mnie sprawdza się bardzo dobrze (priorytetem była mała wielkość, uniwersalność, łatwość w odpinaniu telefonu). Nie trzeba gmerać, nic naciskać przy zdejmowaniu, tylko wziąć w rękę i delikatnie pociągnąć.

Nie wiem czy widzieliście :
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez Major0013 » 27 lut 2012, 19:15

Dzięki za filmik.

Co do różnych modeli tego Dash Genie:

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_trkparms ... 552&_pgn=2

To myślisz, że wszystkie i tak są takie same, czy czymś się różnią?

----------

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.ebay.co.uk/itm/Twist-Lock-Ca ... 782wt_1139

Lub na Amazon:

http://www.amazon.co.uk/Twist-Phone-Mou ... B006DHCH32

Patrząc na filmik (sam koniec) można to też do kokpitu przyczepić, i tutaj nie ma problemu z obracaniem telefonu. Może to będzie ciekawsza opcja?
Pytanie tylko czy i jak mocno to będzie się trzymało do tego plastiku Mazdy?


----------

Znalazłem na Allegro:

http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-sa ... 58498.html

Cena atrakcyjna, więc chyba się skuszę i zobaczę jak to będzie się trzymało do deski rozdzielczej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 22:06
Posty: 134 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3bl Crystal White Pearl

Postprzez arjot » 28 lut 2012, 12:14

DonMajorro napisał(a):Dzięki za filmik.
Co do różnych modeli tego Dash Genie:
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_trkparms ... 552&_pgn=2
To myślisz, że wszystkie i tak są takie same, czy czymś się różnią?

Trudno mi powiedzieć, zdjęcia same niestety wiele nie mówią. Wiem, że wersja nr 1 nie była obracana, tylko stała (poruszała się tylko dół – góra). Co do ver 2, którą ja mam, masz pełny obrót we wszystkich płaszczyznach, tak jak na filmie. Taką też wersję sprzedają w tym sklepie.
DonMajorro napisał(a):Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm/Twist-Lock-Ca ... 782wt_1139
Lub na Amazon:
http://www.amazon.co.uk/Twist-Phone-Mou ... B006DHCH32

Patrząc na filmik (sam koniec) można to też do kokpitu przyczepić, i tutaj nie ma problemu z obracaniem telefonu. Może to będzie ciekawsza opcja?
Pytanie tylko czy i jak mocno to będzie się trzymało do tego plastiku Mazdy?



To wygląda nieźle. Trochę czytałem o problemach z przyssawkami w kokpitach, u nas w BK środek deski rozdzielczej jest gładki i nie miałem nigdy problemów z przytwierdzeniem.
Tu wygląda, że telefon z racji tego, że jest obejmowany, siedzi mocniej w zapięciu. Minus jest taki, że potrzeba dwóch rąk, żeby wyjąć z uchwytu. Jeśli nie wyciągasz często, to moim zdaniem dobra opcja. Małe to, nie kłuje w oczy.
Sprawdzałem wczoraj wracając tej mój uchwyt z trzymaniem telefonu w pozycji poziomej. Jesli nie ma stopek pod sobą, pod wpływem ciężaru odpada po pewnym czasie (przy świeżo wyczyszczonym klejącej kropce). Gdy położy się telefon poziomo w pionowym ustawieniu trzymacza (czyli stopki są na dole i na nich opiera się ciężar), a telefon dotyka kropki klejącej to niestraszne mu dziury, hamowanie, progi itd. Sprawdziłem wagę Twojego telefonu – nie różni się od wagi mojego, więc miałbyś podobnie.
Mam nadzieję, że wystarczy Wam ten filmik, bo zdjęcia najwcześniej zrobie w weekend. Nie mam teraz rano niestety a jak wracam to ciemno jest i na zdjęciach nic nie będzie widać. A w garażu światła jak na lekarstwo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez Major0013 » 28 lut 2012, 13:36

Dzisiaj zamówiłem ten uchwyt, który znalazłem na Allegro.

Jak dojdzie do mnie to napiszę jakie wrażenia, wrzucę też kilka fotek, jak to wygląda w M3.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 22:06
Posty: 134 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3bl Crystal White Pearl

Postprzez tradeitdamn » 28 lut 2012, 22:02

w brodit mozna przekrecic w ktora sie chce strone. przyssawki sa takie se. ja jednak wole zeby podczas mocnego hamowania wszytsko zostalo na miejscu :)
Przez miasto jak samoloteeeeeeem...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2010, 22:39
Posty: 303 (8/1)
Skąd: Kraków/NH

Postprzez Major0013 » 28 lut 2012, 22:18

tradeitdamn napisał(a):w brodit mozna przekrecic w ktora sie chce strone. przyssawki sa takie se. ja jednak wole zeby podczas mocnego hamowania wszytsko zostalo na miejscu


Ale różnica w cenie jest znaczna..

Patrząc na inny wątek na forum (viewtopic.php?f=114&t=128270&p=2154952&hilit=uchwyt+do+telefonu#p2154952)

"853370 ProClip do Mazda 3
Cena: 87,00 PLN

plus głowica do telefonu

511268 Uchwyt pasywny z głowicą obrotową do HTC
Cena: 110,00 PLN"


A jeśli chodzi o uchwyt, który zamówiłem to 37 zł z przesyłką. Jak on się będzie sprawdzał? Nie wiem, ale jest to cena, którą mogę "poświęcić" jeśli uchwyt okaże się beznadziejny. A jak spełni oczekiwanie (dobra widoczność, nie odkleja się, telefon nie odpada przy hamowaniu) to po prostu oszczędzę 160 zł.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 22:06
Posty: 134 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3bl Crystal White Pearl

Postprzez tradeitdamn » 28 lut 2012, 22:36

ja tam patrzyłem na usability a nie cene. feel free i jak to mawiają mobilki "PRZYCZEPNOŚCI" :)))
Przez miasto jak samoloteeeeeeem...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2010, 22:39
Posty: 303 (8/1)
Skąd: Kraków/NH

Postprzez Major0013 » 29 lut 2012, 11:13

tradeitdamn napisał(a):ja tam patrzyłem na usability a nie cene. feel free i jak to mawiają mobilki "PRZYCZEPNOŚCI" ))


Jak dobry by nie był ten Brodit, to przyznam szczerze, że szkodaby mi było wydać ponad 200 zł na uchwyt do telefonu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 22:06
Posty: 134 (2/0)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3bl Crystal White Pearl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323