Zalany silnik olejem pod maską

Postprzez Kkaroll » 11 lut 2019, 16:28

Witam. Od czego jest ta rura zaznaczona na fot. Niestety jadąc się odpiął i wylał się z niego olej. Dodam że jestem zielony kompletnie, i chce wiedzieć czy po wpięciu jej będą mógł jeździć czy udać się od razu mechanika
Załączniki
IMG_20190211_162601.jpg
Początkujący
 
Od: 11 lut 2019, 16:16
Posty: 2

Postprzez zadra » 11 lut 2019, 17:03

Nie wiem co to za silnik, ale wydaje mi się, że po prawej strony zdjęcia widzę turbinę, więc to rura idąca od turbiny do intercoolera (jeśli jest intercooler). Na rozpiętym pojedzie bardzo słabo.. Wepnij to co się porozpinało.
Olej który się wylał z rury nie powinien w niej się w ogóle znajdować, jego obecność w rurze świadczy o kiepskiej kondycji turbiny, która ten olej przepuszcza a robić tego nie powinna.

Jedź do mechanika, niech określi dokładnie co się dzieje, co się stało i w jakiej kondycji jest turbawka.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Kkaroll » 11 lut 2019, 18:31

Dzięki za pomoc, jest to 1.6D. tylko że odpięciu rury przejechałem jakieś 5km i właśnie słabo szła. Więc pewnie masz rację.
Początkujący
 
Od: 11 lut 2019, 16:16
Posty: 2

Postprzez rav 75 » 12 lut 2019, 19:41

[quote="zadra"][/quote]
1.6 Hdi,Tdci czy jak tam kto woli Y6. Silnik powstały w wyniku współpracy koncernów PSA i Forda,w każdym jednym w tym miejscu znajduje się olej (choć nie powinien tam być),przyczyną problemu jest nieszczelny separator oleju przy odmie.
Z jakiejś przyczyny przewód się wypiął,poskręcałeś-to dobrze,podjedź do mechanika niech się temu przyjży.
rav 75
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323