Panel multimedialny dedykowany do Mazdy 3 BK

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Lukas83 » 27 sty 2021, 19:56

Kangoor, wyświetlacz mi działa normalnie, nic takiego jak u Ciebie nie miałem, drugiego problemu też nie miałem. Co do Twojej wiadomości o przewody, to były to kable oznaczone KEY1 i KEY2, jak na zdjęciu.
Załączniki
IMG_20191122_122534.jpg
IMG_20191119_200254.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2017, 17:02
Posty: 21 (0/1)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 BK Exclusive 1.6 Pb Z6 2003

Postprzez Kangoor » 28 sty 2021, 01:27

Dzięki! Teraz sterowanie z kierownicy działa :D Co do wyświetlacza i jego mrugania to kupiłem inny i też już jest wszystko git – tamten był uszkodzony, muszę go odesłać.

W każdym razie w tym wątku nie ma jasnych informacji co jak zrobić aby te radyjko podłączyć, więc napiszę tutaj jak to zrobić.

Jeżeli mamy autko PRZED LIFTEM (czyli jeżeli twój wyświetlacz jest podłączany do radia) WTEDY:
1. Musisz załatwić wyświetlacz z POLIFTA a oprócz niego kostkę do tego wyświetlacza tak aby móc go podłączyć. oczywiście jak chcesz możesz się wlutować bezpośrednio w wiązkę ale co to za wygoda potem w montażu/demontażu? A więc szukasz Mazdy polifcie na szrocie albo dzwonisz gdzieś z OLXa gdzie taka Mazda jest na części i prosisz żeby dali ci taki wyświetlacz razem z obciętą od razu przy wiązce kostką.

2. Wlutowujesz tą kostkę w wiązkę. Według tego schematu:
BluDreamer napisał(a):D14 –> M9 (duże złącze nr 14 –> małe złącze nr 9)
D16 –> M12,
D17 –> M7,
D18 –> M8,
D22 –> M11,
D23 –> M5,
D24 –>M6.

Rysunki do pomocy:

Złącze duże.png

Złącze duże. Widok "patrząc na gniazdo".

Złącze małe wyświetlacz.png

Złącze małe. Widok "patrząc na gniazdo".


Pamiętaj, że kostki są pokazane "od tyłu". Łatwo to zweryfikować bo np. w dużym złączu pin 24 jest jeden po prawej stronie kiedy po lewej są dwa piny. W małej kostce też łatwo się domyślić jak piny są położone.

3. Lutujesz dwa kabelki aby mieć sterowanie z kierownicy. W radiu które zamówiłeś jest przejściówka której zdjęcie widzisz wyżej od Lukas83.
Schemat kostki z przejściówki jest taki sam jak do radia więc jego zdjęcie znajdziesz wyżej ^
Do pinu nr. 9 wlutowujesz kabelek z naklejką SW1 lub KEY1 lub tak jak ja miałem chińskieznaczki1. Do pinu nr. 10 wlutowujesz SW2, KEY2, chińskieznaczki2. Kolory kabelków mogą się różnić dlatego napisałem dokładnie, Lukas83 dodał zdjęcie wyżej jak to wygląda.

4. W ustawieniach samochodu (Car Settings) wybierasz Ustawienia fabryczne, wpisujesz PIN 8888 > wybierasz Protocol Settings > Raise > Mazda 3 > Save

5. W ustawieniach samochodu > uczenie kierownicy (czy coś takiego) klikasz np. na ikonę Volume up i na kierownicy też ten przycisk przytrzymujesz, tak uczysz radio jaki przycisk do czego ma służyć.

Napisałem wszystko bardzo bardzo łopatologicznie i mam nadzieję że teraz już nikt nie będzie miał problemu z montażem radia :)
Ostatnio edytowano 14 sty 2024, 20:09 przez Kangoor, łącznie edytowano 2 razy
Początkujący
 
Od: 19 sty 2021, 18:57
Posty: 6 (2/0)
Auto: Mazda 3 BK
2004
2.0 LPG BRC

Postprzez EMANS » 16 lut 2021, 13:47

Witam mazdowiczów, odkopuję temat ponieważ kupiłem radio multimedialne do polifta z 2008, bez przycisków z samym lcd jak koledzy powyżej, niestety od dłuższego czasu bezskutecznie staram się podłączyć między samochodem a nawigacją do magistrali canbus, jednak bez rezultatów. Podpięte mam wszystko standardowo tzn. 2 kostki i gps + usb, naciąłem połączyłem także key1 z brązowym kablekiem z wiązki jak gdzieś wyczytałem żeby działały przyciski na kierownicy, jednak niektórych nie można zaprogramować takich jak mode, +,– i zmiany w górę w dół działają jednak bez zarzutu. Miał ktoś podobny przypadek?
A jeszcze jedno, w tabelce wyboru canbusa u góry widnieje cały czas disconnect, nawet pomimo kilkukrotnego wybierania rise/mazda/mazda3.
Początkujący
 
