Gwałtowny spadek mocy i gaśnięcie silnika

Postprzez Mercier » 7 sty 2018, 01:20

Witam,

Może opiszę jak najkrócej o co chodzi. Od jakiegoś czasu samochód przy wyższych obrotach (powiedzmy powyżej ~3,5k) wyłączał turbinę i gasił silnik. Dodam, że nie świeci się żadna kontrolka. Mechanicy powiedzieli, że ciśnienie paliwa jest za małe ale nie potrafią zlokalizować problemu, więc jeżdżę tak już ok ~2 miesiące.

Aktualnie objawy są następujące – silnik dławi się coraz częściej, najczęściej na zimnym i za każdym razem na innych obrotach (najczęściej w przedziale od 1,7k do 3). Jeśli podczas dławienia odpowiednio szybko odpuszczę gaz, mogę jechać dalej. Jeśli nie, silnik gaśnie i muszę odpalać od nowa, problem wtedy nie ustaje. Są momenty, kiedy wszystko działa normalnie i kilka razy zdarzało się, że jechałem szybko, z pełną i normalną mocą przy dużych prędkościach (obroty powyżej 4k), po czym zatrzymałem się na światłach i nastąpiło zdławienie i zgaśnięcie na dwójce przy 2k. Już chyba sześciu mechaników nie potrafiło zdiagnozować problemu – nie świeci się żadna kontrolka i auto nie jest w trybie awaryjnym.

Wiele razy dostałem pomoc na tym forum więc może ktoś ma pomysł, od czego zacząć? Turbina była regenerowana niecały roku temu, przejechała pewnie max 10k km.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2014, 01:28
Posty: 40 (1/0)
Auto: Mazda 3 1.6 MZ-CD 2006

Postprzez mikadoo1 » 7 sty 2018, 09:08

Ja w bk miałem podobnie tylko silnik nie gasł , ale od czasu do czasu pojawiał sie gwałtowny spadek mocy zwłaszcza na prędkościach autostradowych, musiałem odpuscic gaz i kulać sie kilka km aż wreszcie zaskoczył na diagnostyce pojawiało sie coś z nieprawidłowym ciśnieniem czegoś (nie znam sie) podejrzewali turbo i coś tam jeszcze wyciąłem Fap-a wyczyścili nagary i inne syfy podkręcili moc i auto [tiiit] jak szalone , przy okazji przestało kopcić na wysokich obrotach.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2017, 16:21
Posty: 49
Auto: Mazda 3 BM HB 120 KM 2017

Postprzez Gochu » 9 sty 2018, 18:03

Filtr paliwa kiedy był wymieniany?
Forumowicz
 
Od: 17 kwi 2016, 18:27
Posty: 38 (1/4)
Auto: Mazda 3 BK 1.6 109KM 2006

Postprzez Mercier » 23 sty 2018, 19:22

Już jakiś czas temu problem się rozwiązał.

Faktycznie, już przed Twoim wpisem ktoś polecił mi wymianę filtra paliwa (pomimo, że wymieniałem go niedawno, ale widocznie czymś się zapchał przez problemy z DPFem) i to rozwiązało problem.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2014, 01:28
Posty: 40 (1/0)
Auto: Mazda 3 1.6 MZ-CD 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323