przerywanie – pojedyncze szarpnięcia

Postprzez green77 » 9 maja 2017, 12:59

Witam Szanownych Kolegów

pozwalam sobie założyć nowy wątek, bo nie znalazłem nic wybitnie podobnego.
poza tym parę lat temu przechodziłem problem wtyczki(!) czujnika na szynie CR (lub położenia wału...ale raczej ten pierwszy) i gdyby nie to forum, to pewnie nadal bym go przechodził, a nie już po roku rozwiązał...więc postanowiłem zapytać od razu ;)

tym razem nie gaśnie, to są pojedyncze szarpnięcia z tendencją do "coraz częściej" (było średnio 1/20 jest 1/10 km), niezależnie od obrotów (potrafi szarpnać na luzie przy 0km/h , ale i przy 80km/h), niezależnie od rozgrzania itp – brak innych objawów, szarpnie 0,5 sek. i jedzie dalej jak gdyby nigdy nic...
ostatnio było robione:
-filtr paliwa (pomógł na zapalający się check przy dłuższym przekroczeniu 3tys. obr.)
[i tu gdzieś po miesiącu pierwszy 0,5 sek. kangurek]
-wymiana oleju/filtrów (oleju było mało, lekkie zaolejenia po obu stronach silnikach tj. przepustnica i odma, cienki wężyk od odmy latał sobie wolno...uszczelnione, wyczyszczone, na razie czysto).

oczywiście w pierwszej kolejności sprawdzę w/w wtyczki ;) ale objaw nieco inny, więc będę wdzięczny
za wszelkie sugestie.
autko jak widać –>

Pozdrawiam
G.
Początkujący
 
Od: 2 lip 2013, 13:47
Posty: 20
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BK 1.6 Y6 2007 HB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323