pierwszy w moim życiu remont silnika –

Postprzez FrankXCasltE » 15 kwi 2021, 07:54

Siemanko Panowie i Panie.

Jestem dość świeżym kierowcą i niedawno miałem (nie)przyjemność kupić auto od mojego ojca.
(Mazda 3 bk 1.6 di, 2005 259 000 / teraz ponad 260 000)
Ojciec może wiedział, może nie wiedział, że pasek rozrządu owszem był wymieniony na nowy, ale za to rolki i pompa wody już nie.

Nie przejechałem samochodem nawet 1000km, i po drodze spowrotem z Łodzi coś się zepsuło.

Wróciłem na lawecie, popytałem, wymieniłem po drodze akumulator, bo się skończył no i diagnoza – rozrząd.

Nie mam znajomych mechaników, w ogóle w Warszawie oprócz szwagra nie mam znajomych, więc oddałem auto do mechanika, który był w stanie przyjechać z lawetą i go zabrać.

Oczywiście kierownik przybytku poinformował mnie o kosztach orientacyjnych remontu związanego ze zderzeniem tłoków z zaworami...

No i pytanie: Samochód jest u nich już 4 dzień, dzwoniłem po dwóch dniach no i doszło kolejne 314 plnów do całkowitych kosztów.
Na co mam zwracać uwagę przy takiej operacji?

Czy ja mam dzwonić do niego codziennie?

Czego od nich wymagać?

Pomóżcie proszę :)
Początkujący
 
Od: 11 mar 2021, 14:29
Posty: 2
Auto: Mazda 3 bk 1.6 DI 2005

Postprzez FrankXCasltE » 19 kwi 2021, 07:57

Mały update:

– dzwonił do mnie mechanik w sobotę rano, że wałki rozrządu pokrzywione i do wymiany.
Powiedział, że strasznie ciężko je dostać i że koszt około 2 tysięcy złotych za oby dwa.

Kazałem mu poczekać, zadzwoniłem do iparts.pl i ogarnąłem sobie po numerze ViN dla swojej madzii za łączną kwotę 1560 plnów.

Zadzwoniłem do niego, to dostałem przysłowiowe zjeby, bo auto już na podnośniku, on je potrzebuje na poniedziałek rano.

Dostałem info z iparts, że będą najdalej na wtorek.

Poinformowałem mechanika, że na wtorek mu je przywiozę, to zaniemówił, powiedział, że musi to przemyśleć i do mnie oddzwoni.

Jest poniedziałek, a w sobotę kazał mi czekać na telefon...

Czuję, że to śmierdzi wałkiem na kilometr..
Początkujący
 
Od: 11 mar 2021, 14:29
Posty: 2
Auto: Mazda 3 bk 1.6 DI 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323