zniknęły podstawowe funkcje w samochodzie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mjuskowiak » 4 sty 2009, 01:01

mam następujący problem
po odłączniu akumulatora (przy wymianie komputera poduszek powietrznych na poprawnie działający)
zniknęły mi fukcje w aucie:
– automatyczne światła i wycieraczki
– zamykanie drzwi od wewnątrz z przycisku lock w drzwiach
– nie działają halogeny
– nie zapalają się lamki przy otwieraniu drzwi czyli w środku jest ciemno
– cały czas na blacie wyświetla się komunikat że jakieś drzwi są otwarte
– przy zamykaniu z pilota nie migają światła oraz przy drugim naciśnięciu czyli przy ryglowaniu drzwi nie ma sygnału dziwiękowego

co sprawdziłem:
bezpieczniki
oraz podłączyłem pod komputer gdzie wyskoczyły tylko błędy wyżej wymienione, po ich skasowaniu nic się nie zmieniło
czekam na wasze rady

Poprawiłem nazwę tematu. W przyszłości proszę o stosowanie sie do regulaminu w zakresie nazewnictwa albo temat zostanie przeniesiony do kosza. Moderator :)
mjuskowiak
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 mar 2008, 22:55
Posty: 25
Skąd: bydgoszcz
Auto: mazda 3 2,3 american version

Postprzez waldii » 5 sty 2009, 22:53

A czujniki przy drzwiach dzialaja poprawnie??A szyby chodza poprawnie,zaprogramowales je ponownie?Lock w drzwiach chyba tez trzeba programowac.A odlacz i podlacz ponownie aku ale zeby w tym czasie w aucie byly zamkniete drzwi
waldii
 

Postprzez mjuskowiak » 6 sty 2009, 02:07

waldii napisał(a):A czujniki przy drzwiach dzialaja poprawnie??A szyby chodza poprawnie,zaprogramowales je ponownie?Lock w drzwiach chyba tez trzeba programowac.A odlacz i podlacz ponownie aku ale zeby w tym czasie w aucie byly zamkniete drzwi


czujnik działa poprawnie. Niczego nie programowałem bo nie wiem jak :(. Aku odłączyłem i podłączyłem ponownie i nic dupa. trochę sie wkurzam bo niby wszystko jest ok ale brakuje tych paru cennych funkcji
mjuskowiak
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 mar 2008, 22:55
Posty: 25
Skąd: bydgoszcz
Auto: mazda 3 2,3 american version

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323