nadmiar oleju w silniku

Postprzez ZICO84 » 4 wrz 2010, 16:47

Witam
Na wstepie chialbym sie pochwalic zakupem mazdy 3 sedan 1.6 diesel 109 km z ktorej bylbym bardzooo zadowolony gdyby nie pewien problem. Miesiac temu po zakupie mazdy postanowilem wymienic wszystkie filtry pompe wodna i uklad rozrzadu – czyli tak zwany full wypas i smigac bez obawy ze cos sie stanie :/. NIestety jednak stalo sie 2 dni temu koledzy zauwazyli ze mam strasznie brudny silnik tak jakby olej. Postanowilem odkrecic pokrywe silnika i zobaczyc co jest nie tak. Moje oczy ujrzaly strasznie zasyfiony silnik a powodem tego wszystkiego byl nie podlonczony gumowy przewód od odpowietrzenia silnika viewtopic.php?f=114&t=98223 na drugim zdjeciu widac o ktory mi chodzi :). Na poczatku pomyslalem ze pewnie mechanik mi go nie wpioł ale zauwazylem ze przewod jest uszkodzony i wypada szybko jednak usterke naprawilem.

Po wszystkim sprawdzilem poziom oleju i ku memu zdziwieniu zauwazylem ze przybyło mi oleju :/ na poczatku pomyslalem ze to moze wina tzw filtra czasteczek stalych – ale uffff ja go w swoim aucie nie mam. Teraz sobie tak mysle ze moze wtryskiwacze sa uszkodzaone i z nich kapie i paliwo miesza sie z olejem co powoduje wzrost oleju albo moze to wina tego przewodu ktory był nie zapiety a dodam ze tak jezdzilem okolo 2 tygodni.

Moje pytanie to czy nie podlonczony gumowy przewod odpowiedzialny za odbieranie oparow z pokrywy walka rozrzadu mogl spowodowac, ze wzrosl poziom oleju w silniku ???
Ostatnio edytowano 5 wrz 2010, 09:38 przez ZICO84, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2010, 11:25
Posty: 24

Postprzez miru1968 » 4 wrz 2010, 17:32

Nie!! odma raczej wyrzuci nadmiar oleju i tak się stało u ciebie, nie wiem czemu ci przybyło oleju czy na pewno nie miałeś zalane za dużo, bo to chyba najpewniejsze.Ile było wlane oliwy?robiłes to sam czy mechanik?sprawdz jeszcze filtr powietrza tam też może być olej.Wyczyść wszystko odessaj oliwy do 3/4 stanu filtr powietrza jak zalany olejem też do wymiany, jeździj dalej ale obserwuj codziennie stan oleju jak będzie przybywac to trzeba szukać przyczyny.Olej sprawdzaj na zimnym albo na ciepłym silniku i dobrze by było żeby auto stało w tym samym miejscu przy pomiarze wtedy będzie pomiar dokładny,bo inaczej raz będzie więcej raz mniej a ty ciebie będzie stres dopadał <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2010, 15:11
Posty: 257 (2/2)
Skąd: Świetokrzyskie
Auto: MAZDA 3 BK 2006 1,6 ON była
MAZDA 3BL 2010 1,6 PB Exlusiw+
była
MAZDA CX 3 2016 2.0 PB Sky Energy
była
obecnie
MAZDA 3 BP 2021 2.0 PB

Postprzez uszatyy » 4 wrz 2010, 18:20

pomiar oleju na cieplym silniku 10-15 min po zgaszeniu
jesli mierzyles olej na pracujacym lub dopiero co wylaczonym oleju to moglo dac zludne wrazenie ze oleju przybylo (sam takie cos zaobserwowalem) – daj mu scieknac do miski

najpewniej za duzo oleju wlales, poszlo odma, a ze byla niezapieta to bryzgalo na lewo i prawo.. jak kolega pisal, wyczyscic przewody, sprawdzic filtr powietrza i obserwowac
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2009, 17:52
Posty: 269
Skąd: Opole
Auto: Mazda 3 1,6 MZ-CD 2005 lift

Postprzez ZICO84 » 5 wrz 2010, 12:43

a ile tego oleju tak naprawde powinno byc ?? ile powinno sie lac ?? i jaki polecacie ?? wiem ze bylo to juz poruszane ale jak ktos moze fachowym okiem powiedziec ze najlepiej to tyle i tyle
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2010, 11:25
Posty: 24

Postprzez uszatyy » 5 wrz 2010, 14:41

diesel 3,5l najlepiej oryginalny Dexelia Ultra
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2009, 17:52
Posty: 269
Skąd: Opole
Auto: Mazda 3 1,6 MZ-CD 2005 lift

Postprzez ZICO84 » 20 wrz 2010, 15:02

Siema wszystkim
Wiecie czemu samochod nabierał oleju ?? a no przez jakis pieryknik od otwierania turbiny ogolnie chodzilo oto ze ze ow maly elememnt sterujacy turbina był zacietyczy uszkodzony co powodowoalo cofanie sie powietrza do silnka tam wzratalo cisnienie ........ dokladnie wam nie wytlumaczeale ogolnie otyo chodzilo a ten maly element kosztowal okol 200 zł
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2010, 11:25
Posty: 24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323