Mazda 3 BK diesel -duszenie brak mocy gaśnie

Postprzez Zmudzio » 25 maja 2021, 15:25

Witam mam problem z moją Mazdą ale to zacznę od początku.

W sierpniu kupiłem ówczesny samochód w komisie. Wszystko pięknie chodziło ale do czasu aż z dziewczyną i znajomymi jechaliśmy nad morze. W pewnym momencie auto zaczęło się jakby dusić i gasło
i tak co jakiś czas. Udało nam się dojechać do mechanika skasował błędy i przez tydzień auto chodziło jak talala i w pewnym momencie znowu zaczęło mieć chimery. Kolejna wizyta u mechanika i znów kasowanie i rada aby wymienić filtr paliwa (279tys przejechane). Jak powiedział tak zrobiłem przez 3 miesiące bez problemów jedyne pojawił się brak mocy , ale gdy odłączyłem wtyczkę od czujnika przepływomierzu i sportem go wsadziłem w aucie wróciła moc (zauważyłem ze problem pojawia się podczas wyprzedzania na 4 ) i od stycznia znowu się zaczęło to samo duszenie i gaśniecie. Od tego roku był już z 6 razy u mechanika i nic nie poradziło . nikt nie wie co dolega. Przeczyszczony EGR rozrząd nowy cały układ paliwa wydmuchany. Wiec moje pytanie brzmi co może być problemem żeby nowy mechanik wiedział gdzie szukać.

z góry dziękuje bo stary mechanik stwierdził ze najlepiej wstawić w komis
Początkujący
 
Od: 25 maja 2021, 14:47
Posty: 2
Auto: Mazda 3 Bk diesel 1.6 2004r

Postprzez Zmudzio » 29 maja 2021, 18:46

Takie błędy pokazała u mechanika ktoś coś wie gdzie może być problem
Załączniki
IMG_20210529_184732.jpg
IMG_20210529_184735.jpg
Początkujący
 
Od: 25 maja 2021, 14:47
Posty: 2
Auto: Mazda 3 Bk diesel 1.6 2004r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323