Światło przeciwmgielne tylne (USA)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Cristiano1989 » 3 cze 2015, 10:27

Witam,

Posiadam wersję amerykańską Mazdy 3 i niestety brak u niej światła przeciwmgielnego z tyłu. Postanowiłem zamontować takie światło i stąd pytania.

Oryginalny włącznik w Maździe 3 jest w manetce kierunkowskazów. Problem polega na tym że ten włącznik jest specyficzny i po przekręceniu wysyła impuls i pokrętło wraca do stanu początkowego i podobnie z wyłączeniem. Pytanie czy w tej manetce jest już jakiś przełącznik obsługujący ten impuls czy ten przełącznik trzeba dołożyć?
Jeżeli trzeba dołożyć to proszę o odpowiedź jakiego typu ma być to przełącznik i gdzie oryginalnie jest on umieszczony.

Proszę o pomoc

EDIT:
Witam ponownie,

Postanowiłem opisać sposób montażu światła przeciwmgielnego z tyłu w M3 z USA. Być może komuś się ta wiedza przyda. Ogólny koszt montażu wyniósł około 180zł przy czym klosz 100zł, manetka 35zł, 30zł kosztował przekaźnik bistabilny, a reszta to dioda i kable.

Przełącznik w M3 jest dosyć specyficzny i po przekręceniu zwiera układ i wysyła impuls. z racji tego że według przepisów zapalenie światła ma wiązać się z zapaleniem kontrolki w kokpicie w manetce nawierciłem dziurkę i przykleiłem do niej pomarańczową diodkę od której wypuściłem kable. Do kabelka w manetce odpowiadającego za włącznik światła przeciwmgielnego(nie pamiętam koloru ale jak ktoś ma manetkę europejską i z USA w ręce to widzi jeden dodatkowy kabelek) przylutowałem swój przewód. Przewody podciągnąłem w progach pod listwami do bagażnika. Tam rozpoczyna się kolejna instalacja, a mianowicie do światła postojowego wpinam się przewodem tak aby uzyskać napięcie 12V i masę. Te posłużą do zasilenia przekaźnika bistabilnego i lampy. Przekaźnik bistabilny konieczny jest dlatego że po otrzymaniu impulsu 12V gdy jest rozwarty zwiera układ a jak jest zwarty rozwiera. Do niego podpinamy zasilanie z lampy, manetkę która wyśle impuls do przekaźnika, a także na jedno z wyjść kolejny kabelek z napięciem 12V. Spowoduje to że w przypadku otrzymania impulsu i zwarciu układu na drugim wyjściu pojawi się napięcie które trzeba wraz z masą doprowadzić do lampy przeciwmgielnej w klapie. Ostatnim krokiem jest podłączenie do wyjścia przekaźnika diodki. Całość wygląda nieźle a nawet znajomy widząc diodkę w manetce dopóki nie dowiedział się, że sam ją robiłem myślał że była tam oryginalnie :)

Ogólnie zrobienie takiego układu zajęło mi całą sobotę więc trochę trzeba było podkręcić zwoje mózgowe :) Mam nadzieję że komuś mój post pomoże.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 4 kwi 2015, 15:45
Posty: 13
Auto: Mazda 3 Sedan, 2.0 Benzyna 150KM, 2007 v. USA

Postprzez widmo82 » 10 lip 2015, 11:38

Hej. Fajnie, że sobie poradziłeś, dorzuć kilka zdjęć i łatwiej komuś będzie zrobić podobną modyfikację.
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez Kaszpir3 » 20 mar 2018, 11:40

gdzie można przerobić tylne światło przeciwmgielne w Częstochowie, teraz takiego nie posiadam, mam 2 cofania białe?
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2018, 17:41
Posty: 36
Auto: Mazda 3 2.0 120KM BM 2014r.

Postprzez barto0o » 10 lis 2018, 08:09

podbijam prośbę o zdjęcia, sam będę miał identyczną sytuację
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2015, 17:39
Posty: 31

Postprzez aresuav » 7 sty 2020, 15:31

Witam, ja problem ze światłem przeciwmgielnymi rozwiązałem w następujący sposób:
– kupiłem i zamontowałem pod tylnym zderzakiem światło przeciwmgielne od Mazdy 5,
– do włączania/wyłączania używam modułu sterowania na 12V z pilotem bezprzewodowym z diodą,
– zasilanie modułu i światła podłączyłem pod światła pozycyjne tylne.
Także jedyne kable jakie trzeba przeciągnąć to są od lampy przeciwmgielnej do wnętrza bagażnika, ale jest tam otwór z gumową zaślepka także to żaden problem.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 lip 2009, 08:19
Posty: 11 (0/2)
Skąd: Zamość
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD 2003r. 136

Postprzez Podkopnik » 6 sie 2022, 21:24

Witam. Mam mazdę 3 2020 r wersje kanjo. Czy te auta mają światła przeciwmgielne z przodu w lampach głównych czy nie mają ich wcale? Dziwne to trochę dla mnie. I kolejne pytanie cyz światła mają samo poziomowanie?
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2013, 00:12
Posty: 30 (2/0)
Skąd: Opoczno
Auto: Mazda 3 BP 2020 2.0 150 KM
Mazda 3 '04 1.6 105 kM MZR
Fiat Marea 2.0 20v R5 150 kM HLX

Postprzez druid85 » 17 wrz 2022, 15:46

Witam Zakupiłem manetkę z światłem przeciwmgielnymi tylnym. Czy jest ktoś w stanie ja zaprogramować by pojawiała się na zegarach po włączeniu świateł ? Czytałem gdzieś w którymś wątku że się da.
Początkujący
 
Od: 7 maja 2022, 19:04
Posty: 7
Auto: Mazda CX5, 2,5 benzyna, 2018 z USA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323