Ktokolwiek ogarnie bieda wersję BK do wypasionej?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez szpynda » 16 gru 2021, 19:08

Witam.
Mam możliwość kupna ładnej BK w sedanie Ipolift)ale to jest bieda edyszyn czyli bez halogenów, ksenonów, grzania pupy choć z klimą ale z panelem na cięgna jeszcze (chyba że sprzedający kit wciska o klimie). Mogę mieć też do tego zestaw zderzaki i progi pakiet GTM choć do malowania pod kolor będą.

I teraz pytanie zasadnicze: czy ktoś z grupowiczów może lub zna kogoś kto ogarnie przekładkę tych zderzaków z halogenami do wersji bez halogenów i podłączenia tego w jak najbliższy oryginałowi sposób?
To samo się tyczy panelu klimy, a mianowicie żeby wymienić już na ten nowszy. grzanie pupy nie jest aż tak wymagane ale przydałoby się do kompletu. Oczywiście za odpowiedni piniądz.

Prosiłbym o kontakt tutaj czy na orbital74@wp.pl
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2005, 08:35
Posty: 127 (10/4)
Skąd: Malbork
Auto: MX6'92 2,5l 24V KL;323F'97 1,5

Postprzez yama » 19 gru 2021, 14:19

zderzaki mogą nie pasować bo w zależności od wersji nadwozia oraz rocznika SA INNE.
Halogeny o ile jest wiązka to kwestia bezpieczników i przekaźnika jak nie to elektryka do roboty.
klima na auto- to duża rzeźba DUUUZO czujników i części i ściągasz całą deskę
była klima ręczna w BK !Jest dużo wydajniejsza od Auto ALE części nie pasują większa chłodnica skraplacz na wymienniku też . do tego masa czujników aqutatory sterowniki i silniczki klap. prościej zrobić mini sterownik dosłownie 2 przekaźników i będzie pól automatyczna tzn ustawiasz temp i masz. Tyle że druciarstwo do awaryjnych sytuacji.
siedzenia to wymiana na fotele z matą dołożenie do starych , przycisków przekaźnika / ew wiązka nowa jak nie ma/
ksenony proste? NO WAY nowe klosze nowe silniczki nowe przetwornice nowe xeneny układ samo poziomowania plus czujniki.
opłaca się ?? jak kupisz gołą wersję za flaszkę a druga na przekładkę za fajki to i tak sporo hasju pójdzie
Tak po pierwsze sprawdź dobrze golasa w jakim stanie karoseria silnik i skrzynia zawieszenie KOROZJA jak jest prawie perfect to oki ale jak wsadzisz z 5k w przekładanie a później umrze silnik to <płacze> <płacze>
MAZDA &M....ITSUBISHI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2007, 19:14
Posty: 570 (1/7)
Skąd: Rzeszow
Auto: mazda 3 1.6 BK/Eclipse 4g63(T awd)

Postprzez szpynda » 22 gru 2021, 19:21

Dzięki za odpowiedź. Tak tez myślałem, że to masa roboty. Z tego forum wyczytałem, że do sedana zderzaki od sedana będą pasować każde. inaczej ma się z wersją HB. Tu gdzie mieszkam występują w zasadzie tylko bieda wersje. Raz w życiu widziałem w ogłoszeniu ładnych kilka lat temu sedana 2.0 ale pewnie już zezłomowany. Bardzo trudno spotkać wersję 1.6HB, prawie w ogóle nie występują. Tylko 1.4. No taki bieda kraj i bieda auta dlatego zachciało mię nieco normalności. No i ładny kolor, dlatego ;) Pomyślę jeszcze nad tym planem.
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2005, 08:35
Posty: 127 (10/4)
Skąd: Malbork
Auto: MX6'92 2,5l 24V KL;323F'97 1,5

Postprzez chmielu_KL » 22 gru 2021, 20:58

Dołożenie grzania pupy to żaden problem, co do xenonu to kupuj zderzak wraz ze spryskami, a zwykle lampy H7 oddaj na retrofit na bixenon 900zł komplet :) dołożenie samopoziomowania możesz zrobić, kwestia do 200zł, ale tego i tak nikt nie sprawdza czy masz i czy działa :)
Jak masz gdzie i chęci by sobie auto doinwestować to śmiało, ja zaraz kończę grzanie dupek, na sezon wleca lampy bi-xenon.
Jak nie to trzeba szukać opcji z lepszym wyposażeniem i tyle.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez szpynda » 24 gru 2021, 01:13

Tutaj sprawdzają wszystko podczas corocznego testu. Wjechać może i byś wjechał na taki test z retrofitami ale wyjechał z listą rzeczy do zrobienia na nowo żeby auto przeszło przegląd. Zapomnij chociaż o jednej przepalonej żarówce czy zaparowanej lampie. Nie wspomnę o jakiejś zapalonej na desce.
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2005, 08:35
Posty: 127 (10/4)
Skąd: Malbork
Auto: MX6'92 2,5l 24V KL;323F'97 1,5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323