Wymiana przedniej żarówki postojowej

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Dominooo » 12 lis 2011, 14:00

Radek Radziszewski napisał(a):a ja mam dziwną sytuację... żarówka nie świeciła mi przez jakiś czas (prawa postojowa reszta i ksenony ok) ale jakoś nie miałem czasu by to wymienić a ostatnio zauważyłem że świeci i od kilku dni działa – o co chodzi ? ktoś ma jakiś pomysł ? z innymi żarówkami w aucie żadnych problemów w zasadzie żadnej jeszcze nie wymieniałem miałem tą ale zaczęła działać...


Kilka dni temu miałem podobnie. Widziałem, że nie świeci, ale nie miałem czasu zajrzeć tam. Po dwóch dniach zauważyłem, że znowu zaczęła świecić więc OK, ale na następny dzięn znowu zgasła. Wyciągnąłem oprawkę, żeby sprawdzić jak wygląda żarówka, ale już była spalona.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2010, 05:47
Posty: 776 (0/1)
Skąd: Śląsk
Auto: マツダ 3 Y6 BK '05

Postprzez SiN4don » 11 gru 2012, 22:38

Ja dzisiaj sobie wymieniłem obie postojówki. Najpierw na niebieskie LEDy – bardzo zły pomysł, przy xenonach pewnie wygląda to lepiej, przy zwykłej soczewce – mega porażka; potem wrzuciłem zwykłe żaróweczki (potem kupie białe LEDy ;) ) – poszło gładko :)

Generalnie już jakiś troglodyta siłował się z postojówką od strony pasażera – wtyczka była poryta śrubokrętem, a przecież wymienia się ją sposobem, a nie siłą <oczy>
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 kwi 2011, 09:32
Posty: 429 (1/1)
Skąd: Wlkp
Auto: Mazda 3 BK Y6 '04 Hatchback
Golf MK 7,5 1.4TSI '18

PostTen post został usunięty przez Grzegorz K 11 gru 2012, 23:54.
Powód: źle odczytany poprzedni post

Postprzez tkila » 6 sty 2019, 17:26

Witam towarzystwo,
odświeżę wątek, ponieważ mam ten sam problem co kolega z pierwszego postu.
Wymiana żarówek postojowych przednich – instrukcja odsyła do ASO, bez przesady...

Odpiąłem jak narazie 3 (światła długie, mijania i kierunku) ale nie mam pojęcia jak się dobrać to postojówki. Nie ma tam żadnego otworu czy tez kabli które prowadziłby do tej żarówki. Z tego co widzę siedzi zaraz obok kierunku, ale nie mogę wykombinować jak się do niej dostać.

Czy któs byłby w stanie poratować jakimś filmikiem lub zdjęciem, ew. szczegółowym opisem jak wymienić tą żarówkę?

Poniżej link do filmiku z widoku całej lampy https://youtu.be/NfT6p9896HY?t=344 (5:44)
czy byłby ktoś w stanie zaznaczyć mi w "paincie" lub "narzedzie wycinanie" jak dokładnie zabrać się do niej? Byłbym wielce zobowiązany za pomoc.
Początkujący
 
Od: 6 sty 2019, 17:16
Posty: 2
Auto: Mazda 3 1.6 2005r.

Postprzez MyaS » 13 sty 2019, 11:57

Większość instrukcji i filmików mówi aby wyciągnąć lampę żeby wymienić postojówkę ale nie ma takiej potrzeby,

Ja za pierwszym razem trochę się naprzeklinałem i ponacinałem skórę na palcach, ale później idzie to już sprawnie.
Najpierw włącz sobie światła, zobacz która żarówka nie pali i ruszaj gniazdami od środka, żeby dojść do tego którą musisz wyciągnąć.
Poniżej masz zdjęcie o którą żarówkę chodzi.
Z tego co pamiętam, choć robiłem to dobre pół roku temu, to normalnie odpinasz kostkę od pozycji tak aby zostały te wystające blaszki od oprawki żarówki.

Bierzesz w rękę małe szczypce, łapiesz za blaszkę i delikatnie przekręcasz w jedną, albo drugą stronę, dosłownie parę stopni na ukos.
Jak czuć mocny opór to kręć w drugą. W oprawce są specjalne wycięcia dzięki którym żarówka jest osadzona w lampie. Tylko w jednym ułożeniu oprawki można ją wyciągnąć i analogicznie włożyć.
Moment w którym oprawka z żarówką będzie mogła wyjść da się wyczuć. Wtedy tylko ciągniesz do siebie i koniec filozofii.
Załączniki
1.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2017, 21:29
Posty: 115 (0/3)
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 3 BK, 07r.
2.0 LF – 150KM

Postprzez tkila » 5 maja 2019, 12:58

Dzięki Myas za pomoc. Nie wiem czemu miałem z tym problem wcześniej, ale dzisiaj podszedłem do tematu i w 5 min wymieniłem obie :) Pomogło napewno nakreślenie konkretnego miejsca żarówki, wcześniej jakoś to przeoczyłem.
Swoją drogą, ja osobiście nie wypinałem kostki tylko obróciłem całość o jakieś 30 stopni w lewo i wyskoczyło wszystko bez problemu z żarówką. Trochę zabawy po stronie kierowcy, ale wystarczyło odpiąć jeden klips i podnieść klapkę na zawiasach na maskownicy plastikowej żeby uzyskać dostęp do żarówek. Ot cała robota :)
Początkujący
 
Od: 6 sty 2019, 17:16
Posty: 2
Auto: Mazda 3 1.6 2005r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323