Dławienie/Szarpanie auta podczas jazdy [ROZWIĄZANE]

Postprzez Nowak525 » 29 lip 2022, 12:25

Dzień dobry,
Mam problem z moją Mazda 3 HB 1.6 DiTurbo 109km 2006r. mianowicie od jakiegoś miesiąca zdarzają się szarpniecia/zadławienia się auta są to krótkie szarpnięcia czasem kilka pod rząd czasem jedno spokojne, a raz na autostradzie to mi dusilo go tak przez 5 min i jechałem "skaczac"(stanąłem na postoju przez 10 min ruszyłem dalej i już nie szarpało tak często tylko raz na jakiś czas) . Raz był tak zwany gorszy dzień tego auta i zgasł 2 razy to były pierwsze i ostatnie jego zgaśnięcia więcej juz tak się nie stało. Jeżdżę tak od miesiąca nic sie nie dzieje jedynie denerwuje mnie ze auto nie jeździ płynnie i muszę mieć z tyłu głowy ze w każdej chwili może mi go na sekundę zadusić dlatego postanowiłem się w końcu za to zabrać. :D

Moje przypuszczenia to wtryskiwacz albo zawór od kontroli ciśnienia. <co?>

Po 9 sierpnia bede u auto-elektryka może pomoże, jeżeli się rozwiąże to na pewno tu wrócę, a jeżeli ktoś już miał taki problem albo jest pewny co to może być to proszę o pomoc zaoszczędzi mi to czasu jak i pieniędzy.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego. papa
Ostatnio edytowano 19 sie 2022, 08:08 przez Nowak525, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 29 lip 2022, 12:06
Posty: 2
Auto: Mazda 3 HB 2006r 1.6 turbodiesel 109km

Postprzez Nowak525 » 11 sie 2022, 13:29

Ogolem auto tez czasem gasło miało mało mocy na 1 biegu.

Auto po wizycie u mechanika odrazu wykryte przez komputer w moim przypadku to czujnik położenia wału korbowego zostawilem za wszystko 326 złotych, przejechane juz 100km i odrazu lepiej się jeździ, szarpanie i reszta narazie nie powraca :).
Początkujący
 
Od: 29 lip 2022, 12:06
Posty: 2
Auto: Mazda 3 HB 2006r 1.6 turbodiesel 109km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323