skrzynka bezpieczników

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tymek70 » 15 gru 2008, 15:45

Witam, moze ktoś wie czy jest jakas różnica w skrzynkach bezpieczników do mazdy 3 znajdujących sie wewnątrz kabiny??? Elektryk twierdzi, ze jest ona przyczyna gasnacych świateł mijania podczas jazdy bo ponoc z niej nie wychodzi prąd na światła... znalzlem w sieci druga skrzynkę ale nie wiem czy bedzie pasowała??? moze ktos pomóc???? dodam ze mam mazde 3 2004r. automat 2,3l silnik natomiast nowa skrzynka pochodzi od diesla.
Początkujący
 
Od: 15 gru 2008, 15:36
Posty: 6

Postprzez chudy » 15 gru 2008, 17:14

Poprawiłem nieco nazwę tematu aby była bardziej czytelna :). Co do skrzynki to powiem szczerze że nie miałem do czynienia z tą z mazdy 3, ale na pewno w diesel-u będą występowały inne bezpieczniki i być może inny układ wewnętrznych połączeń niż w wersji z silnikiem benzynowym. Bardzo ważne jest też wyposażenie samochodu – wiadomo że im bogatsze tym skrzynka jest bardziej rozbudowana. Nie wiem czy bym ryzykował zakup.
tymek70 napisał(a):Elektryk twierdzi, ze jest ona przyczyna gasnacych świateł mijania podczas jazdy bo ponoć z niej nie wychodzi prąd na światła...

Trochę to dziwne, bo cała skrzynka jest tylko zestawem połączeń między kostkami kabli a bezpiecznikami i skoro światła przygasają to winy chyba nie ma skrzynka lecz któreś styki – albo te przy bezpieczniku świateł albo też te przy kostce z kablami... taka jest moja opinia, no ale mogę się oczywiście mylić :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez tymek70 » 15 gru 2008, 18:32

Dzięki za sugestie, mechanik twierdzi, że w tej skrzynce bezpieczników (chodzi o skrzynkę z wnętrza kabiny pojazdu, z prawej strony pod schowkiem) znajdują sie jakieś procesory i któryś jest wadliwy, bo mam długie światła, ale nie mam mijania, dziwne jest tez to , że jak zamykam pilotem od alarmu, światła mijania zawsze mrugają, mechanik tłumaczył, ze sa one podłączone poza skrzynką z alarmem i juz nie wiem czy ma rację ...

EDIT
a i dowiedziałem się jeszcze, że może to byc włącznik świateł, który po prostu się przepalił, czy ktos miał podobna sytuację i taki problem?
Początkujący
 
Od: 15 gru 2008, 15:36
Posty: 6

Postprzez chudy » 15 gru 2008, 21:24

A co dzieje się ze światłami długimi? Jeśli one również przygasają to wskazywało by na wypalony przełącznik przy kierownicy lub ew. przekaźnik. Jeśli przygasają tylko krótkie (z tego co się orientuję są zasilane z tego samego przekaźnika co światła długie) mogło by to wskazywać na brak styku albo w gnieździe w samej lampie lub gdzieś po drodze na złączce, bezpieczniku itp. Masz światła xenonowe czy zwykłe halogeny?
BTW tymek70, nie piszemy postów jeden pod drugim lecz chcąc dodać wypowiedź używamy opcji "zmień" w prawym górnym rogu posta :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez tymek70 » 16 gru 2008, 10:48

światła długie świecą bez przygasania, w lampie jest wszystko ok, może jest to brak styku, dzisiaj coś sie wyjaśni, jadę do innego fachowca )))
aha lampy mam halogenowe
Początkujący
 
Od: 15 gru 2008, 15:36
Posty: 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323