Strona 1 z 1

Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 9 lip 2011, 01:06
przez kamil.r
Hej,
Możecie mi napisać czy zegary z wersji TOP będą pasować do wersji ACTIV ?

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 9 lip 2011, 13:44
przez cbr
Nie jestem pewien i nie chce cie wprowadzić w błąd, ale wersje które napisałeś różnią sie jedynie wyposażeniem samochodu, a osprzęt jest taki sam, dla danego modelu rocznika. Ale niech wypowie się ktoś kto będzie pewien na 100%

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 12 lip 2011, 18:02
przez darco
Powinny pasować

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 19 lip 2011, 13:00
przez danfilm
darco napisał(a):Powinny pasować

Dwa różne serwisy ASO powiedziały, że nie wiadomo czy inne (tzn. czarne zamiast białych) zegary zadziałają. Stwierdzili, że Mazda nie odpowie na takie pytanie, bo z założenia części muszą być wymieniane na dedykowane dla danego nr VIN.
Usłyszałem też o jakimś zabezpieczeniu zegarów (podobno od II połowy 2008), które powoduje, że po ich demontażu nie zadziałają <glupek2> ??

Dlatego pytanie pozostaje otwarte: czy ktoś tego dokonał z powodzeniem ??

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 19 lip 2011, 13:42
przez kamil.r
Dodam jeszcze, że chcialbym wymienic zegary z wersji 2006r ew. 2007r do mojej czyli 2006r.

Gdzies obilo mi sie o oczy, ze wymiana zegarow wymaga rownierz konfiguracji immo.

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 19 lip 2011, 21:03
przez nynuch76
kamil.r napisał(a):Gdzies obilo mi sie o oczy, ze wymiana zegarow wymaga rownierz konfiguracji immo.
Dobrze słyszałeś <ok>

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 20 lip 2011, 11:11
przez kamil.r
No to ostro, a orientuje się ktoś, ile w ASO pobierają za takie coś? Bo rozumiem, że konfigurować immo mogą tylko oni.

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 20 lip 2011, 21:02
przez nynuch76
ASO z takim zadaniem nie będzie miało przyjemności <diabełek>

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 21 lip 2011, 11:04
przez danfilm
kamil.r napisał(a):...a orientuje się ktoś, ile w ASO pobierają za takie coś? (...)

Ja pytałem o przekładkę zegarów w dwóch ASO. Jedni powiedzieli 200 – 400 zł (Dąbrowa Górnicza), drudzy 150 netto (okolice Opola).
@kamil.r – najlepiej jak zorientujesz się w swoich stronach na ile to wyceniają.
Czy masz już te zegary, czy myślisz dopiero o kupnie ??

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 21 lip 2011, 19:52
przez lukaszm
chcesz mieć to niebieskie podświetlenie i białe tarcze zegarów? jeśli tak to wystarczy chyba przełożyć obudowę i podmienić tarczki lub ewentualnie płytkę gdzieś na amerykańskim forum jest wątek o wymianie koloru diód.

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 21 lip 2011, 21:01
przez danfilm
@lukaszm – nie, właśnie odwrotnie. Chodzi o zamianę zegarów z tarczami "białymi" na Optitrony czyli te z czarnymi (fotki tutaj).
Moim zdaniem różnica między nimi jest większa niż tylko kolor tarcz. Choćby sam wyświetlacz: w białych jest LCD a w czarnych LED, więc chyba różna jest w nich elektronika <co?>

Re: Zegary z wersji TOP na ACTIV

PostNapisane: 25 lip 2011, 11:47
przez kamil.r
Mi zależy tylko na kolorkach ;–) To czy zegary będą białe czy nie to nie istotne. Poprostu podobają mi się kolorki zegarów wersji TOP.

Zegarów jeszcze nie mam. Planuję kupić.