Od: 23 sie 2020, 18:52
Posty: 2
Auto: Mazda 3 2008 2. 0

Postprzez Kangoor » 19 lut 2021, 00:36

Co do niedziałających przycisków: musisz podłączyć zarówno key1 jak i key2. Zobacz punkt 3 który napisałem wyżej. To powód dla którego nie możesz zaprogramować przycisków. Czy podłączyłeś do radia taką małą czarną obudowę? To jest właśnie skrzyneczka z magistralą CAN, musisz ją podłączyć do radia, z opisu który napisałeś wyżej wynika że tego nie zrobiłeś. Inaczej cały czas będzie miał te disconnect.
Początkujący
 
Od: 19 sty 2021, 18:57
Posty: 6 (2/0)
Auto: Mazda 3 BK
2004
2.0 LPG BRC

Postprzez EMANS » 5 mar 2021, 01:30

Dzięki za odpowiedź. Z key2 spróbuje jutro pokombinować. Co do kostki can to już drugą nawet dokupiłem ale nie działa ani pod pierwszą ani pod tą nową, więc problem będzie gdzie indziej lub obie kostki trafiły się trefne.
Początkujący
 
Od: 23 sie 2020, 18:52
Posty: 2
Auto: Mazda 3 2008 2. 0

Postprzez ganja_6 » 6 sie 2021, 22:35

Trochę już zdurniałem jaką wtyczkę ma komputer pokładowy polift ?
To jest taka ?
Załączniki
IMG_20210806_201238.jpg
Początkujący
 
Od: 6 sie 2021, 22:30
Posty: 1

Postprzez Lukas83 » 11 sie 2021, 16:23

Jeżeli chodzi o wyświetlacz z polifta to taką:
Załączniki
wty.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2017, 17:02
Posty: 21 (0/1)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 BK Exclusive 1.6 Pb Z6 2003

Postprzez radzix27 » 22 cze 2023, 23:14

Witam. Pytanie już padło w tym temacie ale nie było odpowiedzi. Czy wyświetlacz przedliftowy różni się od poliftowego aż tak bardzo, że nie ma możliwości podłączenia przedliftowego bezpośrednio do wiązki? Przedliftowy też posiada wtyczkę, którą być może da się podłączyć do wiązki – pytanie czy ktoś tego próbował?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2014, 08:38
Posty: 294 (21/14)
Skąd: Brzóza
Auto: Mazda 3 BK Sedan, Z6 1.6, 2004

Postprzez Caterpillar » 20 lip 2023, 19:56

Witam.Wymieniłem radio na Androida.Zmieniłem wyświetlacz od radia do wersji polift i podłączyłem jak opisuje Kangoor.Wszystko działa lecz występuję bardzo duże opóźnienie .Regulacja nawiewu jak i temperatury działa strasznie wolno,potrafi się zawiesić.Natomiast wyświetlanie stacji radiowych pokazuję się na 3 sekundy i znika. Pojawia się znów po jakimś czasie na 3 sekund i znów to samo (tak na okrągło). W czym jest problem .Z góry dzięki za info.
Początkujący
 
Od: 20 lip 2023, 19:46
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BK 2004
Mazda 6 GH 2008

Postprzez baciany » 22 lip 2023, 18:45

Ludziki.
Możecie mi podsumować? Mam mazdę 3 BK 2007 rok więc to chyba po lifcie jest już. Czy te dane z komputera o spalaniu będą działać po zamontowaniu chincskiego android auto? Macie gdzieś filmik jak to działa i jak się do tego dostać beż guzików clock i info ?
Początkujący
 
Od: 22 lip 2023, 18:40
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BK 1.6 Benzyna 105Hp, 2007 rok. Hatchback

Postprzez Jimmx » 29 lip 2023, 13:56

Czy wyświetlacz może pozostać z przedlifta uwzględniając przeróbkę przewodów ? Czy zadziała tylko na tym poliftowym ?

