Problem ze wspomaganiem elektrohydraulicznym

Postprzez Krisu7 » 27 maja 2019, 18:42

Witajcie,

od razu przejdę do rzeczy, otóż – przy manewrowaniu na parkingu w pewnym momencie usłyszałem charakterystyczne "pyknięcie" i wspomaganie (elektrohydrauliczne) przestało działać.

Pojechałem do mechanika, sprawdziliśmy czy akumulator daje wystarczające napięcie – daje, płyn wspomagania – jest, nic nie cieknie, podpięliśmy komputer – błędów brak, co więcej według komputera wspomaganie działa poprawnie (mierzył RPM – w normie). Wjechaliśmy na kanał i wszystko co udało się stwierdzić, to że pompa nie daje ciśnienia. Dodam jeszcze tylko, że kontrolka wspomagania w żadnym momencie się nie zapaliła. Niby diagnostyka wskazuje, że wszystko ok, ale wspomagania brak – dziwne ;)

Miał ktoś może podobny problem? Będę wdzięczny za pomoc! :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2016, 21:09
Posty: 11 (0/1)
Auto: Mazda 3 BK HB 1.6 Diesel Y6 90Km 2006 Galaxy Grey

Postprzez Krisu7 » 7 sie 2019, 11:54

Gdyby ktoś był ciekaw, to ostatecznie wymieniłem pompę. Przy zakupie trzeba jednak uważać na kolor styków, w które wyposażona jest pompa. Styki mają kolor albo szary albo czarny. Oczywiście trzeba kupić taki sam jaki mieliście oryginalnie (inaczej pompa nie będzie działać). Co więcej są też dwie firmy produkujące pompy: KOYO i JTEKT. Oczywiście najlepiej wymienić na to co się wcześniej miało, ale nie wiem czy od doboru firmy zależy poprawne działanie pompy.

Mimo, że udało mi się trafić i z kolorem styków i z firmą (szare JTEKT – moja mazda to M3 1,6 diesel 90km 2006) to przy dłuższym manewrowaniu, np na parkingu przy parkowaniu, zdarzy się że czasem zapali mi się kontrolka wspomagania – wspomaganie jednak dalej działa, a kontrolka gaśnie przy ponownym uruchomieniu silnika.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2016, 21:09
Posty: 11 (0/1)
Auto: Mazda 3 BK HB 1.6 Diesel Y6 90Km 2006 Galaxy Grey

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323