1.6D 109km BK – Samoczynne wyłączenie silnika, problem z odpaleniem

Postprzez kingkongnx » 11 lip 2020, 11:05

Witam.
Od jakiegoś czasu borykam się z problemem samoczynnego wyłączenia silnika, najczęściej jak jest ciepły, np. na światłach.
Próbując ponownie odpalić, motor kręci ale nie zapala. Po około piątej próbie odpalenia(długo trzeba trzymać zapłon) udaje sie uruchomić motor.
Zdarza się również że podjeżdżam np pod sklep i po powrocie z zakupów nie mogę odpalić silnika. Po ok 5 probie odpala.
Przez dłuższą chwile albo do przejechania małego dystansu spod maski wydobywa sie niepokojący dzwięk głośnego stukania i klekotu.
W miedzyczasie problemów z odpaleniem i gaśnieciem, kilkukrotnie zapalała się kontrolka silnika i po jakim czasie sama gasła. W załączeniu kody błedów z aplikacji obd kolegi ale nie wiem czy to pomocne będzie.
Zauważyłem, że wyraźnie bardziej kopci się z rury wydechowej nie na czarno nie na biało po prostu dużo spalin. Auto ma przejechane ok 140k km i jest to raczej oryginalny przebieg.
Wymieniony filtr paliwa, czujnik położenia wału.
Mechanik nie był w stanie zdiagnozować problemu gryż dzieje sie to np 2-3 razy w tygodniu przy normalnym uzytkowaniu auta, stad pytanie do Was czy ktoś coś może pomóc?
Załączniki
IMG-20200530-WA0000.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 gru 2017, 00:37
Posty: 20 (3/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3(BK) 1.6 Diesel 2007 110 km Y6

Postprzez MazdaOwner » 11 lip 2020, 12:04

A próbowałeś sam sobie pomóc? W 10 sekund możesz wyklikać kody błędów, choćby tutaj.
Oprócz surowych definicji błędów bez problemu znajdziesz opisy błędów łącznie z sugestiammi czynności do wykonania, jak np. tutaj lub tutaj.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 13:28
Posty: 136 (0/8)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3

Postprzez kingkongnx » 12 lip 2020, 09:01

Dziekuję za pomoc.
Widzisz problem był ten, że u ostatniego mechanika komputer nie pokazał żadnych błedów, a kontrolka silnika nie była zapalona. Wiec nie bardzo rozumiem jak to możliwe.
A nie wiem na ile można ufać odczytom z telefonu z aplikacji do BMW. Nie wspomniałem o tym w poście.

W każdym razie dzięki za linki właśnie czytam i potwierdzają się pewne objawy z błedów. Wiem gdzie szukać przynajmniej.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 gru 2017, 00:37
Posty: 20 (3/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3(BK) 1.6 Diesel 2007 110 km Y6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323