Dopisano 29 lip 2023, 13:59:

radzix27 napisał(a):Witam. Pytanie już padło w tym temacie ale nie było odpowiedzi. Czy wyświetlacz przedliftowy różni się od poliftowego aż tak bardzo, że nie ma możliwości podłączenia przedliftowego bezpośrednio do wiązki? Przedliftowy też posiada wtyczkę, którą być może da się podłączyć do wiązki – pytanie czy ktoś tego próbował?

Próbowałeś może na przedliftowym ? :–) Też czekam na odpowiedź.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2016, 12:22
Posty: 77 (4/2)
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 3 (BK) MZR 1.6 /Z6/ 77 kW/105 KM

Postprzez Jimmx » 8 sie 2023, 09:58

Kangoor napisał(a):3. Lutujesz dwa kabelki aby mieć sterowanie z kierownicy. W radiu które zamówiłeś jest przejściówka której zdjęcie widzisz wyżej od Lukas83.
Schemat kostki z przejściówki jest taki sam jak do radia więc jego zdjęcie znajdziesz wyżej ^
Do pinu nr. 9 wlutowujesz kabelek z naklejką SW2 lub KEY2 lub tak jak ja miałem chińskieznaczki2. Do pinu nr. 10 wlutowujesz SW2, KEY2, chińskieznaczki2. Kolory kabelków mogą się różnić dlatego napisałem dokładnie, Lukas83 dodał zdjęcie wyżej jak to wygląda.


Tutaj chyba miało być:
Do pinu nr 9 wlutowujesz kabelek z naklejką SW2/KEY2/chińskieznaczki2 – to jest masa.
Do pinu nr 10 wlutowujesz SW1/KEY1/chińskieznaczki1.

Dopisano 8 sie 2023, 10:04:

Caterpillar napisał(a):Witam.Wymieniłem radio na Androida.Zmieniłem wyświetlacz od radia do wersji polift i podłączyłem jak opisuje Kangoor.Wszystko działa lecz występuję bardzo duże opóźnienie .Regulacja nawiewu jak i temperatury działa strasznie wolno,potrafi się zawiesić.Natomiast wyświetlanie stacji radiowych pokazuję się na 3 sekundy i znika. Pojawia się znów po jakimś czasie na 3 sekund i znów to samo (tak na okrągło). W czym jest problem .Z góry dzięki za info.

Hej, z tym że masz takie lagi to coś dziwnego. Ja wczoraj zmieniałem wyświetlacz na polifta i zrobiłem przeróbkę kabli – działa prawa część wyświetlacza czyli climatronic – wszystko zmienia się płynnie.
W Twoim przypadku wydaje mi się że nie przekonasz się jeśli nie spróbujesz innego wyświetlacza. Ja kupiłem używkę z anglika (poliftowy 2007 r.) i działa bez zarzutu.

Podłączyłem jeszcze przewody Key1 i Key2 – dzięki temu sterowanie z kierownicy działa znakomicie. Bez problemu dały się zaprogramować wszystkie przyciski na kierownicy.

Niestety nie działa mi na górnym wyświetlaczu "czas" i "stacje radiowe".
Wie ktoś jak ten problem rozwiązać ?
IMG_20230808_123945111.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2016, 12:22
Posty: 77 (4/2)
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 3 (BK) MZR 1.6 /Z6/ 77 kW/105 KM

Postprzez radzix27 » 9 sie 2023, 09:09

Jimmx napisał(a):Czy wyświetlacz może pozostać z przedlifta uwzględniając przeróbkę przewodów ? Czy zadziała tylko na tym poliftowym ?

Dopisano 29 lip 2023, 13:59:

radzix27 napisał(a):Witam. Pytanie już padło w tym temacie ale nie było odpowiedzi. Czy wyświetlacz przedliftowy różni się od poliftowego aż tak bardzo, że nie ma możliwości podłączenia przedliftowego bezpośrednio do wiązki? Przedliftowy też posiada wtyczkę, którą być może da się podłączyć do wiązki – pytanie czy ktoś tego próbował?

Próbowałeś może na przedliftowym ? :–) Też czekam na odpowiedź.


