Spadek mocy

Postprzez sadek » 30 lip 2018, 11:20

Witam serdecznie,

od jakiegoś czasmu mam problemu z moją Madzią. Generalnie problemem jest spadem mocy. Raz samochód działa normalnie, drugim razem kompletnie brak mu przyspieszenia. Ostatnio jadąc silnik zaczął dławić się, a naciskając pedał gazu, tak jakby nie mógł wejść na obroty.

Jak byłem u mechanika to akurat wszystko było w porządku i chłopaki nie mogli potwierdzić mi usterki, a kody sypią się nadal.

Oto co udało mi się zczytać V-Linkiem:

P1412: Mazda: EGR valve frozen
P0404: Układzie recyrkulacji spalin – Zakres/Jakość pracy obwodu
P0405: Czujnik przepływu gazów w układzie recyrkulacji spalin A – Niski przepływ
P0105-62: Ciśnienie bezwzględne w kolektorze ciśnienia atmosferycznego – Awaria obwodu
P0001-22: Regulator objętości paliwa A Sterowanie – obwód / otwarty
P0081-22: Kontrola zaworu dolotowego – obwód (bank 2)
P0020-28: Położenie dolotowego wałka rozrządu w obwodzie siłownika/otwarty (Pas 2)
P0072-A2: Obwód z czujnikiem temperatury otaczającego powietrza – Niska wartość wejściowa
P0076-A1: Kontrola zaworu dolotowego – Obwód niskonapięciowy (bank 1)
P0078-A1: Exhaust Valve Control – Circuit (Bank 1)
P0073-E8: Obwód z czujnikiem temperatury otaczającego powietrza – Wysoka wartość wejściowa
P0143-21: O2 Czujnika (Pas 1 Czujnik 3) – Niskie napięcie obwodu
P0093-28: Wykryto wyciek w układzie paliwowym – Duży wyciek


Zawór EGR wymieniałem na nowy w zeszłym roku, bo auto mi gasło przy ruszaniu. Problem znikł, ale w tym roku powrócił w innej formie.

Z tego co czytałem w innych wątkach to polecacie wyczyszczenie EGR, bądź przepływomierza, ale chciałbym się jeszcze Was poradzić bazując na liście błędów.

Z góry dziękuję za pomoc.
Początkujący
 
Od: 4 sie 2011, 14:34
Posty: 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323