Mazda 3 diesel 1,6 109KM, 2005r – nie trzyma paliwa

Postprzez JMZBK12Y » 25 lis 2019, 20:53

Witam wszystkich mniej lub bardziej zadowolonych użytkowników Mazd
Mam chyba trochę nietypowy problem. Codzienne użytkowanie mojej Mazdy 3 jest bezproblemowe. Pali na dotyk, jeździ, skręca,hamuje. Nie mam się czego przyczepić. Kluczem mojego zadowolenia jest słowo "codzienne". Kiedy Mazda odpocznie tak co najmniej 3 dni i więcej, rzuca palenie. No może nie od razu. Odpala bez problemu. Pracuje kilkanaście sekund, gaśnie i już normalnie nie odpala. Po kilku diagnozach mechanika, wymianie jak się teraz okazuje niepotrzebnie jakiegoś czujnika, czyszczeniu zaworu (chyba EGR) i wydanych złotówkach wychodzi że problemem jest cofające się paliwo. Żeby było śmieszniej zdiagnozował to amator. Pokazał mi też jak szybko bez mistrza Plaka odpalić auto. Wystarczy w miarę duża strzykawa i pociągnąć na powrocie. Zdaję sobie sprawę, że strzykawa to nie jest rozwiązanie problemu. Czeka mnie wizyta u jakiegoś "magika" z zakresu mechaniki. Proszę więc o jakieś informacje, sugestie gdzie może być problem i od czego zacząć aby nie przeinwestować, albo czego konkretnie oczekiwać od mechanika.
z góry dziękuję i pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 9 sty 2018, 00:31
Posty: 3
Auto: Mazda 3 BK, prod 2005
Diesel poj. 1560 ccm, 80 kW

Postprzez gt10r5 » 9 lut 2020, 01:18

Zawór spv ( ~350zł).
Modernizacje, strojenia lpg – 793140999
Moderator
 
Od: 5 lip 2015, 13:28
Posty: 309 (9/3)
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda3 1.6cd 05'

Postprzez Chlejus » 2 lip 2020, 08:01

Hej,

faktycznie to był ten zawór? Mi mechanik zdiagnozował podobny problem, że paliwo się cofa ale mówi że przyczyn może być dużo.
Co ciekawe problem się pojawił po tym jak wymieniłem wtryskiwacze. Jestem laikiem, więc do końca nie wiem czy jedno z drugim może mieć związek. Może czy nie ? :P
Początkujący
 
Od: 7 maja 2020, 13:12
Posty: 9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323