Nie próbowałem, kupiłem wyświetlacz od polifta i zrobiłem to sposobem podanym wyżej. W razie czego mam w pełni sprawne stare radio ;)

Mam pytanie do użytkowników tego radia z androidem i aplikacji Yanosik. Początkowo działało tak jak trzeba, czyli gdy przychodził komunikat przyciszalo muzykę i komunikat był słyszalny. Coś zacząłem kombinować i teraz muzyka gra cały czas bez przyciszenia gdy przychodzi komunikat z Yanosika. Mam ustawioną inteligentną obsługę głośności w ustawieniach systemowych na 100 komunikaty gps, a muzykę na 20 i niestety nic to nie zmienia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2014, 08:38
Posty: 294 (21/14)
Skąd: Brzóza
Auto: Mazda 3 BK Sedan, Z6 1.6, 2004

Postprzez Jimmx » 9 sie 2023, 09:12

radzix27 napisał(a):Nie próbowałem, kupiłem wyświetlacz od polifta i zrobiłem to sposobem podanym wyżej. W razie czego mam w pełni sprawne stare radio ;)

A czas i stacje radiowe wyświetlają Ci się na górnym panelu z polifta ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2016, 12:22
Posty: 77 (4/2)
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 3 (BK) MZR 1.6 /Z6/ 77 kW/105 KM

Postprzez radzix27 » 9 sie 2023, 09:24

Jimmx napisał(a):
radzix27 napisał(a):Nie próbowałem, kupiłem wyświetlacz od polifta i zrobiłem to sposobem podanym wyżej. W razie czego mam w pełni sprawne stare radio ;)

A czas i stacje radiowe wyświetlają Ci się na górnym panelu z polifta ?


Tak, jest czas, informacja o głośności, czas trwania aktualnego utworu ale czy stacje są to musiałbym sprawdzić (dopiero wieczorem)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2014, 08:38
Posty: 294 (21/14)
Skąd: Brzóza
Auto: Mazda 3 BK Sedan, Z6 1.6, 2004

Postprzez Jimmx » 9 sie 2023, 09:38

radzix27 napisał(a):Tak, jest czas, informacja o głośności, czas trwania aktualnego utworu ale czy stacje są to musiałbym sprawdzić (dopiero wieczorem)

Nie no spoko... Generalnie chodzi mi czy wyświetlają Ci się informacje tam gdzie ja mam pusto.
Ale rozumiem że robiłeś tylko przeróbkę kabli do dużej wtyczki + podłączyłeś KEY1 i KEY2 ?
A radio masz takie jak ja ? Czy te z przyciskami, co niektórzy montowali (z mniejszym wyświetlaczem).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2016, 12:22
Posty: 77 (4/2)
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 3 (BK) MZR 1.6 /Z6/ 77 kW/105 KM

Postprzez radzix27 » 9 sie 2023, 09:48

Jimmx napisał(a):
radzix27 napisał(a):Tak, jest czas, informacja o głośności, czas trwania aktualnego utworu ale czy stacje są to musiałbym sprawdzić (dopiero wieczorem)

Nie no spoko... Generalnie chodzi mi czy wyświetlają Ci się informacje tam gdzie ja mam pusto.
Ale rozumiem że robiłeś tylko przeróbkę kabli do dużej wtyczki + podłączyłeś KEY1 i KEY2 ?
A radio masz takie jak ja ? Czy te z przyciskami, co niektórzy montowali (z mniejszym wyświetlaczem).


Radio takie jak Twoje. Przeróbka głównej wiązki aby wyprowadzić wtyczkę do wyświetlacza. KEY1 i KEY2 podłączone, sterowanie z kierownicy działa.

Jedyna różnica taka, że ja mam klimatyzację manualną.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2014, 08:38
Posty: 294 (21/14)
Skąd: Brzóza
Auto: Mazda 3 BK Sedan, Z6 1.6, 2004

Postprzez Jimmx » 9 sie 2023, 10:01

radzix27 napisał(a):Radio takie jak Twoje. Przeróbka głównej wiązki aby wyprowadzić wtyczkę do wyświetlacza. KEY1 i KEY2 podłączone, sterowanie z kierownicy działa.

Jedyna różnica taka, że ja mam klimatyzację manualną.


Nie wiem czy coś źle podłączyłem... sprawdzałem kilkakrotnie, a wszystkie kable polutowałem.
Może ktoś wie który przewód odpowiada za wyświetlanie czasu i info o stacjach, to podpowie co sprawdzić ?? :–) Nie daje mi to spokoju...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2016, 12:22
Posty: 77 (4/2)
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 3 (BK) MZR 1.6 /Z6/ 77 kW/105 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323